Putika - naravna zdravila?

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
V priponki je članek iz revije Vzajemna o novih dognanjih prehrane in putike.
 

Priponke

  • 1640223-putika_clanek.pdf
    356 KB · Ogledi: 1.522

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
A urate merite z odvzemom krvi? Na koliko časa? Ker imam čez 14 dni zmenk z dohtarco glih da se zmenm glede spremljanja tega...

Jaz 2x letno v krvi preko svoje zdravnice.

Sem pa enkrat mimogrede na spletu videl aparat, s katerim si lahko iz kaplijce krvi nivo urata spremljaš sam, podobno kot to počnejo bolniki s sladkorno. Če se prav spomnim cena niti ni bila pretirana (hm, ~ 100 EUR), bi pa bilo zelo zanimivo vedeti, koliko je takšna zadeva natančna, zanesljiva in uporabna....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ali kdo ve obstajajo kaki simpl merilni lističi ali kaka enostavna naprava za to spremljati in če DA, kje se to dobi ?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ali kdo ve obstajajo kaki simpl merilni lističi ali kaka enostavna naprava za to spremljati in če DA, kje se to dobi ?

To bi tudi mene zanimalo
smile-1.gif
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ali kdo ve obstajajo kaki simpl merilni lističi ali kaka enostavna naprava za to spremljati in če DA, kje se to dobi ?

Kot sem že zgoraj napisal stvar obstaja. Sem sedaj šel še enkrat isktati, en primerek je recimo to:

http://www.uricacidmeter.com/

Koliko je zadeva natančna nimam pojma. Sem pa sedaj mimogrede našel ta članek (sam članek izgleda dokaj korektno), kjer so testirali dva takšna merilca, pa se nista kaj posebej izkazala:

http://www.webmedcentral.com/article_view/1778

Tako da bi bilo zanimivo slišati kakšne praktične izkušnje....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Klinc, sam sem kar nabavil, za kdaj preverit bo, vsak dan se pa ne bom špikal hehe
smile-1.gif


Me je pa na koncu prišlo 60€ za 3v1, torej tudi za holesterol (ga imajo mati, pa si bo lahko kdaj zmerla
grin1.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
mogoče probaj z presno hrano....

samo je težko, jest sem ravno začel in me zvija na polno...... Baje ko se navadiš, pa ni nič težkega...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Evo, sem ga danes dobil in sprobal, če je natančen pa ne vem... V torek mi je vzela kri, in pokazalo mi je vrednost 448 μmol/l. Tester danes mi je pokazal 380 μmol/l. Do sedaj oz do meritve pri zdravnici še nikoli nisem imel vrednosti manjše kot 538, raje več. Ampak v časi od prejšnje do te meritve sem shujšal cirka 13 kil, se bolj kot ne izogibal najbolj prepovedanim stvarem, ipd...

Bom pa enkrat šel k zdravnici im bomo naredili test, da mi vzame kri, zraven pa si še sam uzamem preko tega testerja, pa bomo videli. Samo to bo spomladi, ali proti poletju
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Danes sva z žlahtnikom, ki ima sladkorno testirala oba aparata za primerjavo. Odstopanja praktično ni bilo, eden je pokazal 5, drugi pa 5,2.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Evo, sem ga danes dobil in sprobal, če je natančen pa ne vem... V torek mi je vzela kri, in pokazalo mi je vrednost 448 μmol/l. Tester danes mi je pokazal 380 μmol/l. Do sedaj oz do meritve pri zdravnici še nikoli nisem imel vrednosti manjše kot 538, raje več. Ampak v časi od prejšnje do te meritve sem shujšal cirka 13 kil, se bolj kot ne izogibal najbolj prepovedanim stvarem, ipd...

Bom pa enkrat šel k zdravnici im bomo naredili test, da mi vzame kri, zraven pa si še sam uzamem preko tega testerja, pa bomo videli. Samo to bo spomladi, ali proti poletju
smile-1.gif

Napadi putike niso direktno pogojeni z vrednostjo urata v krvi.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Evo, sem ga danes dobil in sprobal, če je natančen pa ne vem... V torek mi je vzela kri, in pokazalo mi je vrednost 448 μmol/l. Tester danes mi je pokazal 380 μmol/l. Do sedaj oz do meritve pri zdravnici še nikoli nisem imel vrednosti manjše kot 538, raje več. Ampak v časi od prejšnje do te meritve sem shujšal cirka 13 kil, se bolj kot ne izogibal najbolj prepovedanim stvarem, ipd...

Bom pa enkrat šel k zdravnici im bomo naredili test, da mi vzame kri, zraven pa si še sam uzamem preko tega testerja, pa bomo videli. Samo to bo spomladi, ali proti poletju
smile-1.gif


Ali lahko linkaš, kje si kupil, ker tudi sam razmišljam, do sedaj sem imel 1 napad, pred nekaj meseci ...............

Kaj pa sokovi divje češnje, sam sem našel Happy dayevega ali ostali svetujete še kakega, pa da je čim bolj naraven ?
 

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
Tudi sam se pred leti izkusil bolečino ki ti jo zada putika.Ker tega ni dožvel nevePišem pa zato kakšna bolečina je to in tudi te bolečine nobenim ne privoščim.Bil sem pri osebnem zdravniku in rezultati so pokazali preveč sečne kisline.Dobil sem neke tablete nevem kako se im reče a stvar ni bila nič boljša glede napadov putike.Imel sem ji večkrat na leto tako da nisem vedel kaj naj še sploh jem in pijem.Leta 2004 sva šla z kolegom v Nemčijo rihtat eno mašinerijo in glej ga zlomka zagrabi me putika.Lastnik vpraša kaj mi je mu povem da me daje putika.No nasrečo ta gospod je pa imel iste probleme z putiko kot jaz.Čez slabe pol ure mi prinese čudežno flaško ki se ji reče Colchysat.Pove mi da naj vzamem 25 kaplic te tekočine.Pa to ne moreš vrjet kaj ta kaplice delajo.Po dveh urah nisem več šepal kaplice so začele delovat.Drugo jutro ko sem vsal sem še čutil majnšo bolečino čez dan me je pa spustilo.Te kaplice mi je ta oseba zrihtala za domov.Včasih si to dobil gor brez recepta danes nevem kako je stem.Za te kaplice sem povedal tudi sodelavcu ki ga je isto putika matrala in si jih je zrihtal v Avstriji.Če vrjamete danes jem vse ni važno ali je to rdeče meso,ribe,stročniče,edino kar sem pa opustil to je pa alkohol.Spijem kako brezalkoholno pivo,vodo,sokove to je pa tudi vse.Od leta 2004 imam hvala bogu mir.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Pa fino je tudi vedeti, da ta zadeva ni tako zelo prijazna, tako da se ni za zajebavat pri doziranju

Mi lahko kaj več poveš o tem? Ker kolega mi je hotel iz IT poslat tablete, točno tega, naj bi jemali vsi promorci pri napadu in da zadeva super pomaga. Sam se še malo otepam tega, ker sem tudi bral, da je bolj kot ne strup... Sam če bi pri napadu pomagal?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Pa fino je tudi vedeti, da ta zadeva ni tako zelo prijazna, tako da se ni za zajebavat pri doziranju

Mi lahko kaj več poveš o tem? Ker kolega mi je hotel iz IT poslat tablete, točno tega, naj bi jemali vsi promorci pri napadu in da zadeva super pomaga. Sam se še malo otepam tega, ker sem tudi bral, da je bolj kot ne strup... Sam če bi pri napadu pomagal?

Kolhicin je zaradi resnih stranskih ucinkov (nevtropenija - zmanjsanje belih krvnick), ucinkov na prebavni trakt bil umaknjen iz trzisca. Uporablja se le v bolnisnicah za posebno zdravljenje bolezni osrcnika (perikarditis).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Torej danes sem opravi test testerja glede na laboratorijski odvzem. Sem reskiral 5€ pa sem šel samoplačniško.

Razlike v odvzemu je bilo 5 minut, vrednosti pa so:

381 ZD Ljubljana
273 tester

Torej tester očitno kaže za 100 enot premalo, vendar je tu vprašanje, ali je odvzem krvi iz vene in kapilarno drugačen, oz ali se vrednosti pokažejo drugačne?

Kar je najboljša stvar tega je, da očitno mi vrednosti padamo in kar delam, delam dobro
grin1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:


Torej tester očitno kaže za 100 enot premalo, vendar je tu vprašanje, ali je odvzem krvi iz vene in kapilarno drugačen, oz ali se vrednosti pokažejo drugačne?

:

kapilarni odvzem je potrebno dobro narediti da je zanesljiv.

Piciti "globoko", iztisniti kapljo, dve, obrisati, sele nato svezo kapljo na tester.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
"kapilarni odvzem je potrebno dobro narediti da je zanesljiv.

Piciti "globoko", iztisniti kapljo, dve, obrisati, sele nato svezo kapljo na tester. "


Vidiš, tega nisem vedel, niti ni pisalo... Bom testiral še to, pa da vidimo
smile-1.gif

Zanimivo, da tega ne ve niti žlahtnik, ki ima sladkorno...