Radarski semafor

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Montirali so ga zato tam, ker je v bližini stavba kjer se zbirajo vsi podatki
wink-1.gif

Tudi jaz ne vem, če dobiš položnico na dom.....najbrž jo....drugače itak nima smisla da je zadeva sploh postavljena
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.391
3.487
113
Smafor v mojem kraju pa ima tako finto ,da zvečer ko ni prometa vedno gori rdeča luč,tako da tisti ki ga ne poznajo lepo počasi pripeljejo do njega, ko si pa od njega oddaljen cca 30 metrov pa lepo preklopi na zeleno tak da sploh ni treba zaustavljat. Stvar je zelo dobra saj so včasih ponoči kakšni padalci tišali kot smotani čez vas.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem tudi že kar nekaj takih opazil - ponoči gori na obeh smereh rdeča, potem pa se vklopi zelena na tisti strani, kjer je potrebno.
 

Bushez

Pripravnik
4. okt 2007
127
0
16
LJ
Tole vse deluje preko induktivnih zank (navitje) ki so vgrajene/vrezane v cestišče, kvadrati zaliti z bitumnom. Ko avto prevozi zanko ga ta zazna in pošlje impulz semaforski napravi, ki krmili z semaforje - temu se reče mikrokontrola, namesto zank je možna uporaba IR detektorja. Vožnja v rdečo luč ali "red light enforcement", prav tako deluje s pomočjo zank. Sepravi če je rdeča luč in prevoziš križišče (2 zanki sta, ena pred zebro in ena takoj za zebro), spet pošlje impulz semaforski napravi na katero je priključena kamera/fotoaparat (infra) in te slika.