Račun v tujini

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Počasi, smanji doživljaj. Bom tokrat bolj počasi pisal. Višina dohodkov sploh nima veze, pomembna so razmerja med njimi, tako da, pri tebi sta dve možnosti:
- ne razumeš izračuna (zelo verjetno)
- minimalac in miljon na otrokovem računu (pa ne prebrat tega spet kot da sem komu nevoščljiv, ampak to je edino razmerje pri katerem tvoja zgodbica pije vodo). Namreč, da si zaradi prihrankov na otrokovem računu ob razred ali dva.

Glede števila članov, pa preberi zgoraj o gatah in hribih (to kako te zebe ni odvisno od velikosti luknje na riti).
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Ali obstaja kakšen varen, legalen način odprtja varčevalnih računov za otroke, ki ne bodo upoštevani pri skupnem dohodku.

Od drzave do drzave odvisno.
Ponekod kot tujec sploh konta ne mores odpret, drugje pa gre. Ce imas v imenu sumnike in sicnike potem je velika verjetnost da avtomatska izmenjava podatkov ne bo delovala.

Po moje je vecji problem garancija na vloge. Ce gre banka "zu grund" imas izven EU male sanse v EU pa je dostop do zajamcenega ponavadi vezan na davcno stevilko (moja izkusnja z icesave).

Ali rabis nalozbo (obresti?) ali samo gotovino parkirano? Verjetno je dologrocno sef (in zlato se najboljsa nalozba)

ce potrebujes kratkorocno parkirati denar je pa najcenejsa metoda za "pranje" predplacniska kreditna kartico, ker jo napolnis z gotovino in potem dvigujes na bankomatu (ob proviziji)
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
če maš 100 jurjev na računu, pač plačaj tadrag vrtec. sej imaš itak alter plačo, si že po njej v najvišjih razredih. pri nas imava skupaj ene slabe 4k neto, itak ni neke matematike pri socialnih zadevah, povsod sva v riti.
 
Nazadnje urejeno: