PVC balkonska ograja

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Pozdravljeni!
Na hiši imam trenutno leseno balkonsko ograjo, ki pa je rahlo dotrajana, zahtevna za vzdrževanje in bi jo rad zamenjal za trajno rešitev.
V mislih imam PVC ograjo, katero bi lahko namestil na zdravo obstoječe kovinsko ogrodje.

Ima kdo kake dobre izkušnje in priporočila v zvezi s tem?

Kakšna alter-nativa tej moji ideji?
wink-1.gif


Potrebujem za 2 balkona, vsak dolžine cca 12m.

V naprej hvala za informacije in lep pozdrav!
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Sicer se trenutno ne spomnim, kako se reče, ampak obstaja kombinacija PVC-ja in lesa in je obstojna.
Nekaj podobnega, kot kompakt plošče v tišlariji.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Jaz sem jo naročil tu:
http://www.givos.si/

En balkon stara konstrukcija, drug balkon na novo. Izredno zadovoljen! VSe je bilo tako kot smo se zmenili. Je pa res, da sem čakal od naročila do izvedbe, vendar točno toliko kot je rekel. Kvaliteta plastike je super, saj samo obrišem z mokro krpo in gre vse dol. In nič ne rumeni! Bila pa je ograja pri Govosu za slabih 200 € dražja, kot pri drugi konkurenci (ime sem žal pozabil), in že ko mi je majster prinesel vzorce, so bili vsi rumeni... Groza. Jaz bi ti Givos priporočal!
 
22. jul 2007
12.813
1.317
113
123
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Jaz sem jo naročil tu:
http://www.givos.si/

En balkon stara konstrukcija, drug balkon na novo. Izredno zadovoljen! VSe je bilo tako kot smo se zmenili. Je pa res, da sem čakal od naročila do izvedbe, vendar točno toliko kot je rekel. Kvaliteta plastike je super, saj samo obrišem z mokro krpo in gre vse dol. In nič ne rumeni! Bila pa je ograja pri Govosu za slabih 200 € dražja, kot pri drugi konkurenci (ime sem žal pozabil), in že ko mi je majster prinesel vzorce, so bili vsi rumeni... Groza. Jaz bi ti Givos priporočal!
Koliko približno pride meter ograje?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Vse skupaj me je koštalo cca. 1.700€ (z davkom vred).
Se pravi: na starem balkonu samo plastika, v dolžini nekje 8 metrov. Na novem balkonu pa je bila konstrukcija + plastika v dolžini nekje 6 metrov. PVC profili so dolgi nekje 110-120, na vrhu zaključna letev, dve širini profilov (kombinacija ozko/širše)...