Rabim domače živali......

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Isci v okolici snemanja, isci po moznosti pasne zivali, ker hlevskim se bo odtrgalo na prostem. Probaj mogoce s kaksnim traktor forumom.
Psa nimam, frizijk (crno bele) tudi ne, pa tudi catez se mi zdi dalec za take kolobocije izvajat. Denar je pa sprejemljiv. Obrni se na km.svetovalno sluzbo v okolici kjer imas namen snemat. Mogoce poznajo kmete ki bi bili za ta hec. Najbolje bi bilo da bi imel cim manj lastnikov zivali. Zaradi zivali in tebi zaradi organizacije.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Za prevoz zivali imam enega mirana iz okolice vodic. Gsm dobis na zs ce ga bos rabil. Ampak kot receno, ne vozi 200 km dalec zivali, ce jih imas v 20 km radiju snemanja nebroj. Samo povezi se z lokalci. Za prevoz zivih zivali so dolocene zahteve ki jih mora imeti prevoznik izpolnjene.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Pokliči na veterino v Brežice, kontaktiraj dr. Kebe-ta. On ima blizu Dobove celo farmo živali.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sam kolk sem seznanjen doktor nima krav, bikov, kozlov, psov, čebel, .....
Sam kaj je zdaj s tem... se snema al ne snema. Al se je kozel strmal in noče v kader...
tongue-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ne vem, če mene sprašuješ
grin1.gif

doktrore ima neko farmo, ampak večino od zahtevanih živali pač ne. Vsaj tako je bilo pred časom, ko sem slučajno videl to zadevo.
Kolk vem ima neke vrste "mini" živali. oz. bolj pritlikave. Res pa je, da je pri njem pravi živalski vrt.
cool-1.gif
takšnih zadev.
 

GMD

Zelenc'
18. jul 2011
20
0
1
No, kot so že predhodniki povedali, bo z biki kar problem. Dobro bi bilo da se dobi kakšnega bika, ki ga vozijo na razstave in je vajen nastopanja, v nasprotnem primeru se lahko kaj hitro zgodi da bik podivja, takrat ga pa nič ne ustavi, pa še za prisotne je nevarno in je prevelik riziko da se komu kaj naredi, pa še nepredvidljiv je, in se nikoli ne ve kaj ga bo pičilo, pa tudi nasplošno bo živali zelo težko pripraviti da bojo pozirale po željah, morda bi bilo bolje počakati na pašno sezono, ko bo živina zunaj, in tudi bolj umirjena. Pa za živali iz oddaljenih kmetij bo že sama vožnja stresna, pa potem še snemanje, in vprašanje kako bi se vse skupaj končalo. Najbolje bo da se vse živali nabere v eni vasi, je pa problem ker kmetje zelo neradi "posojajo" živalim predvsem zaradi morebitnih komplikacij,
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik BohVar_alias_BOHL pravi:
Torej rabim domače živali za snemanje videospota. V kadru bi tako rabil(i) naslednje živali:
1x črnega plemenitega bika
2x kravi mlekarici (bela z črnimi lisami)
Vsaj 5 (do 8) domačih ovac-recimo naveč 2. meseca po striženju
Enega ali dva kozlička z negovano brado.....
Psa (obvezno odrasel kratkodlaki Bernardinec ali Novofurlandec)-pogoj lepo negovan
Par mačkov (vseeno kakšnih), samo, da so zdravi in nimajo vidnih poškodb (recimo zlomljen rep ali, da šepa).

Sedaj me, pa zanima, ker je seznam kar dolg....bi to lahko postal kar logistični problem skup spravt za dva dni.
17758-icon_confused.gif
Lokacija še ni zbrana.
Seveda, bodo avtorke pravice za posojo pod pogodbo in bo posoja lepo plačana oz. kompenzirana na drug način (recimo: sponzorski plakat na biku
cool-1.gif
, kravi, ovci, ali napis na sodčku, ki bo okoli vratu Bernardinca,....)

Še to medijski doseg videospota bo cca: 1,5mio - 2mio ljudi......
Ima kdo kakšno idejo ali usmeritev,.....
confused-1.gif

kar priznaj raje za kaj rabiš.....







grin1.gif