Rabim izvajalca

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Narejen imam popis del in ponudbo za gradbena dela (menjava strehe in izdelava mansarde do zadnje faze - brez notranje opreme). Za primerjavo bi rad še nekaj ponudb izvajalcev. V poštev pridejo samo firme, ki prevzamejo komplet dela. Nadzornika tudi že imam. Poznate koga, ki bi dal ponudbo. Gorenjska (relacija LJ - Jesenice).

Gre pa v grobem za naslednja dela:

- menjava strehe z izdelavo sekundarne kritine (z vgradnjo strešnih oken)
- izvedba električna napeljave, centralne kurjave in vodovoda za eno nadstropje
- izvedba knauf sten, stropa
- menjava oken, vgradnja notranjih vrat, izvedba podestov (mizarska dela)
- rušitvena in zidarska dela (preboji za notranja vrata)
- keramičarska dela
- slikopleskarska dela
- polaganje parketa
- zunanji oder za dostop
- odvoz materiala

Do sedaj sem vedno sam iskal posamezne izvajalce (ko sem adaptiral spodnja nadstropja), kaj naredil tudi sam, zdaj mi kaj takega ne znese več + obvezno rabim nadzornega ker sem videl par primerov ko so prihranili nekajkrat toliko kot plačali nadzornega.

Hvala
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
narobe si se lotil. nadtorniki so vredni..pol p vode.

najdi si sam izvajalce

streha..sakanoviæ recimo krovec
tlaki burger tlaki
ometi burger ometi
elektrika..en pri komendi..pozabil naziv
knauf..montaza skerjanec, trzin
okna, notranaj vrata..en monter od lip bleda..lahko najdem đesimi
keramičar..kern..nisem še srečal boljšega
malarija..skerjanec
parket..sencur
oder najmi v rent- kle pri brnčičevi
preboj vrat..boš že sam vzel fleks pa prerezal
odvoz..5 kubikov kanta, plačaš odvoz in je. ostalo, streho itd odpeljejo krovci seveda.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Sem napisal da sem to že delal (rušilna dela, odvoz, knauf,....), tudi izvajalce sem iskal in koordiniral sam, tokrat to odpade, ker jih nimam časa sam koordinirat, 3/4 dneva me ni doma,....posameznih izvajalcev poznam kar nekaj, z večino sem bil več kot zadovoljen (edino mizarje sem 4 zamenjal, pa so vsi kaj zajebali).

Torej rabim firmo, ki bo dala ponudbo in prevzela "na čez" kompletna dela. Predvsem zato da dobim primerjavo in seveda izberem enega. Če bi bil cilj prišparat jurja ali tri bi se vsega skupaj lotil drugače. Kot sem rekel, poznam jih nekaj, ki imajo z nadzornim dobre izkušnje. Lahko pa seveda da bo pri meni drugače.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
za kompletnega izvajalca se ne bi odločil ,ker je to potem en velik šušmuš.Imam sam izkušnje z enim samim izvajalcem.Saj ima ta glavni izvajalec tudi podizvajalce pa če se la da stvari zataškajo med sabo ti pa potem odkrivaš napake. Pa čeprav dober nadzor ne vidi vsega ni se tudi ne spozna na instalacije ,pa krovstvo in itd...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sedi 5.

avtorju

če v življenju nimaš časa preverjenega izvajalca poklicat in se dogovort za posel..potem moraš malo umiriti tempo..v nasprotnem te pobere preden zaključiš nepremičnino, kaj šele kredite odplačaš.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Zanimivo je to da nadzornika ima---------kateri ne ve za prizkušene izvajalce. Zanimivo. Tak nadzornik ni vreden počenega groša in je nastavljen samo za to da podjebava izvajalce in jim zbija ceno.
Drugače za takega nadzonika grem lahko tudi jaz---------ne bo nobeden izvajalec dobil potrdilo o kvalitetnemu opravljenemu izdelku--na vso srečo stranke, ki bo skozi prišla za pol manj denarja kot je pa investicija vredna. Izvajalec pa na štrik. Poznam veliko takih primerov------pač slovenija gnila do konca.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
nadzor v redu kasira od ivenstitorja pa izvajalca del tako da je vse v redu z vseh strani ,čez leto ali dve navadno pa po poteku garancije se odkrivajo napake stroški pa so na plečih investitorja. najboljši nadzor je sam lastnik .
BRZINA IN POMANKANJE ČASA TE LAHKO DRAGO STANE !!!
nahrung002.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Glej, situacija je taka kot sem jo napisal in delalo se bo tako kot sem rekel. Izkušenj s takimi deli imam precej, tudi kaj vse gre lahko narobe vem. Zato sem izbral preverjenega nadzornika, s katerim imajo znanci ali bližnja žlahta dobre izkušnje. Nisem star tri leta, tako da tudi glede financ sem si do znaj kar znal izračunat kako in kaj.

Še to. Ja, takega nadzornika, ki bi bil plačan od prometa podizvajalcev so mi ponujali pri prejšnjih dveh projektih. Nenazadnje sem ravno zaradi tega takrat vse delal v "lastni" režiji.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Citat:
Nadzornika tudi že imam. Poznate koga, ki bi dal ponudbo. Gorenjska (relacija LJ - Jesenice).

Gre pa v grobem za naslednja dela:

Jst sem samo vprašal: kako da tvoj nadzorni ne zna nobenega izvajalca predlagat.

LP
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Nekaj cm višje pa sem napisal da ponudbo že imam. Ja? In da bi rad mogoče še kakšno. Ja?
 

ebula

Pripravnik
6. mar 2011
45
0
6
Kontakt
Naslov:
Ansev d.o.o.
Kleče 22D
1000 Ljubljana

E-poštni naslov: info@ansev.si
Tel. št.: (01) 565 54 18


To so uredu izvajalci pa še dosti se da z njimi pogajat za ceno. Preverjeno
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik MAIRDA pravi:
Evo tukaj so (skoraj) vsi izvajalci s področja krovstvo , tesarstvo ki nekaj štejejo, vidni na enem mestu. Tako, da ne rabite preveč brskat po raznih www straneh:




da nisi pobrkal leta in datuma
confused-1.gif

verjetno je že3 vse narejeno !


pozdrav.gif
 
Nazadnje uredil moderator: