rabljen 2012 audi a4 vs BMW3 vs toyota avensis

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Želim si zamenjati avto . Sem v začetnih stadijih nakupa, tako da se nisem niti dobro pozanimal o vseh treh avtih. Možno je tudi da me sreča pamet in raje prej odplačam stanovanjski kredit. Razmišljam o avtu za cca 5 let.. Skoraj sigurno bo moral biti rabljen, ker preko 20k bo težko šlo za avto... raje kakega tisočaka manj. Verjetno bencinc ker na leto se dela cca do 25000 km
Nagibam se k limuzini da pa ima tudi sistem za odpiranje celega zadnjega dela ( skupaj z zadnjim oknom).
Najbolj všeč mi je trojka, všeč mi je oblika in športna naravnanost... recimo pa da me moti zadnji pogon in izguba vrednosti, cena servisov...
Audi se mi zdi da bo bolj držal ceno, tudi servis verjetno ceneje
Je kolebal kdo med trojko in A4
Avensis pa nimam pojma zakaj.

Opreme ne rabim neke super duper- zanimajo me bolj osnovne varijante.

Skratka iščem kul avto pa da je hkrati tudi malo racionalen nakup.
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.994
2.447
113
A4 in 3 pa nista 5-vratna, no 3gt je. Avensis pa misli tudi da ni. Racionalna odlocitev bi verjetno bil 5vratni Mondeo, nov.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
5 vratna opcija je lahko morda še Volkswagen CC, osebno mi je po obliki daaaleč pred 3 in A4.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.994
2.447
113
Po moje ravno tolk k Avensis.
smile-1.gif

Sicer pa mislim da vem kam pes taco moli....
smile-1.gif
A4, karavan, mal sminke zunaj malo noter, biksenon, ledice, poglej se dsg enjalnik in imas super avto.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Nagibam se k limuzini da pa ima tudi sistem za odpiranje celega zadnjega dela ( skupaj z zadnjim oknom).
Say what? Edini takšen avto, ki mi pade na pamet, je Škoda superb.
In tudi če pa govoriš o 5-vratni kombilimuzini je med izbranimi tremi modeli ne boš našel, ker ne obstaja (izjema je bmw gt, ampak tega za 20k ne boš dobil).
Alternativa bi bila stara Mazda6, ki je obstajala v 5-vratni različici in jo je na trgu rabljenih vozil začuda možno dobiti z bencinskim motorjem. Ostane ti še francoska trojica (good luck z iskanjem bencinarja) ali insignia, če izguba vrednosti ni prevelik problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.530
5.968
113
pri taščici
Octavia je klasična 5v, superb pa deljiv po mojem spominu.
A tisti superb 3.2 je še pri ex predsedniku turku oz njegovem uradu?
Najbrž pa ni veliko bencinskih vozil tega razreda prodanih v zadnjih letih.
 
Nazadnje urejeno:

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik stop pravi:
recimo pa da me moti zadnji pogon in izguba vrednosti, cena servisov...

Moti zadnji pogon?

Izguba vrednosti je večja kot pri Audiju?

O servisih pa se verjetno nisi dobro pozanimal. Servisi so definitivno cenejši, prav tako rezervni deli. Pa, če boš iskal avto našega porekla, boš imel do starosti 5 let ali 100.000 km servise brezplačne (material in delo).
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik stop pravi:
recimo pa da me moti zadnji pogon in izguba vrednosti, cena servisov...

Moti zadnji pogon?

Izguba vrednosti je večja kot pri Audiju?

O servisih pa se verjetno nisi dobro pozanimal. Servisi so definitivno cenejši, prav tako rezervni deli. Pa, če boš iskal avto našega porekla, boš imel do starosti 5 let ali 100.000 km servise brezplačne (material in delo).

recimo da se bojim snega
smirk-1.gif


lahko kaj več o brezplačnih servisih?

dobro če petvratne različice ni potem je pač ni.. za karavana mi pa nekako ni
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Sej ne, da bi propagiral, ampak če iščeš racionalno+quality+garancijo+price&performance..pol boš tud uč vrgu na kio, čeprov ni premium znamka za sosedsko zavist ampak je pa poceni za vozit kot tudi servisi so pocen, napram ostalim.

http://www.kia.si/akcija?utm_source=Adwords&utm_medium=Text&utm_term=-%20Hyundai,%20Mazda&utm_content=KIA%20financiranje&utm_campaign=SLO%20%28Search%29%20Kia.si%20-%20Konkurenca&gclid=CKuttOSzzLwCFSYTwwodcGgAIg
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik stop pravi:
recimo pa da me moti zadnji pogon in izguba vrednosti, cena servisov...

Moti zadnji pogon?

Izguba vrednosti je večja kot pri Audiju?

O servisih pa se verjetno nisi dobro pozanimal. Servisi so definitivno cenejši, prav tako rezervni deli. Pa, če boš iskal avto našega porekla, boš imel do starosti 5 let ali 100.000 km servise brezplačne (material in delo).

recimo da se bojim snega
smirk-1.gif


lahko kaj več o brezplačnih servisih?

dobro če petvratne različice ni potem je pač ni.. za karavana mi pa nekako ni

Snega se ne rabiš bat, ker ne gre nič slabše kot s sprednjim pogonom. V določenih situacijah se pelješ tudi boljše.

Išči avto z BSI paketom, to ti prinese to kar sem napisal.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zaenkrat zadnji pogon ni bil problem pri snegu...dobre gume pa karseda ozke, če živiš v takih predelih. Misliš da A4 na 245/xx/17 gumah je pa kaj boljši.

Mene pri snegu ovira sam M podvozje, zaradi katerega plužim, pa mam slabe 17" gume.
rolleyes-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik stop pravi:
recimo pa da me moti zadnji pogon in izguba vrednosti, cena servisov...

Moti zadnji pogon?

Izguba vrednosti je večja kot pri Audiju?

O servisih pa se verjetno nisi dobro pozanimal. Servisi so definitivno cenejši, prav tako rezervni deli. Pa, če boš iskal avto našega porekla, boš imel do starosti 5 let ali 100.000 km servise brezplačne (material in delo).

467716-post_slo.gif


Servisi so cenejši, rwd je prednost, ne slabost ...
cheer.gif


Edino petvratnega BMW-ja boš težko našel za do 20k (GT izvedbe so dražje) ... razen enke, X1, X3 ali X5 oziroma touringov (e91, e61) ...
wink-1.gif
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Sej ne, da bi propagiral,


hysterical-1.gif


V vsaki temi serješ, pa si pol upaš to napisat. Reklame na alterju so drugače plačljive, tako da upam da te kontaktira kakšen admin z računom....
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Imam avensisa, sicer je karavan pa dizel... če te kaj specifičnega zanima kar z besedo na dan.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Mel rabljenega E46 Touring diesel kot so ti že omenli avto gre po snegu celo bolje od sprednjega pogona. Prostora v trojki je bolj malo kljub temu, da je bil karavan. Za moje pojme zelo soliden avto. Zanimivo je tudi to da servisi sploh niso tolk dragi če ne servisiraš glih pri pooblaščenem servisu.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Všeč so ti BMW-ji ampak želiš pogon na prva kolesa in 5 vrat? Nič lažjega.
smile-1.gif