Radio+zvočnik(a)-i

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
prvi del si pravilno razumel.

a radio bi pa imel tako zvezan, da se ti prižge samo takrat, ko obrneš kontakt ali tako, da bo igral tudi, ko neboš imel ključa v avtu in kontakta?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Zdaj je zvezan, no sploh ni zvezan, deluje tudi ko ključa ni noter. Rad bi da deluje, da ključ dam not pa obnem na prvo stopnjo.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:

Kako pa naj povežem radio na kontakt ključavnice?

Naredi tako, kot je rekel crashednburnt. Poišči žico, ki ima napetost, ko daš kontakt in ki nima napetosti, ko nimaš v kontaktu. Iz nje potegni drugo žico in jo namontiraj v konektor pri masi. Jaz sem to žico potegnil direkt iz klučavnice, je pa oranžna žica..
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Danes sem sestavil komplet prednji del in stvar že buta. Kretnice delujejo, na začetku sem šel po svoji glavi in sem prerezal kabel ki gre na zadnjo polico, ker sem mislu da imajo zvočniki spredaj dve isti barvi, zadnji par spet dve svoji. Pol sem vidu da moram gledati sredinska, kot kaže prejšnja slika. To se mi zdi sicer glupo, a kaj čmo. Predvidevam, da ker sem prerezal kable ki gredo iz radia, sem izgubil tudi garancijo?!

Zdaj pa lov na kable, ki vodijo do zadnje police a še sam ne vem pod katero plastiko. Še sreča da ni več kretnic, ker ti dajo veliko dela, razlog: vse je preveč na tesno tam spodaj pod armaturko in se moraš fajn namatrat. Na koncu vsaj spoznaš kako deluje cel sistem pa še kaj novega izveš o avtu:D
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
priporočam ti, da si olajšaš zadevo in narediš kot ti bom sedaj razložil. tam kjer si odrezal 2 kabla zadnjih zvočnikov, prilepi nove, in nato samo v prtljažniku potegni stare vn, novi pa se bodo sami namestili. predvidevam, da si hotel to, ker če nisi me popravi pa ti bom poskusil pomagat.

Lp
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Bom te dni dvignil plastike pa pogledal kod potekajo..zdaj sem itak pogruntal celo zadevo, tako da mi je to že mala malica. Kable bom pa itak menjal, če jih najdem seveda, če ne bom pa zadaj pri radiu precvikal, doštukal nove pa stare kar pustil kjerkoli so že skriti.