Račun - kako veš, da je izstavljen oz. dejansko odveden davek?

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Od izdajatelja računov bi bilo korektno, da v koliko muti z računi, je fer da si neplačan ddv potem vsaj razdelita plačnik in prejemnik, oziroma ga sploh ne bi smel pokasirati od stranke.
Korektno? Fer? Se pravi ce ze kradeš daj se malo meni pa je OK. Ma saj taksno je mislenje v SLO.
In ce ga dobijo potem bi bilo fer, da se s placniko zmenita, da je vsak pol casa v zaporu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: netko in tomi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
boc ima point! Sem se ravnokar vrnil iz za naše pojme manj razvite pa še islamske države po vrhu (itak so sami nateguni tam). Sem bil prav začuden ko so mi v lokalnem penzionu izdali račun v elektronski obliki z obračunanimi tremi davki, pa pri potapljačih tudi, restavracije striktno,... Ko sem enkrat namignil, da mi ne rabijo tiskat računa (brez namena nižanja cene), so me gledali kot deveto čudo in kot da ne vejo kaj jim sploh govorim.

Tolko o pridnih Slovencih!
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
boc ima point! Sem se ravnokar vrnil iz za naše pojme manj razvite pa še islamske države po vrhu (itak so sami nateguni tam). Sem bil prav začuden ko so mi v lokalnem penzionu izdali račun v elektronski obliki z obračunanimi tremi davki, pa pri potapljačih tudi, restavracije striktno,... Ko sem enkrat namignil, da mi ne rabijo tiskat računa (brez namena nižanja cene), so me gledali kot deveto čudo in kot da ne vejo kaj jim sploh govorim.

Tolko o pridnih Slovencih!
pa drugi strani morš pa npr na nizozemskem prav rečt da ti sprintajo račun v supermarketu. toliko o poštenih nizozemskih, vsi goljufajo razen če prav zahtevaš da ne!
 
  • Haha
Reactions: B81

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
pa drugi strani morš pa npr na nizozemskem prav rečt da ti sprintajo račun v supermarketu. toliko o poštenih nizozemskih, vsi goljufajo razen če prav zahtevaš da ne!

Ali pa enostavno ne goljufajo in je tisti papir itak brezpredmeten?

Drugače pa - res ste diplomirali iz tega računa. Tako kot je AvtoFun napisal, lahko bi bil na roko nakracan pa bi veljal, če je le plačilo na TRR. Ker tudi, če greš v BigBang in rečeš, naj ti dajo predračun da boš plačal na TRR, le-ta ni davčno potrjen. Avtorju teme pa svetujem, da tudi za vsak račun na Petrolu, OMVju, Merkatorju in Šparu pokliče na FURS in preveri, če je bil plačan DDV, da nebo slučajno kaj narobe...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in zino

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
kaj je važno, da je račun lep? ali da je plačan ddv.
ker če ddv ne bo plačan od njega, ki ima grd račun, ga bomo slej kot prej mi plačali, ker država pač rabi denar.
tak da, če se mene vpraša, je izgled računa povsem nerelevanten faktor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
pa drugi strani morš pa npr na nizozemskem prav rečt da ti sprintajo račun v supermarketu. toliko o poštenih nizozemskih, vsi goljufajo razen če prav zahtevaš da ne!
Brcas u temo in to krepko... nizozemci ne printajo zato, da šparajo s papirjem ravno tako nemci le da te oni vprašajo če rabiš račun...

O stanju duha v sloveniji pa priča tudi tale tvoj post za katerega sploh ne morem verjet, da si ga lahko napisal razen če je tvoj iq na nivoju trenutnih temperatur
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in tomi

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Brcas u temo in to krepko... nizozemci ne printajo zato, da šparajo s papirjem ravno tako nemci le da te oni vprašajo če rabiš račun...

O stanju duha v sloveniji pa priča tudi tale tvoj post za katerega sploh ne morem verjet, da si ga lahko napisal razen če je tvoj iq na nivoju trenutnih temperatur
Enako v UK, če ne zahtevaš eksplicitno ga dostikrat enostavno ne stiskajo (seveda ga še vedno izdajo) pa vrjetno še marsikje drugje.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Čisto ok račun, lahko bi pa najel kako drago firmo in bi bil lepši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Shopsy

Zelenc'
25. avg 2021
1
0
1
Tukaj imate natančno razlago, kako je treba številčiti račune:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Malo reklame?
Ker računa, ki je plačan na TR ni potrebno prav nič potrjevati, ravno tako imaš lahko različno številčenje za račune plačane na TR, gotovinske, itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Odvisno, če bi bili mali zneski par x letno nihče, če pa bi bili večji in redni zneski pa bi na banki padel ven in bi morala banka uradu za preprečevanje pranja denarja poslati obvestilo od tam pa bi mogoče šlo naprej. Res pa, da od tam gre vse počasi, gre pa.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Če ni TRR od stare mame...

Recimo, da je TRR račun na x osebo, ne na podjetje,.. Kdo bo vedel za utajen DDV? Nihče, dokler naročnik ne pošlje račun na FURS. :) Se motim?

Ko delaš nakazilo, moraš vnesti podatke lastnika TRR, kot vem če se ne ujemajo, ne gre transakcija čez, nisem pa 100%