Radarski semafor

19. jul 2007
2.768
1.495
113
Prvič sem slišal (tudi ne vem, če je že bilo na alterju), da imajo v Grosuplju radarski semafor.

A kdo ve koliko je takih semaforjev v Sloveniji.

A bodo ščasoma vsi semaforji tako opremljeni? (Koliko stane tak semafor v primerjavi z navadnim).

A se bo promet umiril zaradi tega?
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
A se bo promet umiril zaradi tega?

V Sloveniji? Ne. Pri nas so radarji baje namenjeni le služenju in ne umirjanju prometa...


Ko te bojo parkrat udarli po žepu se boš ziher umiro (pa če samo skozi semaforje).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ce jaz prav vem je ta radar tak, da ce prehitro vozis se prizge rdeca luc na semaforju in moras ustaviti.
Torej ni tak, da bi dobil kazen za prehitro voznjo.

Ce se motim nja me nekdo popravi.

LP
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ce jaz prav vem je ta radar tak, da ce prehitro vozis se prizge rdeca luc na semaforju in moras ustaviti.
Torej ni tak, da bi dobil kazen za prehitro voznjo.

Ce se motim nja me nekdo popravi.

LP

ne dobiš kazni zaradi prehitre vožnje.
dobiš kazen če prevoziš rdečo ali rumeno luč.takih semaforjev pri nas še ni.jih je pa polno v avstriji in nemčiji
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Radarski v smislu, da te slika če prevoziš rdečo (rumeno lahko) ali pa da se prižge rdeča, če voziš prehitro (to opaziš tak, da se tik pred tabo zapre, kak se ustaviš pa se prižge zelena).
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
Prvič sem slišal (tudi ne vem, če je že bilo na alterju), da imajo v Grosuplju radarski semafor.
A se bo promet umiril zaradi tega?
Ja v Grosupljem je tak semafor in sicer pri šoli Brinje. Promet je tam bolj umerjen, ker folk ve da bo rdeča če bo več kot 40 peljal. Je pa fajn da so ga tam postavli ker je dokaj ravna cesta pa folk prtisne zravn pa šola.
aja pa če 10-20 m pred semaforem pospeš +10,15 nad omejitvijo se tistmu za tabo prižge rdeča, zanč mi je ena ženska to nardila... matr ji..
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tak je tudi v Mojstrani, ampak zaenkrat še ne obratuje.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaz sem danes opazil nad semaforjem timer, ki odšteva trajanje rdeče in zelene luči. Prvič videl.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
A se bo promet umiril zaradi tega?

V Sloveniji? Ne. Pri nas so radarji baje namenjeni le služenju in ne umirjanju prometa...


Ko te bojo parkrat udarli po žepu se boš ziher umiro (pa če samo skozi semaforje).

Zakaj nagovarjaš direktno mene?


Oprosti, mišleno je blo kot hec.
Sicer nevem kak voznik si, samo marsikoga bi trebalo ne samo po žepu vdarit, še eno okoli kepe bi mogo dobit.
10.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
eden takih semaforjev je na Slovenčevi cesti (za Bežigradom) v Lj. (poleg stavbe VO-KA).

Zadevo so montirali že dobro leto nazaj, pa mislim, da nekaj ni štimalo z zakonsko podlago...zdaj pa nisem na tekočem ali stvar 'legalno' deluje ali ne. Je pa škatla montirana 30 m pred semaforjem, noter je fotkič, ki slika tiste ki grejo v rumeno (!) in rdečo..hkrati ti izmeri še tvojo hitrost.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
to da še slika vem tudi jaz
smile-1.gif
- nisem pa ali na podlagi tega fotografiranja dobiš na dom tudi kako položnico.

So pa od vseh semaforjev montirali zadevo na najbolj brezvezen semafor v Ljubljani! To jim je pa treba priznat!