PS3 & Xbox360

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Sem tik pred nakupom ene od teh konzol... Vem da je bilo ze prevec napisanega vendar nekaterih informacij vseeno nisem nasel.
1.PS3
Kateri model je najboljse kupiti? Kot gledam na wikipediji ima 60gb model vse bonboncke vendar je tudi najstarejsi in se ne dela vec.. Je se kaksna razlika? Se ga sploh se kje kupi in kaksna je cena? Povsod vidim samo 40gb model. Sicer ne rabim podpore za ps2 igre saj imam ps2 doma, pa tudi ne vem za kaj tocno se nucajo usb porti? Dela usb hub? Se da filme predvajati z usb kljucka ali prenosnega diska?
Kako pa je s predvajanjem filmov? Delajo vsi divxi in podnapisi,dvdji,od HD materiala vem da delajo V1.

Plusi te konzole pred X-skatlo : Blu-Ray, ki bo standard, lepsa oblika, hitrejsi hardware, manjsa pokvarljivost, boljsi UI, linux, vgrajen wifi, boljsi kontrolerji...
Minusi: Za 1x se se caka na resitev za backupe, manj iger, visja cena


2.Xbox

Spet vprasanje o modelu. Elite ne rabim, niti ne stekam zakaj bi sploh rabil tako velik disk. Se se kje dobi Premiuma in kaksna je cena? Kaj pa ta model brez diska, mu se kaj manjka? Se da vse shranjevati(save games,...) na spominske kartice oz mogoce prenosni disk? Kako je tu s predvajanjem filmov? Stari xbox vem da je bil zelo dobra multimedijska zadeva...

Xbox plusi: cenejsi, vec iger, BACKUPI!

Sem karkoli pozabil? Kaj mi vi priporocate? Naj se malo pocakam, se obetajo kaksne izboljsane razlicice ali pocenitve? Aja... TV imam na steni in zaradi pomanjkanja prostora ugotavljam da bi bilo dobro ce bi te dve konzoli lahko kakorkoli prisle na steno(ceprav si ne predstavljam ravno)?

Hvala za vso pomoc!
cheer.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Malce off, ker vidim, da kupujes bolj multimedio. Ce kupujes zaradi igric, potem je le ena prava izbira. Wii.
Se morda opcija. Wii in dvd predvajalnik.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Malce off, ker vidim, da kupujes bolj multimedio. Ce kupujes zaradi igric, potem je le ena prava izbira. Wii.
Se morda opcija. Wii in dvd predvajalnik.
Kupujem pol-pol. Wii imajo kolegi in na zacetku so bili vsi navduseni, tudi skupinsko igranje zna biti zanimivo. Kmalu pa so se ga bolj navelicali kot ne... Se mi zdita te dve konzoli vseeno boljsi v skoraj vseh pogledih
nahrung002.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
USB-ji so na ps3 namenjeni usb napravam.... delajo usb ključi, diski, fotoaparati, tipkovnice, miške, ... (mislim da tudi HUBi). Seveda se da filme predvajati direktno s ključa/diska (isto velja za glasbo in slike). Delajo skoraj vsi divx-i (tu pa tam kakšnega ne odpre)... podnapise tudi predvaja, a je treba film in podnapise prepakirati v skupen fajl. To sem enkrat omenil že v tej temi:
https://www.alter.si/tabla/show...true#Post294515
Delajo vsi DVDji in po remuxanju tudi (skoraj) ves HD material (tako VC1 kot tudi H264). Uspel sem tudi usposobiti zvok v VC1 WMV filmih, ki ga je potrebno prekodirati iz 5.1 v stereo. Znam tudi iz mkv ripov ustvariti blu-ray image (s podnapisi), ki se ga lahko zapeče na DVDje in predvaja na PS3 kot bluray film. Skratka... z malo dela se da na PS3 predvajati vse (od starih divx-ov do najnovejših HD filmov).
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
mam xbox, tut prvega,
in wii-ja

wii je po zacetnem kratkotrajnem navdusenju vecinoma vgasnjen,
celo vec, je v eni vrecki, sploh mi ga ni vredno prklopit

X360 pa redno laufam, GTA4,
ko pride obisk pa zadnje case NHL alpa Dead or alive, vcasih tu Fifa...

igralnost Wii-ja je sicer zanimiva, ampak ne dovolj dodelana
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
USB-ji so na ps3 namenjeni usb napravam.... delajo usb ključi, diski, fotoaparati, tipkovnice, miške, ... (mislim da tudi HUBi). Seveda se da filme predvajati direktno s ključa/diska (isto velja za glasbo in slike). Delajo skoraj vsi divx-i (tu pa tam kakšnega ne odpre)... podnapise tudi predvaja, a je treba film in podnapise prepakirati v skupen fajl. To sem enkrat omenil že v tej temi:
https://www.alter.si/tabla/show...true#Post294515
Delajo vsi DVDji in po remuxanju tudi (skoraj) ves HD material (tako VC1 kot tudi H264). Uspel sem tudi usposobiti zvok v VC1 WMV filmih, ki ga je potrebno prekodirati iz 5.1 v stereo. Znam tudi iz mkv ripov ustvariti blu-ray image (s podnapisi), ki se ga lahko zapeče na DVDje in predvaja na PS3 kot bluray film. Skratka... z malo dela se da na PS3 predvajati vse (od starih divx-ov do najnovejših HD filmov).

Delajo tudi dvdji z usb kljucka/prenosnega diska? Koliko pa je dela s tem remuxanjem(posteno in uporabno)ter kaksna je slika? Ker vidim da si lastis PS3, znas slucajno odgovoriti se na kaksno od zgornjih vprasanj? Sploh za verzije me zanima... Hvala!
aplauz.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Bom preveril, če dela dvd iz usb ključka. Mislim, da bo VOB fajl predvajalo, ampak podnapisi verjetno ne bodo delali.
Za remuxanje uporabiš program TSmuxer... odpreš mkv fajl, srt podnapise, itd... nato izbereš željene stream-e (video, audio, podnapise) in jih remuxaš v m2ts fajl, ali pa ustvariš blu-ray disc. Slika je ista kot na računalniku (saj video samo prepakiraš). So pa lahko določene težave. Če remuxaš v m2ts fajl, mora biti audio nujno ac3 (dts-a ne predvaja)... prekodiranje zvoka traja cca. 10 min. V m2ts fajlih ne delajo podnapisi. Če pa ustvarjaš blu-ray disc, pa predvaja DTS zvok, takisto delajo podnapisi... problem je le ta, da mora biti video nujno v formatu 16:9.... če ni, moraš dodati črne robove (prekodiranje videa traja par ur). Skratka vsaka metoda ima svoje pomanjkljivosti.

Obstaja pa program mkv2vob, ki ti video prekodira in zapakira v vob fajl. Podpira tudi podnapise (a jih neodstranljivo zapeče v film). Ta proces tudi traja par ur.

Kratka obnova:
- če te podnapisi v HDjih ne zanimajo, je najhitrejša metoda remuxanje v m2ts (v najslabšem primeru moraš prekodirati zvok)... skupen postopek traja max. 15-20min (samo remuxanje traja 5 min).
- najbolj popolna metoda je kreiranje blu-ray filma, a je (če film ni v originalu 16:9) film prekodirati, kar traja par ur (lahko daš delati čez noč). Pri tej metodi dela vse (DTS zvok, podnapisi, ...). Je pa potrebno film posneti na DVD(je).
- kompromis je mkv2vob, ki ti fixno zapeče podnapise v film

V kolikor te zanima podroben postopek katerekoli točke, ga lahko kasneje enkrat napišem.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hvala ti res!
Pa saj je danes 99% filmov v 16:9 formatu, sploh pa HDripi? Blu-ray disc pomeni da ga samo PS3 spozna kot BR, lahko pa je zapecen na dvdju ali na disku kajne?Da ustvaris BR disk traja koliko casa? Se v kaksen nacinu spremeni kvaliteta slike? Kaj pa koncna velikost datotek? Sori za vsa vprasanja... Zgleda da grem jutri po PS3, razen ce ima kdo kaksno mnenje zakaj naj vzamem raje xbox360? Kje bi se dobilo verzijo z GTA IV? Je dovolj ce dokupim le se DualShock3 kontroler? In se vedno ne vem nic o verzijah... Hvala!
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
se zdi, da ma x360 vecjo podporo iger, vsaj trenutno,

tut xboxovi kontrolerji mi bolje sedejo
vsaj pri dirkalnih igrah in pri streljacinah (triger je kot sprozilec pr pistoli)

prznam pa, da PS3 kotrolerja se nis zares sprobu
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Žal večina filmov ni v 16:9 formatu... filmi so še ožji. Recimo ravno par dni nazaj sem moral en film 1280x544 prekodirat v 1280x720 (dodati črne robove). Je pa v tem primeru treba film nujno zapeči na dvd (ne disk ali usb ključ). Se pa za HD formate končna velikost giblje od 6Gb naprej... Moraš pa datoteke razbiti na 4Gb kose, saj PS3 pozna le FAT32 format (te opcije so ponavadi že vgrajene v program).
Ko imaš enkrat film v pravem formatu (16:9) traja muxanje Blu-ray disca cca. 5 min.... potem moraš pa še vračunati čas snemanja na dvd. Kvaliteta v tem primeru nič ne trpi.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hvala tudi tebi Evrokrat! Ampak baje so te novi kontrolerji od Sonya povozili Xboxove.. Tudi sam nisem sprobal, doma imam le kontrolerje za ps2(delajo tudi na ps3 kajne? Za kaksen 4-players game bi bili ok).
Aaa se mi je ze zdelo da je prelepo da bi bilo res.. Potem rabim za vsak film 2dvd-ja oz 1 dvdr9? Kaj pa cde je kot vob fajl, je lahko na disku oz usb kljucu? Podpira vse prenosne diske? Katero verzijo pa imas ti? Te karkoli moti ali te je navdusilo? Upam da bo tudi zascita kmalu razbita in da bo zadeva podpirala tudi prilozene .srt podnapise ter izkoristila Linux..
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Ja... vob fajl je lahko na disku/usb ključu. Ne podpira tistih usb diskov, ki potrebujejo dva usb priklopa zaradi napajanja. Motijo me samo komplikacije s kodeki (ker načeloma bi vse zadeve lahko delale, a sonyju to ni v interesu). Izjemno všeč mi je recimo igra "High velocity bowling" (10$ na ps store), ki izkorišča sixaxis kontroler (wii izkušnja). Všeč mi je tudi streaming preko wifija, a je za HD-je prepočasno (bi potreboval ethernet kabel). Imam 40gb verzijo (ampak sem zamenjal disk za 80gb, ki mi je bil prej v prenosniku).
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Kako pa placas in nalozis te igre? Se da na njem poganjati vsaj demote, ki so doma zapeceni? Kako pa si noter zmontiral 80gb disk? Samo zamenjas starega ali so kaksne komplikacije? Btw, obstaja kaksen res dober forum z takimi informacijami? Za kodeke pa vem kaksen je Sony.. Isto je bilo z ps2, ki nikoli ni dobil podpore za divx s strani Sonya. Zalostno.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
V glavnem, imam PS3 doma. Zadeva mi deluje super... Bi mi lahko kdo povedal, kako ga zavarujem oz podaljsam garancijo in za koliko(nisem kupil v BigBangu, imam pa vedno sreco da mi stvar crkne malo po 1 letu)? Katere so must-buy igre(tudi v dvoje)? Kje bi lahko kupil DualShock3? Hvala, LP