Prvi šolski dan / drugje

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
A ima se kakšna šola sprejem prvošolcev drugje kot v šoli.
To ima namrec nasa šola in vidim da starsem to bolj neusteza kot ustreza.
Ima ga namrec kar v športni dvorani v kraju. Povrh vsega zdruzeno s podružnicami, da so otroci se bolj zmedeni se mi zdi.
Kako pri vas poteka prvi solski dan. Kaj ste poceli v šoli prvi solski dan (sedaj z vasimi otroci, ne pred 30 leti)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.039
593
113
prvič: NE KOMPLICIRAJ!!! (zanalašč z velikimi črkami!)

drugič: ker je bil lep sončen dan, so se na šoli odločili, da bodo pripravili sprejem kar na šolskem dvorišču. lahko bi v telovadnici ampak je bilo prevroče, pa tudi telovadnica ni tako velika. podružnična šola je imela posebej na podružnični šoli prvi dan, ker je cca. 10km oddaljena od matične šole.
Če se gre za kraj z manj prebilvaci ne oz. manjši kraj ne vidim problema. problem bi lahko nastal recimo če bi v LJ v Stožicah organizirali za vse prvošolce. tam bi res blo vse zmedeno.

tretjič: ne komplicirat za vsako malenkost! (zanalašč z malimi črkami)

lp
oče prvošolke
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
V šolski jedilnici je bil najprej nagovor ravnatelja, potem sprejem kjer so male potalali po razredih, potem otroci v razrede, tastari pa še par napotkov od vodstva šole in policista, da je treba otroke pripenjat in kdaj lahko sami začnejo hodit v šolo. Pol ure še za kavico in nazadnje po mulce v razred. Vse skupaj ni trajalo 2h. Potem v vrtec po ostala dva in skupaj nekam na kosilo.

Zmedeni, ne zmedeni, 2. septembra se jim je pouk normalno začel, prvi dan je pa kar se mene tiče čist vseen qrc al majo v dvorani, zadružnem domu ali zunaj na travniku. Če so imeli sprejem na drugi lokaciji so pač naslednje jutro dobili vse informacije kam in kako v razred,....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A ima se kakšna šola sprejem prvošolcev drugje kot v šoli.
To ima namrec nasa šola in vidim da starsem to bolj neusteza kot ustreza.
Ima ga namrec kar v športni dvorani v kraju. Povrh vsega zdruzeno s podružnicami, da so otroci se bolj zmedeni se mi zdi.
Kako pri vas poteka prvi solski dan. Kaj ste poceli v šoli prvi solski dan (sedaj z vasimi otroci, ne pred 30 leti)

enako. nič narobe, bilo je prav luštno...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Pri nas je bil problem da smo drugi šolski dan otroka oddali z vsemi potrebščinami (brez nekih posebnih navodil, urnika, vsaj jaz se jih je spomnim, pa v pogovoru z drugmi starsi nisem edini) In potem mi otrok se cel teden dnevno nosi domov tempere, delovne zvezke s stevilko 2 in 3....

Zakaj že?
Ker sem vceraj imel tega dovolj, sem ugotovil da rabijo škatlo "od cevljev", prticek za malico..... Skratka te i formacije nam bi lahko podali ze prvi dan.
Tako pa....si bom vsaj otrokov prvi solski dan zapomnil, če se ze svojega ne spomnim
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
No nam so povedali, da naj drugi dan prinesejo vse, potem bodo pa že učiteljice povedale. Za škatlo sem pa izvedel takoj drugi dan zjutraj.

Ne štekam pa ljudi, ki jamrajo, da je šola draga. KAj ti so imel vrtec zastonj, al?
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pro nas prvošolci med tednom ne nosijo torbic v šolo in domov. Odnesejo v šolo v ponedeljek, domov prinesejo v petek. Med vikendom je potrebno preveriti zvezke, ošiliti barvice in svinčnike...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Pri nas je pa cel teden nosil cca 5kg (sedaj ima najbrz samo se 2-3kg.) Naj se uciteljice in ravnateljice nosijo cetrtino svoje teze. Bodo privarcevale pri fitnesu, aerorobiki.....
Torbo dnevno nosi domov, kar me niti ne moti. Ampak da pa dnevno nosi sem ter tja stvari katerih h doma ne potrebuje (ni domace naloge v njih) "pa res ne vem ce je potrebno.

Ne jambram čez stroske, edino pri delovnih zvezkih pa imam obcutek da so bili razpisi precej podobni tistim v zdravstvu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Rabiš odvetnika? Eni starši za svoje sončeke bullije hodijo v šolo z odvetniki
smile-1.gif


Kaki cirkus se dela, se strinjam s tabo.

Ma kaki sprejem, v šolo in v razred in gremo, saj to ni sprejem med pionirčke,da mora biti svečano
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Naši prvošolci so imeli sprejem v matični šoli, tudi tisti s podružnice. S tem da so po skupnem uvodu, predstavi in tortici podružničani odšli še na ogled svoje podružnične šole.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Ne, samo informacije ki smo jih dobili dva tedna po zacetku sole na roditeljskem sestanku.
Nimamo vsi starejsih sorojencev ze v soli, nekateri so celo priseljeni.... A sem kje pisal da sem pogresal tortico. BMK me za njo. Moj otrok (in vecina njegovih sorojencev) jo je do 3 leta vec pojedel kot jaz do 20.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.047
5.742
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pri nas je pa cel teden nosil cca 5kg (sedaj ima najbrz samo se 2-3kg.) Naj se uciteljice in ravnateljice nosijo cetrtino svoje teze. Bodo privarcevale pri fitnesu, aerorobiki.....
Torbo dnevno nosi domov, kar me niti ne moti. Ampak da pa dnevno nosi sem ter tja stvari katerih h doma ne potrebuje (ni domace naloge v njih) "pa res ne vem ce je potrebno.

Ne jambram čez stroske, edino pri delovnih zvezkih pa imam obcutek da so bili razpisi precej podobni tistim v zdravstvu.

Ja in, ne kompliciraj, naša je tudi vsak dan nosila torbo, pa v drugem tudi. Si pozabil kako si jo ti?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Nisem, verjemi da niti v 5. Razerdu nismo imeli tako tezke torbe, kot danes v mali soli (gredo eno leto prej v šoli(za matematiko mislim da so trije delovni zvezki (ali pa slo, ne ljubi se mi sedaj seznama iskat) si ti imel tri? .
In tako ttezka torba je samo zato ker jim v soli ne spraznijo torb, starsi doma pa itak nismo vedeli kaj bodo drugi dan rabili. In potem....

Sedaj ko v njej tistih 5 rekvizitov, mi na kraj pameti ne pride da bi mu jaz nosil. Prej ko je bila kpl pa je bila zame dovolj tezka. Pa sem 5x tezji od otroka. In potem po tv govorijo da najj bi otrok nosil do 10% lastne teze.to je 2kg
 
Nazadnje urejeno:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.047
5.742
113
blizu močvirne prestolnice
Mal več mu daj za jesti
evil.gif
, saj te razumem, hec je da je nosil vse namesto tisto kar naj bi imeli po urniku, oziroma urnika še niso imeli. Pri naši puščajo tam tisto kar ne rabijo, oziroma doma.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.445
113
mater, šele oktober je. Pa še 12 let šolanja po tamalem pred seboj. Ti boš pregoru s temi problemi...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
ksz...

Malo moram pobrskati po spominu, vendar že dolgo nisem videl toliko jebivetrstva v eni temi
evil.gif


Skratka: za spremembo pa se sam strinjam z avtorjem. In jaz bi na koncu slavnostnega dneva čisto lepo pocukal za rokav tovarišico (pardon, gospo učiteljico
grin1.gif
) in jo lepo vprašal, kaj je na urniku naslednji dan. In, če bi bilo treba, tudi naslednji dan.

Se pa strinjam, da ni na mestu delati scene, in ne govorim o tem. Samo polovičarskega dela pa ne bom zagovarjal.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
ksz...

Malo moram pobrskati po spominu, vendar že dolgo nisem videl toliko jebivetrstva v eni temi
evil.gif


Skratka: za spremembo pa se sam strinjam z avtorjem. In jaz bi na koncu slavnostnega dneva čisto lepo pocukal za rokav tovarišico (pardon, gospo učiteljico
grin1.gif
) in jo lepo vprašal, kaj je na urniku naslednji dan. In, če bi bilo treba, tudi naslednji dan.

Se pa strinjam, da ni na mestu delati scene, in ne govorim o tem. Samo polovičarskega dela pa ne bom zagovarjal.

na urniku? wtf?

a nimaš v prvem razredu vsak dan skor isto? itak majo pa lih 5 različnih predmetov?