Računalniške igre za otroke (8 in 5 let)

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Tako kot očka, ki je moderen in v koraku s časom sem hčerki zrihtal računalnik, da ne bo tehnološko zaostala
cheer.gif

Sedaj pa me zanimajo predlogi za kakšne enostavne a barvite igre. Računalnik je bolj švoh (Celeron 900mhz z XPji in integrirano grafiko), tako da morajo biti igre nezahtevne, po moznosti da delajo na xpjih bp in da je grafika približno ok. Torej prosim za predloge. Za začetek sem mislil kakega Hugota (ja vem vem bedna igra do amena) ampak za začetek da se spozna s kontrolami ipd. Mislim na tiste hugote ki so jih včasih igrali po TVju s telefoni
crazy1.gif

še raje bi kakšne 2D ploščade ala Mario pa da ne rabim laufat kakih emulatorjev ampak da delajo direkt iz XPjev se pravi ikona na namizju in gremo
cheer.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
se ti zdi, da je treba danes otroke posiljevati z igrami? se prehitro sami pridejo v stik z njimi. sploh glupimi kot je hugo. alo?! pri 8 letih sem igral hobbita na mavrici in leto kasneje pri kolegu s fotrovo 486 pustolovscine police quest, space quest... smo bili gamerji edini v ljudski soli z odlicno oceno pri angleskem jeziku... pa se kje.

https://www.youtube.com/watch?v=b7B9RcbU5ok&feature=related

danes te vsak osemletnik naseka v quake III. lahko ti pa posodim zbrana dela tolstoja...
evil.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
se ti zdi, da je treba danes otroke posiljevati z igrami? se prehitro sami pridejo v stik z njimi. sploh glupimi kot je hugo. alo?!

Podpis. "Mars ven na zrak pa skrivat, ravbarje in zandarje igrat ali pa z biciklom naokoli furat", ne pa "hcerkica draga, nocem, da bi bila zaostala, zato sem ti nastimal racunalnik s Hugotom".
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
LucasArtsove pustolovščine (Monkey Island, Grim Fandango, Sam & Max ipd.) - od začetka malo pomagaš, potem se pa hitro znajdejo, ne podcenjevat otrok. Kaj malce bolj strateškega, npr. Sim City 3000, Open TTD, The Sims (ta je še posebej primerna). Puzzle variante (The Incredible Machine - ta je über). Lahko tudi kakšne flash igre z miselnim elementom. Jaz bi raje dal otroku preveč komplicirane kot preveč enostavne igre, se vsaj nauči angleščine, razmišljanja, upravljanja z virtualnim denarjem, pri Hugu se ničesar ne more.