Računalnik kaputt

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Pozdravljeni.
Delal sem za računalnikom (kišta), ko je naenkrat zmrznil ekran, miška in tipkovnica, skratka vse. Tudi ugasniti ga ni šlo drugače kot z nekajsekundnim držanjem tipke za vklop.
Ko sem ga spet prižgal, se je sama kišta sicer zalaufala, ventilatorji so delali na polno, vendar je monitor ostal črn, pokazalo ni nobenega koraka zagona, tema.
Kaj bi lahko crknilo? Zagonskih disk (SSD Crucial) najbrž ni, je praktično nov, procesor, ram, kaj pa vem.
Je šla grafična, matična?
Hvala za vse nasvete, kako se lotiti iskanja komponente, ki je crknila.
Lp
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Komponente, starost ?
Verjetno grafična, kabel, monitor oz je LC power napajalnik dokončno crknil.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Andi pravi:
Pozdravljeni.
Delal sem za računalnikom (kišta), ko je naenkrat zmrznil ekran, miška in tipkovnica, skratka vse. Tudi ugasniti ga ni šlo drugače kot z nekajsekundnim držanjem tipke za vklop.
Ko sem ga spet prižgal, se je sama kišta sicer zalaufala, ventilatorji so delali na polno, vendar je monitor ostal črn, pokazalo ni nobenega koraka zagona, tema.
Kaj bi lahko crknilo? Zagonskih disk (SSD Crucial) najbrž ni, je praktično nov, procesor, ram, kaj pa vem.
Je šla grafična, matična?
Hvala za vse nasvete, kako se lotiti iskanja komponente, ki je crknila.
Lp

Ce ni posta je 99.9% da je sla maticna papa..... Za zacetek odklopi vse razen graficne (tudi graficno ce imas onboard) in probaj....
Pod pogojem da je v startu post dodajas ostale stvari dokler ne zastrika... Sicer pa novo plato
pozdrav.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
včasih problem reši že cmos reset
smile-1.gif

could work, sicer ne prav pogosto ampak nima kaj zgubiti
wink-1.gif
samo tole disi na novo maticno
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.312
-8.449
113
Meni(ok, tastarim) je recimo prejšni teden podobno crknilo. Zadeva se ni zalaufala, nič slike, reset ni pomagal.
Crknjen je bil ram in mrežna. Po zamenjavi rama in odstranitvi kabla z mrežne zadeva deluje brezhibno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.632
230
113
hehe, pa kaj je to? men je tud dons tko en pc crknil!

Pri meni se prižge sam veternica na plošči... ko sem odstranil ram, je celo zaznal in začel piskat, in ko sem jih dal notri je pol delal do naslednjega reseta... potem pa spet ista zgodba. In ko sm spet dal ram ven, tud piskal ni več...

PC star 15 let...

Se ne splača menjat komponent, al se?
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.880
96
48
mb+ -20km
Da si sposodim malo temo, meni pa en računalnik zelo dolgo, tudi 15 min rabi ,da naloži winse. Če ga resetiram, zagon traja nekje 2 min. Če pa ga celega izklopim in vklopim recimo naslednji dan, te pa traja cca. 15 min. , da pride k sebi.
Kaj bi lahko bilo hin?

Računalnik:

- windows 7 ultimate 64.bit sp1
- intel core 2 duo CPU e8400 @ 3000ghz,
- 4gb ram
- nvidia geforce GT 220
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
hehe, pa kaj je to? men je tud dons tko en pc crknil!

Pri meni se prižge sam veternica na plošči... ko sem odstranil ram, je celo zaznal in začel piskat, in ko sem jih dal notri je pol delal do naslednjega reseta... potem pa spet ista zgodba. In ko sm spet dal ram ven, tud piskal ni več...

PC star 15 let...

Se ne splača menjat komponent, al se?

Za kaj je pa danes sploh še lahko uporaben računalnik z enojedrnim procesorjem pod 1GHz?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.138
113
40
MB
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
hehe, pa kaj je to? men je tud dons tko en pc crknil!

Pri meni se prižge sam veternica na plošči... ko sem odstranil ram, je celo zaznal in začel piskat, in ko sem jih dal notri je pol delal do naslednjega reseta... potem pa spet ista zgodba. In ko sm spet dal ram ven, tud piskal ni več...

PC star 15 let...

Se ne splača menjat komponent, al se?

ne se hecat, ta računalnik je BUS




BUS= baci u smeče
grin1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.632
230
113
sam res...

nc, ta teden bo poslovilna slovesnost. pa itak bo treba vrt preštihat, pa ga bomo zraven še pokopali...

kok enih bajtov je obrnil v karieri a?
 

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
včasih problem reši že cmos reset
smile-1.gif

Žal, ni delovalo.
Sem preizkusil vse komponente v drugi kišti, vse špila.
Zalaufal sem tudi samo matično z nameščenim CPU (in priklopljenim napajanjem le-tega) in...nič.
Torej lahko menda z gotovostjo rečem, da je crknila plata.
Če koga zanima, govora je o tej matični:http://www.asus.com/Motherboards/P8Z77M_PRO/

Preden začnem brskati po netu, mi lahko priporočate kako podobno oz. boljšo matično (LGA1155 socket)? Navijam ne, igric ne igram veliko, imam pa precej diskov (SATA6) in periferije preko USB.

Hvala!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Disk je v redu.


Andi
Prvo nesi kišto na servis, kjer imajo vse dvojne komponente in naj stestirajo vse po vrsti.
Bv nekaj kupovati, če sploh ne več točno kaj je crknilo.
 
Nazadnje urejeno: