Računalnik se ne postavi

ant

Pripravnik
Čao

Imam en pc, ki se ne postavi po konci
confused-1.gif


Asorck 939 dual sata
athlon 3200
512 ram

Verjetno je šla plata po gobe ker sem ostalo že stestiral, samo mi je čudno, ker plata od sebe ne da niti glasu. Nikakršnih piskov ali kaj podobnega, lučka na monitorju pa samo utripa.

Grafična verjetno tudi ni, ker bi drugače vsaj zapiskala plata na začetku, čeprav se nebi ničesar pokazalo na ekranu.

Ali pravilno domnevam?

Hvala
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik ant pravi:
Čao

Imam en pc, ki se ne postavi po konci
confused-1.gif


Asorck 939 dual sata
athlon 3200
512 ram

Verjetno je šla plata po gobe ker sem ostalo že stestiral, samo mi je čudno, ker plata od sebe ne da niti glasu. Nikakršnih piskov ali kaj podobnega, lučka na monitorju pa samo utripa.

Grafična verjetno tudi ni, ker bi drugače vsaj zapiskala plata na začetku, čeprav se nebi ničesar pokazalo na ekranu.

Ali pravilno domnevam?

Hvala



Kakšni so pa kaj kondenzatorji na plati. Lahko slikaš ?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Oglej si tole temo. Proti koncu so slike. Če tvoji kondenzatoji izgledajo podobno, so zreli za zamenjavo. Čisto mogoče, da ti bo to rešilo problem, če pa ne, pa tudi nisi v veliki izgubi - če kondenzatorje naročiš pri HTE, te bo verjetno več stala poštnina kot kondenzatorji... sem pravkar iskal po njihovi spletni trgovini, ampak dela hudičevo počasi. Če si iz LJ, pojdi do njihove trgovine na Roški.

lp
 

ant

Pripravnik
Čao

No kondenzatorji izgledajo vsi povsem normalno. Včeraj se je računalnik normalno priklopil (no na začetku je nekaj jamral za bios, ker sem izklopil baterijo). Priklopil sem en programček za testiranje procesorja in rama, ki je laufal nekje 30 min. Temperatura procesorja je bila okoli 41 stopinj C.

Nekaj minut po prekinitvi polne obremenitve je pc zmrznil. Ob ponovnem zagonu je bila spet tema. Ali je možno, da bi bilo kaj drugega razen plate? Verjetno ne.

LP
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Poskusi na novo naložiti OS.
Za zmrzovanje je lahko več vzrokov. Kaj si mislil s tistim da je računalnik delal ful počasi ?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz
Kaj pa southbridge? Je čip hlajen aktivno/pasivno? Je sploh hlajen? Za take random izklope je velikokrat krivec tudi napajalnik. Če imaš možnost, ga stestiraj oziroma zamenjaj. Ker če se ti računalnik kar naključno sesuva (in čez nekaj časa spet dela) je bolj malo verjetno, da je težava v programski opremi. Skratka, po mojih izkušnjah pri naključnem ugašanju preverim najprej napajalnik. Če daje prenizke napetosti, ga zamenjam, potem pa sledi še kakšen stress test - recimo cpuburn ali kaj podobnega, da se malo spoti
smile-1.gif
 

ant

Pripravnik
OS ni problem. Problem je, da se sploh monitor ne vklopi, ko zaženeš računalnik. Torej pc od sebe ne da normalnega zvoka (enojni pisk), in tudi lučka od lcd-ja utripa. Ventilatorji se vrtijo normalno. Plata je Asrock 939 dual sata ali nekaj podobnega in je pasivno hlajena.

Problem počasnosti>> v bistvu je neodziven

Bom preveril še napajalnik.

Hvala
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Moja sodba: napajalnik ali plošča. Pogojno še ram ali grafična (če ni integrirana), ampak v tem primeru piska (v enem določenem zaporedju, ne vem na pamet. V google vpiši bios error beep codes).