Puscanje pomivalnega stroja

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem že prebrskal, kar se je prebrskat dalo.

Stroj ni hotel zalaufat. F2 napaka - puščaje. Whirpool. Lahko da imajo drugi podobno kodo napake.

Skratka, pušča samo ob začetnem pumpanju vode v pomivalca. Ko deluje, je ok. Ko izpira tudi.
Delat pa ni hotel, ker se je na spodnjem "pladnju" nabrala voda in je plovček dvignilo in je prekinil delovanje. Pač varovalka pred poplavo.
Pušča pa zelo malo. Tako da se je očitno moralo par pranj nabirat na "pladnju", preden je dvignilo plovček in prekinilo.
Ko ga nagnem in izlijem vodo ven iz pladnja, stroj normalno deluje.

Ker se mi je mudilo na šiht, ga še nisem odpiral, me pa zanima, kje je najverjetneje, da pušča?

Pumpa? Kakšna dihtunga okoli pumpe? Kaj tretjega?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Pri meni je shodila gumi cev med grelcem in pumpo.

Tak da tu neki je.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hvala za odgovor.
No, saj je stroj star 10let, ampak dela ko šus, pere še vedno super. Prva stvar, ki mi je šla, pa še to se bo mogoče dalo ugodno porihtat.
Se mi je zdelo, da bi moralo bit nekaj tam okoli pumpe. Bom zvečer po šihtu odprl, pa javim, če mi uspe porihtat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kaki oring na pumpi al pa kaka cev. V najslabsem primeru počena pumpa. Ne kliči serviserja, ker bo itak za odpis. Odpi stranice daj prat in poglej kje tece.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem odprl poden, stranico in še par malenkosti, pa ene 3x laufal in praznil, pa nekje šprica, kar konkretno, ampak ga moram odpret še bolj, da točno lociram napako. Enostavno je tok nagužvano noter, da moraš res vse odpret. Tisti "standardni" deli, kjer naj bi puščalo so ok.

Moram prestavit zadevo h kolegu v garažo, ker se mi ne da več brisat pa podstavljat loncev in kartonov. V kuhinji to ni za testirat.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Sem odprl poden, stranico in še par malenkosti, pa ene 3x laufal in praznil, pa nekje šprica, kar konkretno, ampak ga moram odpret še bolj, da točno lociram napako. Enostavno je tok nagužvano noter, da moraš res vse odpret. Tisti "standardni" deli, kjer naj bi puščalo so ok.

Moram prestavit zadevo h kolegu v garažo, ker se mi ne da več brisat pa podstavljat loncev in kartonov. V kuhinji to ni za testirat.

Počen dovodni ventil ali pa cev, ki gre naprej od njega?

Taloke nekako?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Najbrž, samo da ima ta minuto dela, da ga odpre, pri meni je pa precej več dela. Bom odnesel v garažo, da bo komot in a lahko tudi v miru zalaufam, brez da me skrbi, da mi parket ven vrže :)
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Najbrž, samo da ima ta minuto dela, da ga odpre, pri meni je pa precej več dela. Bom odnesel v garažo, da bo komot in a lahko tudi v miru zalaufam, brez da me skrbi, da mi parket ven vrže :)
Preveri povezavo do zgornje košare. Običajno je ob boku plastična cev, ki pelje navzgor. Meni jo je na vrhu odlomilo oziroma se je razpadla. Sicer na Elecroluxu, ampak nekateri so si precej podobni, princip je pa itak isti. Nekaj podobnega kot je na linku.

 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Bom za vikend pogledal. Drugače ima ob strani neko plastiko z več prekati, preko katere pride voda v pomivalca. Pač na steni je ena luknja v pomivalcu, da voda noter pride. Tam nekje zadaj ali pa celo vmes med steno in smolo zgleda da pušča. Tako da moram res podret do konca, da vidim težavo. In potem naprej, ali se sploh splača popravit.