RAM in grafična kartica

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

bom kar dve vprašanji združil v eno, da ne bosta dve temi nastali iz tega:

Torej, trenutno imam 2GB rama - 1x 1GB in 2x512MB - zakaj tako, ne me prašat
smile-1.gif


Rad bi imel pa 4GB RAMA - več mislim da Winsi oz. XPji ne podpirajo ne? - , pa zdej nevem, kaj mi je najcenejša varjanta - malo sem gledal na recimo enaa in se recimo zagledal v tole . Moja logika je, da kupim pač dva takšna RAMA, dam vsakega en Slot, obstoječe moje RAMe pa ven poberem - bi to špilal? ALi je bolje kupiti 4x1GB? Aja, pa še to.. notri v mašini imam RAMe DDR2.. tile na zgornjem linku so pa DDR3 - moj računalnik to avtomatično podpira in ali je res DDR3 toliko boljši od DDR2? Ali je možna kombinacija DDR2 in DDR3 v mašini, ali se kaj stepe?

Ok, to je kar se tiče RAMa, sedaj pa grafika.

Namen imam kupiti GF 9600 GT 512MB - verjento od Gigabyte - ali je vseeno od katere firme? Gigabyte je malenkost dražji od vseh ostalih, spec imajo pa vsi enake s emi zdi - 2x DVI, HDMI in še običen kabel za monitor, če se ne motim.

Zdej, v compu mi piše, da je moja trenutna grafična integrirana - zna biti to problem? Novo grafično kartico bi vtaknil tja, kjer je sedaj vtaknjena nekaj podobnega tej (verjetno se gre za eno in isto stvar, moja je modre barve) (video?) kartici , ki ima DVI priključek za monitor. Torej, če to dam ven in novo grafično notri je to to? Prostora upam da bo dovolj, je še ene 2-3cm prostora, če ko/bo kartica debelejša kot trenutna notri.

Za novo grafično piše, da rabi vodilo PCI, če se ne motim, je pa itak tista reža, v kateri je sedaj video (saj je to video kartica, da ne bom živel v zmoti?) kartica PCI reža, kajne?

Tako, to je to
smile-1.gif


Grem pa proti koncu marca v VB, pa sedaj razmišljam, če bi vse skupaj kar gor kupil, če bo kaj ceneje, samo po drugi strani.. bom pa še ene mesec brez, hehe
smile-1.gif


Hvala za odgovore, Lp
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
V priponki je pa printscreen PCU-Zja, če bo kaj v pomoč
589827-slika_CPU.JPG
 

Priponke

  • 589827-slika_CPU.JPG
    589827-slika_CPU.JPG
    83,2 KB · Ogledi: 342

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Ne, DDR2 in DDR3 definitivno ne pašeta v iste slote. Če imaš zdaj DDR2 moraš tudi kupiti DDR2.
Za grafično preveri da imaš PCIe slot, PCI in PCIe namreč ni enako.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.282
-8.475
113
Petega slota nikar ne išči
evil.gif

Čipovje ima kot kaže podporo za 5 palčk rama, na plati pa so izvedeni le štirje.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Slikaj še osnovno ploščo
smile-1.gif



Drugače pa kupi še 1GB rama... Razen če boš namestil 64bitni OS ?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Petega slota nikar ne išči
evil.gif

Čipovje ima kot kaže podporo za 5 palčk rama, na plati pa so izvedeni le štirje.

Točno tako se tut meni zdi, da so šparali s sloti. Lahko tudi, da na plošči je prostor za še en slot, samo da ni gor prilotan
tongue-1.gif
)
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Citat:
Uporabnik gulikoza pravi:
Ne, DDR2 in DDR3 definitivno ne pašeta v iste slote. Če imaš zdaj DDR2 moraš tudi kupiti DDR2.
Za grafično preveri da imaš PCIe slot, PCI in PCIe namreč ni enako.

Dobro, torej DDR2 - je vseeno kateri RAM, ali se razlikujejo med seboj? Namreč, razpon je od 20-50€ recimo...

Pa je bolje kupiti 4x1GB ali lahko tudi 2x2GB?

Eden nižje je napisal, da naj dokupim samo še 1GB.. sam imam namen montirati AVCHD filme (trenutno ni šanse, sej morda tudi ptem ne bo, bom pa vsaj hitreje montiral SD filme) - verjetno se bi tukaj 4G RAMa kaj poznalo, ali je res vseeno in imam lahko v bistvu samo 3GB?

Kako pa preverim kateri slot imam za grafično? Potem moram tudi gledati na grafični, da ujamem ne.... sem mislil, da je samo en PCI in da nima veze kateri PCI(e) grafiko notri rukneš - v čem je pa razlika med temi sloti?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
PCI je fiček, PCI-Express* je Mercedes SL 500.

Povej model matične plošče, pa ti vse mi povemo.
Najlažje izveš s programom MSINFO32 (vpiši v Start menu / Zaženi....). Na desno strani okna ponavadi (žal ne vedno) piše informacije.

* - krajšano PCIe ali PCI-E , ker je različnih dolžin, se zraven ponavadi piše še dolžina slota: 1x , 2x, 4x, 8x, 16x.
Za grafiko so (skoraj) vedno 16x in se temu slotu tudi reče PCI Express Graphics -> PEG
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
PCI je fiček, PCI-Express* je Mercedes SL 500.

Povej model matične plošče, pa ti vse mi povemo.
Najlažje izveš s programom MSINFO32 (vpiši v Start menu / Zaženi....). Na desno strani okna ponavadi (žal ne vedno) piše informacije.

* - krajšano PCIe ali PCI-E , ker je različnih dolžin, se zraven ponavadi piše še dolžina slota: 1x , 2x, 4x, 8x, 16x.
Za grafiko so (skoraj) vedno 16x in se temu slotu tudi reče PCI Express Graphics -> PEG

V 2 postu mu je CPU-Z izjavil da ima HP 0A58h osnovno ploščo
smile-1.gif


Saj zato sem mu rekel naj jo slika...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Ja, sem malo gledal to plato na netu in mislim da piše, da je PCIe - e stands for Express sem še naknadno ugotovil
smile-1.gif


Tako da mislim, da bi tole moralo špilati - jaz samo upam, da niso te grafične preveč debele, da mi ne bo treba kakšno kartico ven jemat, ker potem verjetno kaj ne bo delalo, hehe. Sicer je ene 3cm lufta, amapk nikoli se ne ve.

Bom danes popoldne slikal plato, morda še kaj tople vode odkrijem(o)
smile-1.gif


Hvala
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
V 2 postu mu je CPU-Z izjavil da ima HP 0A58h osnovno ploščo
smile-1.gif
Google pravi, da je to HP Compaq dc7700

Ima PCI-E 16x slot za grafe.
In 4 slote za DDR-II RAM-e.
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Windows XP podpira 4GB, vendar pobere nekaj naslovnega prostora matična (za PCI naprave) in grafična, tako da je velikokrat na voljo le 3,25-3,50GB RAMa in lahko tisti zadnji gigabyte le redko izkoristiš.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Evo, še slikca notrajnosti mašine:

rdeča puščica kaže na video kartico, ki ima na koncu DVI izhod za monitoer. Nastanjena je da i guess da na vodilu PCIe - vzamem ven in dam notri grafično ne?

Plava puščica kaže na neko kartico, ki ji nevem pomena - na zunanji strani nima nobenega izhida, tako da nevem zakaj se uporablja.

Rumena puščica pa kaže na kartico z vodili IDE, da imam lahko en IDE disk notri (prvotni disk je SATA).
590694-slikca_masina.JPG
 

Priponke

  • 590694-slikca_masina.JPG
    590694-slikca_masina.JPG
    65,3 KB · Ogledi: 356

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Ja, samo se mi zdi,d a je bolje, če so vse Dual channel reže zasedene? PA niti ni tak strošek dokupit še 1GB, itak bom moral še 2GB dokupit, 512MB pa ven vršt... od viška glava ne boli
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
rdeča puščica kaže na video kartico, ki ima na koncu DVI izhod za monitoer. Nastanjena je da i guess da na vodilu PCIe - vzamem ven in dam notri grafično ne?
Ja, staro ven, novo not.
 

xyxx

Pripravnik
27. sep 2007
40
0
6
rajši preveri še kakšen napajalnik je, imam podobno škatlo, mislim da dc7200 in ima 340W napajalnik kar je že fajn na meji
 

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
Če si malo sposodim temo: Imam matično ploščo Gigabyte ga-m56s-s3 in vstavljena 2 rama PATRIOT 1GB DDR2 667MHz v prva dva od štirih slotov. Razmišljam o nakupu še dveh ploščic po 2 GB DDR2 rama 800MHz, ki bi ju vstavil v preostala slota. Zanima me, ali je bolje da vstavim samo nova rama, ali lahko pustim kar vse štiri in imam tako 6 GB? Prej omenjeni RAMi, ki jih imam vstavljene imajo voltažo 1,8V. Te, ki jih nameravam kupiti [ klik ] pa 1,9V. Se bodo prenašali skupaj ali ne? Hvala za odgovore!
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Po mojih izkušnjah lahko pride do problema le, ko želiš navit procesor, ker sistem nebo stabilen.Drugih problemov ne vidim.
Primer: winsi 32 bit, procesor core2duo, 2*1GB 1.8V + 2*1GB 2.1V. Ko sem mel obojne rame nof , sem lahko samo malo navijal, ker je nato sistem postal nestabiln, pri ene 20% , ko pa sem noter pustil le višjenapetostne (dražje) rame, pa sem lahko procesor ful navil , iz 1.9 Ghz na 3 Ghz - ene 60%. Seveda pa imam primerno hlajenje za take podvige.
cool-1.gif
Trenutno pa že kake pol leta laufa proc na 2.6 GHz.
Se pe taka količina rama (4GB in več) splača le, če uporabljaš 64 bitne winse, ker 32bitni znajo brat le 3 GB rama.
 
Nazadnje urejeno: