radiator spušča, možno popravilo?

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Imam rebrast radiator, star verjetno 40 let. Začel je po kapljati na ravnem delu rebra, lepo dostopno, 1 kapljica na 10sec. A je to možno kako popraviti razen z varjenjem ali menjavo? V mislih imam kakšno močno lepilo za želelezo.
Pritisk ni močen saj spuščanje ustavim že s prstom.

Bi eden od teh zadosotval?
http://www.uhu.si/Catalog/Product.asp?ID_Product=76
http://www.uhu.si/Catalog/Product.asp?ID_Product=41

Hvala na ideje.
zmaga.gif

 
Nazadnje urejeno:

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Pomaga edino varjenje, ti stari radiatorji so sicer ne tako učinkoviti kot novi ampak skoraj neuničljivi. Problem je ker tekoča kovina verjetno nebo držala (zaradi vode), lahko pa vseeno probaš in upaš, da bo do pompladi zdržalo, potem pa menjaš ali pa zavariš.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hmm, teli stari radiatorji so super ucinkoviti v primerjavi z novimi, ki se sicer hitro ogrejejo ampak so tudi hitro hladni. meni je zal, da sem vrgel skoraj vse 100kg radiatorje iz stanovanja. no vsaj v otroski sobi sem ga pustil in mi ni zal, ker je tudi najtoplejsa
smile-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Rebrasti ponavadi spustijo takrat ko vanje pride najbolj vroča voda, se pravi v najbolj mrzlih dneh.

Edino zanesljivo popravilo - pazljivo dol vzet (da se ti čimmanj zvija v smislu harmonike) , pa pošvasat in pobarvat.

Za par kaplic na minuto pa kako nizko posodo zaenkrat podstavi, morda bo ob bolj toplih dneh kapljanje sploh ponehalo (ni pa verjetno). Označi si z alkoholcem katero rebro pušča, za kasnejše popravilo. Itak ga bo pa resen serviser priklopil na tlak in točno videl kje pušča.

Lahko da popravilo tudi ne bo možno.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
no hvala, vseeno sem poskusil srečo z uhu dvokomponentim (epoxy), s katerim sem kar kaplico naredil na kovino pobrušeno s smirkovim papirjem. Mogoče pa bo držalo glede na majhnost luknje
smile-1.gif


Stanovanje pa ni moje, zato ne bi rad menjaval.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Tista zmes bi ti pomagala, ki jo pregnetes in das gor, po TVju so jo oglaševali, Bauhaus jo ima, ampak žal ne vem imena tega.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
epoxy repair dvokomponentni kit...odrežeš kolešček od te klobase in ga dobro pregneteš ter zamašiš luknjo, ko se strdi se lahko brusi, vrta, obdeluje...meni fino drži na hladilniku žganjekuhe
wink-1.gif


epoxyrepuniv.gif


Lahko poskusi
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Najprej sem poskusil samo z lepilom, vendar je prišla voda direkt skozenj (morda pretanka plast). Sedaj pa sem dal še 2 plasti alu folije in to 2 komponentno lepilo in za sedaj drži
smile-1.gif


Kako dolgo bo pa bomo videli, k sreči sta mali luknici (2 sem zaflikal_)