Quadkopter

I

Izbrisan uporabnik 474

Kopterworx je odličen pri profi in custom made zadevah

Za hobby je (pre)drag - okrog 20% višje cene, kot drugod
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
DJI Phantom 3 Standard, Yuneec Q500G in pa TT Robotix Ghost+... vse dobrih 350€, prvi rabljen a s kamero (+gimbal), druga dva nova z 3D Gimbal-om...
Gimbal na teh modelih dobro opravlja svoje delo, sedaj se moram samo še odločiti...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Seštel vse pluse in minuse in na koncu vzel DJI Mavic Pro... vzamem ga lahko s seboj praktično kamor koli hočem, velikost dobrega sendviča, trenutno ne vidim slabih lastnosti...

 
I

Izbrisan uporabnik 474

Slabost je ta, da z njim ne smeš letat naokrog, kaj šele uporabljat kamere... Kazni so precej visoke.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Verjemi, da pisejo.
Sploh so ljudje ratali obcutljivi glede dronov. Ker se zavedajo da je to poseg v njihovo zasebnost.
Primer nedolgo nazaj. Soseda (ne moja) klicala policijo, da jo sosed z dronom snema, policaji prisli popisali, klicali letalskega inspektorja oz. Na caa, kaj se je pa pol zgodilo pa ne vem.
Se en. Lezimo na plazi, en leti z dronom nad zalivom dokaj nizko, so ga hotli tisti s kajakom z veslom dol zbit, na koncu je stari pogruntal pa snemal iz visine. Potem sem videl neke varnostnike oz ljudi od kampa.

Ni tk nedolzno tole.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Imam tale quad... ima GPS, flowome, headlles mode, RTH. FPV

brez problema nosi dodaten gimbal z goprojem

cena 195€ + carnia ( doplačal, ker nism vedu da bo tip na škalo napisal vrednost 50€ in nebi blo treba plačat 70€ carnie)

hqdefault.jpg
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Tudi lovci imajo treninge s šrotarcam proti dronom ...

@XXXL Če ga uporabljaš po pameti in upoštevaš, kar predpisuje zakon, ti ne bo nihče težil.
Če pa boš snemal sosedo, letal nad glavami ljudi, vznemirjal planince, snemal tekmo nad stadionom, letel nad avtocesto, letališčem, ....
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Odgovarja mi zato, ker se zloži, se pravi je brez težav prenosen in ga vržem v nahrbtnik zraven sendviča. Samo paziti moram, kaj pojem in s čim letim. Lahko posnamem hribe tudi iz druge perspektive, zajameš utrinek z dopusta itd... ni mi do letenja okoli sosedov, čeprav so vsi v redu, večinoma bo v zraku tam, kjer ljudi ni.
Kdor zaradi Youtube filmčka plača kazen, je [cenzura]. Vse je lahko zrežirano doma, na računalniku. In to ne more biti dokaz. Seveda je zgodba drugačna, če začne lastnik filmčka opravičevati svoje početje, se pravi ga posredno tudi prizna. Jaz recimo sem bolj knižni molj, hribov od blizu še videl nisem, sem pa spreten z računalnikom in montiram posnetke...
cool-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Evo, kaj se vse lahko naredi za računalnikom, sploh ni treba več v hribe...
cool-1.gif


 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Na začetku kaže 27min... pa še rezervno imam, več kot dovolj... pa malo morje funkcij, moram še precej potrenirati, da bodo Dolomiti dobro izpadli.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Evo, kaj se vse lahko naredi za računalnikom, sploh ni treba več v hribe...
cool-1.gif

Kako ni treba v hribe. Pa saj si bil gor??
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Imel sem moznost peljat phantoma 3. Dobra zadeva, preprosta za letenje, kamera super, vlece zelo dalec. Vprasanje je kako dolgo bi bilo zanimivo
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
ksz, 100-200€, potem pa kar na Mavic?

Za nekje dobrih 100€ si lahko sam sestaviš soliden dron klase 250, za 200€ pa že takega z npr. Cobra motorčki. FC tipa NAZE32. Nosi onboard kamero z oddajnikom + gopro bp.

Komande niso vštete, ampak to kupiš enkrat in imaš. Ni pa to plug'n'fly, moraš imeti nekaj žilice in veselja.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
200 EUR - lahko narediš eno konfiguracijo za ta denar?
Return home?
Koliko so pa še komande?
Pa eno kamero gor?
Gimbal?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
100-200 so bile mokre sanje, tam bi dobil igračko s kamero iz prvih telefonov. Okoli 400+ bi bil Phantom 3 in to sem na koncu želel kupiti, saj vse dela brez težav tako kot mora. Vse ostale opcije so bile tako tako, enkrat ni bilo komand za kamero, drugič ni bilo slike, tretjič avtonomija, pa spet domet, itd... Pri P3 (in ostalih v tem rangu) so me zmotile dimenzije, zavzame namreč več prostora kot moj zimski hribovski nahrbtnik za 2000+mnm. Torej ga tam ne bi mogel uporabljati, ampak nekje iz avta ven, ali pa doma okoli hiše, se pravi tam, kjer je prepovedano. In potem sem odkril Mavic Pro... razlika v denarju je zame več kot vredna temu, kar ponuja.
V lastni režiji oziroma samogradnji pa vprašanje, kaj bi naredil... nisem ravno lesen, ampak strokovno podkovan v tem pa spet nisem. kaj kupiti, katere komponente, komande... ravno zastonj tudi ne bi bilo in vprašanje, kakšen bi bil končen rezultat pri meni...
Ali drugače: DJI je kot recimo Apple z iPhonom (pa sem na androidu...), enostavno a učinkovito in celota lepo deluje... ostali so pa android variante, nekdo boljši tu, drugi tam, a povsod neki minusi... sedaj se pa postavim v položaj, kjer bi kupil posamezne komponente in sam sestavil ''iPhone killer'' ter ga na koncu še uspešno programiral, da bi idealno deloval... zame no go.
DJI Mavic Pro it is...