Queen ... Tivoli ... 1979 ...

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Zanč smo bli na koncertu njihove tribute skupine The Bohemians... Bilo je super... ampak ko človek tkole razmišlja, kako hudo je moglo biti šele na pravem koncertu...

Torej, a je bil kdo v tivoliju 7. februarja 1979? naj malo opiše kako je takrat izgledalo...

Zanima me tud, če obstajajo kakšni video posnetki koncerta... RTV je verjetno kaj snemal??? Lahko kdo to preveri?
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
sem bil točno na tem koncertu, takrat se je še točilo pivo na koncu dvorane, pa kadilo se je tudi lahko noter.
kako je bilo - ravno Bohemian Rapsody je postala popularna, deklice so bile pa r&r
Fredy je raztural - zanimivo je pa bilo, da dvorana sama ni bila čisto nabito polna, meni je bil koncert fantazija umetnosti in
(v tistih časih) predvsem glasna muzika..
Sicer so pa Queen-i bili menda že pred tem v LJ, so igrali v enem klubu - ne vem natančno, jih je (menda) pripeljal en
v LJ, pa ker niso bili znani je bilo obiskovalcev čisto malo, je pa to bilo okrog leta 1970..
ah ja luštni časi...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Heh... sem bil preprican da je skoraj nemogoce, da se bo kdo javil in... - evo tebe
smile-1.gif
zakon!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Foter mi je tudi razlagal, da ni bilo neke gužve, ker niso bili takrat še tak ''mainstream''. So pa igrali precej iz Jazz albuma, ki je bil takrat aktualen. Mati je pa še zdaj jezna na sebe ker se je ravno takrat skregala s fotrom in iz principa ni šla na koncert, je pa drugače ''die hard'' fan Queenov
grin1.gif
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Kolikor jih poznam - je danes veliko folka jeznih sami nase, ker jih niso šli poslušat v LJ.
No ja sam sem jih kasneje še poslušal v Nemčiji - včasih je bilo kar veliko koncertov, sicer je v bivši Jugi, ampak največkrat
se je šlo v Nemčijo - Munchen, Frankfurt..pa Joan Baez, pa Bob Dylan-a tudi ..pa še katerega drugega, npr. Suzi Quatro - ena men
fajn všečna pevka.., v glavnem smo včasih bolj gluhi hodili domov iz koncertov, saj se je stanje potem čez čas
izboljšalo..aja da ne pozabim Slade sem pa tudi poslušal - težko razbijaška skupina z dobro muziko..
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.350
458
83
V takih primerih,bi si pa želel,da bi se rodil kako desetletje ali dva prej...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.967
3.258
113
Hardcore zbiratelji po svetu pravijo, da naj nebi bilo uradnih video posnetkov koncerta v Ljubljani. Da pa obstajajo odlomki iz Zagreba, ki pa jih ima HTV "pod ključem" z izrecno prepovedjo prikazovanja.