Radio+zvočnik(a)-i

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kako pa zgleda distančnik?
Potem se bojim, da ne bo šel original pokrovček na vrata,...ali lahko kar brez njega montiram in na zvočnik dam mrežico, ki dobim zraven?

Kolikšen je to sploh strošek pri avtoelektričarju, da mi poštima?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
jaz imam naprodaj popolnoma nove trinajstke (JVC 130w), ki ti jih ugodno prodam. če te zanima me kontaktiraj na ZS pa se bova dogovorila.
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Citat:
Uporabnik RoMeX pravi:
jaz imam naprodaj popolnoma nove trinajstke (JVC 130w), ki ti jih ugodno prodam. če te zanima me kontaktiraj na ZS pa se bova dogovorila.

Ravno kopujem trinajstke, pošlji mi na PM točen model in pa ceno.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
ja to ce bo sel al ne pa je odvisno ne ... lahko se gres sam svoj mojster pa malo pomeris in si naredis distancnik, recimo 1cm, pac ce ti potem se orginal pokrov gre gor, brez dodatnih modifikacij ... al pa da poisces kake 13ke ko majo globino majn ko 5 centi, na caraudioempire je zagotovo nekaj takih modelov
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Bom šel jaz raje do avtoelektričarjev, pa bom pri njih nabavu zvočnike pa poštimal kontakte pa zgradnjo, radio bom pa kupil kar prek neta, model 5000ub, z več funkcijami,...hvala vsem
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Citat:
Uporabnik Pungi pravi:
Citat:
Uporabnik RoMeX pravi:
jaz imam naprodaj popolnoma nove trinajstke (JVC 130w), ki ti jih ugodno prodam. če te zanima me kontaktiraj na ZS pa se bova dogovorila.

Ravno kopujem trinajstke, pošlji mi na PM točen model in pa ceno.

JVC CS-V514 (130w) 2 komada

25e z pokrovi
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kdo priporoča ali svetuje kakšne 13" zvočnike,( globine 50 cm) pa da ima ločljiva visokotonca. Sploh ne vem kateri podatki so vse pomembi in kaj se gleda, pa še elipsi za zadaj...cen.rang: za kulturno muziko.
 
Nazadnje urejeno:

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Najverjetneje misliš 13cm zvočnike in 50mm globine?

Cenovni rang: za kulturno muziko ne pomeni nič, ker moraš povedati:

- jih bo poganjal radio ali ojačevalec
- kaj je kulturna muzika? Zame je lahko to sistem za 500 eur, za nekoga drugega za 100 eur
- kakšen avto? Felicia?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Poganjal jih bo radio, običen 4*50W, kulturna muzika-da ko bom dal bolj na glas, da ne bo vse hreščalo, pa da bo zvok lepo porazdeljen, nizki, visoki toni;
Avto je felicia, ima sprednje zvočnike, kable za zadaj so speljani...
Rang, tam okoli 150€ (2bassa z visokotoncema ~80€, zadaj dve elipsi ?)
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Nabavu sem zvočnike pa imam visokotonce posebej. Zanima me kako naj povežem radio na kretnico? A moram tisti plastičen spoj kablov za radiom odrezat pa dat gor tiste železnice objemke, katere priključim direkt na kretnico? Na kretnico pa potem posebej basse pa visokotonce?

 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
lahko priklopiš tako kot kažena sliki, lahko pa priklopiš zvočnike na prednji kanal, visokotonce pa na zadnji in v bistvu ne potrebuješ kretnice. sam se odloči.

Lp
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik RoMeX pravi:
Lahko pa priklopiš zvočnike na prednji kanal, visokotonce pa na zadnji in v bistvu ne potrebuješ kretnice. sam se odloči.

Kaj bi pa s tem dosegel? Zelo verjetno nima avtoradija z vgrajenimi kretnicami, tako da ta opcija odpade.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Tako je...
Edino kar me še zanima je če iz tistega plastičnega spoja povlečem vem samo kable od zvočnikov in druge pustim isto povezane v tisti plastiki?

Ali moram na konec kabla stisnit tisto kovinsko zacahlo (ali kako se reče tistemu) ali lahko kar golo žico vežem na kretnico?
Upam, da nisem preveč zaklompliciral?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Na konec kabla lahko namestiš vilčke, ampak večinokrat folk samo olupi pol centimetra kabla, nato žico zaviješ, da se ne cefra in z izvijačem priviješ v kretnico.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Zanima me katere kable iz Radia vezat na kretnici (2 sta)...
Bom priložil slike, da bo lažje razvidno..

Zvočnike vem vezat (tako base kot tweterje na obe kretnice), ne klapa mi povezava avto-radio-kretnici
lp







 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Pomagaj si z drugo sliko. Na levi je prvi ISO priključek napajanje, desni pa so štirje zvočniki. Prvi levi in desni ter zadnji levi in desni. Mislim, da bi moralo na kablu pisati kateri zvočnik je. potem samo doštukaj kabel in pripelji + in - desnega kanala na IN vhod na kretnico.

Mislim, da bi ti morala tale slika biti dovolj v pomoč.

Iso%20Connector.jpg
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Aha.
Torej oba dva siva (+-) gresta na prvo kretnico, dva bela (+-) pa na drugo kretnico. Oba dva ostala para pa sta zadnja dva zvočnika, ki nista na kretnicah?

Hvala za pomoč, evo zvezde padajo...

Kako pa naj povežem radio na kontakt ključavnice?