Razbiti M3 saga

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Pozdravljeni

Ima mogoče kdo celoten dostop ali pa ve kaj več?



Koliko še mora pri nas biti razbitih vozil na splošno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
jah tako je... povprečnih avtov za povprečne Slovenclje nihče ne daje na mizo, ker ni ekonomike

poznam pa res človeka, ki je sesul 2 mesca starega seada leona in ga je dal popravit kljub totalki. tisti avto ni bil nikdar več normalen.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Kje je problem? Seveda vprašanje kako je bilo razsuto in popravljeno, ampak če se znajdeš , imaš dostop do delov se splača kak tak projekt pripeljat pa zrihtat. Sem imel sam 2 taka primera lani. Po eni gluposti prišel do 50% avta in pripeljal 2 avta: zariban motor, ena pa lih prov spredaj usuta, da je bil podvozje/motor ok.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu sploh ne vidim motiva Financ za tak članek. A niso oni tisti, ki podpirajo krut kapitalizem?
V oglasu na mobile.de ni označen kot nekaramboliran - v čem je problem potem?
Zelo znan prodajalec - po kakšnem merilu?
Ameriška totalka in dražba - sem parkrat videl kaj se tam prodaja kot popolnoma uničen avto (s prepovedjo registracije v ZDA) in za kakšno ceno. Pri nas bi rekli - zmerno karamboliran, ni problem popravit.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
V USA so res ugodne razbitine, ker niso sposobni popravit nič.

Skoraj nova M5 za 30k$. Za cca. 5k€ popravila v Slo recimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC in McGiver

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
V bistvu sploh ne vidim motiva Financ za tak članek. A niso oni tisti, ki podpirajo krut kapitalizem?
V oglasu na mobile.de ni označen kot nekaramboliran - v čem je problem potem?
Zelo znan prodajalec - po kakšnem merilu?
Ameriška totalka in dražba - sem parkrat videl kaj se tam prodaja kot popolnoma uničen avto (s prepovedjo registracije v ZDA) in za kakšno ceno. Pri nas bi rekli - zmerno karamboliran, ni problem popravit.

Click bait članek pač. Pa očitno nimajo o čem drugem pisat. Žalostno.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
V bistvu sploh ne vidim motiva Financ za tak članek. A niso oni tisti, ki podpirajo krut kapitalizem?
V oglasu na mobile.de ni označen kot nekaramboliran - v čem je problem potem?
Zelo znan prodajalec - po kakšnem merilu?
Ameriška totalka in dražba - sem parkrat videl kaj se tam prodaja kot popolnoma uničen avto (s prepovedjo registracije v ZDA) in za kakšno ceno. Pri nas bi rekli - zmerno karamboliran, ni problem popravit.
da imaš strah pred nakupom rabljenega in zato raje kupiš novega od ... njihovih oglaševalcev na spletni strani. kar klik klik pa po novega :)

članek kot članek, zanimivo kaj vse se dandanes zna sledit takole po netu
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky in McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.520
9.216
113
Kje je problem? Seveda vprašanje kako je bilo razsuto in popravljeno, ampak če se znajdeš , imaš dostop do delov se splača kak tak projekt pripeljat pa zrihtat. Sem imel sam 2 taka primera lani. Po eni gluposti prišel do 50% avta in pripeljal 2 avta: zariban motor, ena pa lih prov spredaj usuta, da je bil podvozje/motor ok.
Eno je, če to delaš zase in veš kaj delaš, drugo je pa, ko nateguni nabavijo sesut avto, ga sklamfajo skupaj z najcenejšimi deli in stroški in potem prodajajo kot ultra hud nov avto.
cliotov pa golfov nihče ne uvaža iz amerike in jih potem ravna na mizi...
To seveda ne drži. Se po Sloveniji vozi kar nekaj ameriških sestavljank GTI. Če se ne motim, se ravnokar en prodaja na avto.net-u.

Edit: evo ga:
PS: Ne vem, če je ta sestavljanka, je pa iz ZDA uvožen. #ročna klima :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Polno je iz USA avtov v Slo, ker je bil tako visok DMV, tako da so sami več litrski stroji iz USA in potem popravljeni.

Kupujejo se pa dosti manj sesute zadeve, ker jim je v interesu stvar takoj obrnit. Tisti Rusi (Artur Tussik) kupujejo popolne totalke iz USA in tisto se našim tudi ne splača popravljat v nobenem primeru.

Poznam za BMW, pa se na malo višji rang nataknejo sami novi kosi ali pa pa demontaža. Marsikdaj še barvat ni nič treba in vse, kar preplačaš brezhibne original kose, dobijo notri, ker avto takoj gre naprej.

En primer ko hodi po Copartu z nekaj cenam.

 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Eno je, če to delaš zase in veš kaj delaš, drugo je pa, ko nateguni nabavijo sesut avto, ga sklamfajo skupaj z najcenejšimi deli in stroški in potem prodajajo kot ultra hud nov avto.

To ne rečem, pustmo nategunske fore, ti dam 200% prav.

Govorim pač da je za ene tabu, če je blo kaj štriham pa kaka vezna, vreča zamenjana. Ja in? Če je narejen kot treba f it.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
To ne rečem, pustmo nategunske fore, ti dam 200% prav.

Govorim pač da je za ene tabu, če je blo kaj štriham pa kaka vezna, vreča zamenjana. Ja in? Če je narejen kot treba f it.

Tako je. Dokler ni osnovna "kletka" avta poškodovana in gre za (relativno) manjše poškodbe oz. da ni avto lih iz dveh skupaj sestavljen (npr. ena polovica našvasana na drugo polovico kot smo že videli v preteklosti) in da je res narejeno tako kot je treba potem res ne bi smelo biti problema.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Hja, to da je prvi del rdeč, pa drugi moder so kake EVO, STi scene pri nas :valjamse: :valjamse: no vrjamem da tudi M3jke itd
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.374
5.889
113
pri taščici
Te scene o svasanju dveh avtov so se dogajale se 20 let nazaj, pa ne pri m3 rangu vozil. Čisto povprečni avti, samo dva različno sešita si moral dobiti.
Zdaj je pa cena malo zbitim tako padla, da se hudih totalk ne splača več popravljat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Ja, taka sestavljanja ne spadajo v M3 & Co. rang, seveda. Sem pa to omenil povsem na splošno, ker se še danes ljudje bojijo karamboliranih in popravljenih avtomobilov kot da bi šlo za točno take primerke 0,5+0,5 :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Ksz
Mene zanima, če ima mogoče kdo slike
tega M3, pred nesrečo ? Jaz sem prišel samo do te slike, pa sploh nisem siguren, če je prava. Da vidimo kako je bil razsut, tak, kot je en rekel, da Američani takoj napišejo totalka.

1615573490707.png