Rant: Strešni nosilci za koli, smuči

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Da se malo spiham, sicer ni moja zadeva ampak samo opažanje.

Zakaj ljudje ne snemajo strešnih nosilcev za kolesa, smuči, trug, itd. z avtomobilov, ko jih ne potrebujejo?

Lenoba, ignoranca? Uživajo v žvižganju na strehi? Prepoceni nafta?

Pred meseci sem sam kupil nosilec za kolo in postal pozoren na to, kaj ljudje vozijo na strehi. Saj veste, ko kupiš avto ima istega kar naenkrat vsak, prej pa nobeden. Opažam, da imamo sredi zime hudičevo veliko kolesarjev aktivnih. Vsak dan jih vidim 5+...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Da se malo spiham, sicer ni moja zadeva ampak samo opažanje.

Zakaj ljudje ne snemajo strešnih nosilcev za kolesa, smuči, trug, itd. z avtomobilov, ko jih ne potrebujejo?

Lenoba, ignoranca? Uživajo v žvižganju na strehi? Prepoceni nafta?

Pred meseci sem sam kupil nosilec za kolo in postal pozoren na to, kaj ljudje vozijo na strehi. Saj veste, ko kupiš avto ima istega kar naenkrat vsak, prej pa nobeden. Opažam, da imamo sredi zime hudičevo veliko kolesarjev aktivnih. Vsak dan jih vidim 5+...
Sosed je kupil avto s tovarniškimi nosilci pred 20+ leti. Fajn se mu je zdelo sto na uro.

No, rabil jih ni nikoli, nekje lani je šel avto v prešo, nosilci pa z njim. Štos je nekaj med jebivetrstvom in tem, da bo enkrat smrt prehitela vse njegove smele načrte. Morda jih bo pa nucal, ko se reinkarnira...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Marsikdo nima kam pospravit.
Marsikdo je štorast in mu montaža/demontaža povzroča težave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Da se malo spiham, sicer ni moja zadeva ampak samo opažanje.

Zakaj ljudje ne snemajo strešnih nosilcev za kolesa, smuči, trug, itd. z avtomobilov, ko jih ne potrebujejo?

Lenoba, ignoranca? Uživajo v žvižganju na strehi? Prepoceni nafta?

Pred meseci sem sam kupil nosilec za kolo in postal pozoren na to, kaj ljudje vozijo na strehi. Saj veste, ko kupiš avto ima istega kar naenkrat vsak, prej pa nobeden. Opažam, da imamo sredi zime hudičevo veliko kolesarjev aktivnih. Vsak dan jih vidim 5+...
Če jih ne bo imel na strehi, drugi ne bodo vedeli, da jih ima:cool:
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Mi mamo enga na šihti k ne, da ima skoz nosilce gor ampak še montano skoz vozi s sabo.
Ko voli nek izvoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To se mi nekako svita, samo če pol leta nečesa ne potrebujem, si vzamem 5 min in odmontiram....
Mogoče pa ne rabijo vsi strešnih nosilcev enkrat na pol leta in se jim ne da to vsak teden gor in dol šraufat?

Jaz sicer bicikle vozim na kljuki in itak odmontiram takoj ko pridem domov (2 minuti dela), smučarsko opremo pa v večini primerov kar v avtu. Poleti sem se pa že vozil z nosilci in trugo še kak mesec po dopustu, ker sem ponovno rabil v roku tedna ali dveh in se mi ni dalo gor in dol dajat (predvsem tudi zato, ker truge doma nimam kam pospravit in se morem potem vozit k staršem, dobit nekoga da mi pomaga s trugo, pa tudi pred montažo nosilcev avto ponavadi operem, da ne drajsam vsega skupaj pa usranem avtu, tako da ni ravno 5 min dela). V splošnem sicer odmontiram ASAP že zaradi bolšega občutka pri dinamični vožnji, zaradi hrupa (žvižganja ravno ni, ker imam wingbar in vse luknje prelepljene), porabe, in konec koncu, da grem lahko normalno v avtamatsko pralnico.

Ampak vsakemu svoje, ne razumem zakaj bi se kdorkoli obremenjeval s tem, kaj, kdaj in koliko časa drugi vozijo na strehi :)
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Moj frend jih ze 3 leta vozi gor ker je zgubil ključ za demontažo.. In ker ga boli qrac... :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Mogoče pa ne rabijo vsi strešnih nosilcev enkrat na pol leta in se jim ne da to vsak teden gor in dol šraufat?

Jaz sicer bicikle vozim na kljuki in itak odmontiram takoj ko pridem domov (2 minuti dela), smučarsko opremo pa v večini primerov kar v avtu. Poleti sem se pa že vozil z nosilci in trugo še kak mesec po dopustu, ker sem ponovno rabil v roku tedna ali dveh in se mi ni dalo gor in dol dajat (predvsem tudi zato, ker truge doma nimam kam pospravit in se morem potem vozit k staršem, dobit nekoga da mi pomaga s trugo, pa tudi pred montažo nosilcev avto ponavadi operem, da ne drajsam vsega skupaj pa usranem avtu, tako da ni ravno 5 min dela). V splošnem sicer odmontiram ASAP že zaradi bolšega občutka pri dinamični vožnji, zaradi hrupa (žvižganja ravno ni, ker imam wingbar in vse luknje prelepljene), porabe, in konec koncu, da grem lahko normalno v avtamatsko pralnico.

Ampak vsakemu svoje, ne razumem zakaj bi se kdorkoli obremenjeval s tem, kaj, kdaj in koliko časa drugi vozijo na strehi :)

Ne govorim o wingbar nosilcih ampak tistih za kolo, smuči...
Ne obremenjujem se, samo vprašam, če je kak smiseln razlog za to. :) Tudi meni ni jasno, kdo bi prenašal to žvižganje na strehi.