PS4

I

Izbrisan uporabnik 3287

Pravilen odgovor je: 150 eur. Smesno pri teh cenah iger. Lp
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Hvala, je že nabavljeno. Kar tista zgoraj. Kot prvo se je tamal tako odločil, kot drugo pa je bivša večino financirala, kot tretje se nisem hotel vmešavat. Je pa ta iz Hoferja res ok!
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
car: preplačano ful. za 390 bi moral dobiti 1tb pro, dodatni gamepad dobiš rabljene po 30€ in manj.
zelo slab nakup.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
ksz

V Mercatorju bo za porabit pike. Nekaj smo razmišljali da bi nabavili PS4, ker pa sem glede tega ostal precej zadaj (nekje se valja še PS2 naprej nisem sledil), me zanimamo kako je sedaj z tem. Se igre še vedno kupuje fizično na DVD-jih, ali gredo te nakupi online (berem nekaj o PS Store-u)? Če se jih online, jih lahko kupujem z klasično kreditno (ali debetno) in potem pretočim celo igro na konzolo? Ker nismo neki hudi igralci, bi verjetno vzel 500G verzijo (če bi bila potreba pa priklopin nanj še dodatni disk) + tamala le občasno kaj bolj iz firbca igra. Žena sicer navija za Xbox, ker je nekje videla kako skačejo pred konzolo in igrajo igre (tenis itd) - se to pri PS4 da?

Torej omejeni smo na Mercator, tako da če bodo kakšni predlogi je fino da se da tam kupiti :)

Hvala za pomoč
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Igre lahko kupiš v fizični obliki sli si jo downlodaš.
Za PS PLUS je naročnina 50€/letno( oz manj ko so akcije).....tu dobiš tudi zastonj igre, vsak mesec 2 "premium" naslova.
Je tudi dosti akcij in nižjih cen.
Ps 4 ima podporo in veliko skupnost, medtem ko za xbox to ne velja(v EU).
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Hvala za tale odgovor. Kupiš lahko z navadno kreditno? Se navadna naročina za PS Store tudi kaj plačuje, ali je tako kot npr PlayStore (za android) kjer lahko kupiš določene igre?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Igre so seveda v obeh oblikah, in sicer na BLUray disc-u ali pa digitalno v ps store. Je tako vneseš, kreditno/debetno ali pa paypal in potem se prenos začne.

Jaz bi mogoče pogledal tudi za xbox one s all digital (verzija brez bluray enote).

 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Hvala za tale odgovor. Kupiš lahko z navadno kreditno? Se navadna naročina za PS Store tudi kaj plačuje, ali je tako kot npr PlayStore (za android) kjer lahko kupiš določene igre?

Če hočeš igrati online je potrebno plačevati naročnino za ps plus, letna pride mislim da cca 60€, dobiš pa občasno ko imajo akcijo za 45€, oz. za 60€ dobiš potem 15 mesecev.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Mislim da ps plus ne bo potreben, saj zaenkrat nima nihče želje po online igranju (z drugimi), se pa verjetno v prihodnosti da dokupit kajne?

Še dve vprašanji:
-kako je z accounti? je treba biti kaj pozoren katerega se naredi (slovenski, uk, usa)? verjetno jih kasneje ne gre menjati?
-kako je z kamerami oz nečim, da bi lahko igrali igre kot npr pri xbox, kjer skačeš pred konzolo in z tem igraš igre - to obstaja za ps4 (pa da mi žena neha težit z xboxom? :D )
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Mislim da ps plus ne bo potreben, saj zaenkrat nima nihče želje po online igranju (z drugimi), se pa verjetno v prihodnosti da dokupit kajne?

Še dve vprašanji:
-kako je z accounti? je treba biti kaj pozoren katerega se naredi (slovenski, uk, usa)? verjetno jih kasneje ne gre menjati?
-kako je z kamerami oz nečim, da bi lahko igrali igre kot npr pri xbox, kjer skačeš pred konzolo in z tem igraš igre - to obstaja za ps4 (pa da mi žena neha težit z xboxom? :D )

Skakat pojdite ven ne pa pred TV !
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Igre lahko kupiš v fizični obliki sli si jo downlodaš.
Za PS PLUS je naročnina 50€/letno( oz manj ko so akcije).....tu dobiš tudi zastonj igre, vsak mesec 2 "premium" naslova.
Je tudi dosti akcij in nižjih cen.
Ps 4 ima podporo in veliko skupnost, medtem ko za xbox to ne velja(v EU).

ps plus je kar 60€ +
xbox nima neke podpore samo v slo. drugi jo imajo.
akcije (online) imata oba.
kinect je eden in edini. ga pa je potrebno dokupiti dodatno, ni ga vec v nobenem bundlu.

za njihove zelje, (ne online, ”skakanje”,...) bi bil boljsi xbox + kinect


se pa pricakujejo v prodaji novi modeli xbox in playstation nekje novembra.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

cdkeys, g2a, .... in podobni so v “grey area“. so proizvajalci iger dali izjavo, da rajsi vidijo, da folk piratizira, kot, da kupuje preko teh strani.

to je vse nakupljeno preko ukradenih kreditnih kartic in se potem prodaja naprej.

kako pravijo: sam povem :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
PS Plus ni več kot 60€/leto, oz jaz sem predlani dal točno 60€ in je bila ravno akcija, da si dobil 3 mesece več, se pravi 15 mesecev za 60€, lani pa je bila akcija 12 mesecev za 45€, vse uradno kupljeno preko PS accounta.

Se pa tale akcija imenuje Days of play ali nekaj podobnega in je mislim da 1-2x na leto in imajo v akciji tudi konzole ter igre, recimo dobiš navaden ps4 za 200€, oz. ps4 pro za 300€.

 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in sajkek

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
cdkeys, g2a, .... in podobni so v “grey area“. so proizvajalci iger dali izjavo, da rajsi vidijo, da folk piratizira, kot, da kupuje preko teh strani.

to je vse nakupljeno preko ukradenih kreditnih kartic in se potem prodaja naprej.

kako pravijo: sam povem :)

g2a je kot bolha za ključe.

Kjer uporabniki prodajajo drugim uporabnikom ključe.
Viri ključev so lahko:
- razni bundli (fanatical, humble bundle, ...)
-ključi iz tretjih držav npr. romunija, turčija, ki niso zaklenjeni na tisto regijo (torej evropejec, američan lahko aktivira).
- ključi, ki jih dobiš z nakupom hardweara (kupiš monitor, grafično... dobiš ključ).
- ključi namenjeni influencerjem, kateri jih potem raje prodajo
-potem je pa še čisto mali delež takih, ki so res kupljeni z ukradeno kartico ali ukradeni od developerjev), za te primere ima g2a neverjetno dober reklamacijski postopek da prodajalec dobi denar šele po 2 tednih od prodaje, da hitro vrnejo denar v takem primeru. Če ti steam deaktivira ključ. (velikokrat se pa firme bojijo backlasha, da se sploh ne lotijo takih zadev, tudi če ljudje vejo da kupujejo s sivega trga).

Imaš pa tudi reputation prodajalcev, tak ki ima par 10k prodaj ima ziher dobre ključe.

Enkrat sem za hec videl dober deal in sem kupil 100 bundlov in jih potem prodal po kosih na g2a. Da sem imel čez 1000 prodaj, da nekaj vem kako potekajo te zadeve. Sem pa cel vikend klikal za par 100€, pa še tveganje je da bom kaj zajebal ker sem prvič delal.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

PS Plus ni več kot 60€/leto, oz jaz sem predlani dal točno 60€ in je bila ravno akcija, da si dobil 3 mesece več, se pravi 15 mesecev za 60€, lani pa je bila akcija 12 mesecev za 45€, vse uradno kupljeno preko PS accounta.

Se pa tale akcija imenuje Days of play ali nekaj podobnega in je mislim da 1-2x na leto in imajo v akciji tudi konzole ter igre, recimo dobiš navaden ps4 za 200€, oz. ps4 pro za 300€.


predlani....

danes:
online, direkt preko sony-ja 60 eur.
mimovrste: 70, akcija ta teden 57
bigbang 65.

akcija preko sony (dvakrat letno) 45 eur

starejsi kupijo kar lepo v bb. vstopi, placa, odnese. takih je ogromno.
nekateri ne znajo preko konzole, drugi se spet bojijo dati podatke kartice,..

samo ne alterasi, super duper pametnjakovici
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

g2a je kot bolha za ključe.

Kjer uporabniki prodajajo drugim uporabnikom ključe.
Viri ključev so lahko:
- razni bundli (fanatical, humble bundle, ...)
-ključi iz tretjih držav npr. romunija, turčija, ki niso zaklenjeni na tisto regijo (torej evropejec, američan lahko aktivira).
- ključi, ki jih dobiš z nakupom hardweara (kupiš monitor, grafično... dobiš ključ).
- ključi namenjeni influencerjem, kateri jih potem raje prodajo
-potem je pa še čisto mali delež takih, ki so res kupljeni z ukradeno kartico ali ukradeni od developerjev), za te primere ima g2a neverjetno dober reklamacijski postopek da prodajalec dobi denar šele po 2 tednih od prodaje, da hitro vrnejo denar v takem primeru. Če ti steam deaktivira ključ. (velikokrat se pa firme bojijo backlasha, da se sploh ne lotijo takih zadev, tudi če ljudje vejo da kupujejo s sivega trga).

Imaš pa tudi reputation prodajalcev, tak ki ima par 10k prodaj ima ziher dobre ključe.

Enkrat sem za hec videl dober deal in sem kupil 100 bundlov in jih potem prodal po kosih na g2a. Da sem imel čez 1000 prodaj, da nekaj vem kako potekajo te zadeve. Sem pa cel vikend klikal za par 100€, pa še tveganje je da bom kaj zajebal ker sem prvič delal.


kul...

napisi user name, bomo pa od tebe kupovali