prtljaznik stresni za os avto karavan, polne sanke

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Uf, to pa še nisem. Lahko probam naslednji teden ko bom doma, ali pa če prideš mimo, ti posodim in probaš sam na svojem.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Hvala, ampak moram se ta teden zrihtat. Bom sel v trgovino z avtodeli in preveril "univerzalne" resitve za t.i. zaprte sani.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ne igraj se z zadevami. Ne teh delih je ponavadi plastična blenda, ki skriva prtdila na streho. Ni več tam cev za pritrdit prečke. Edino če je tu prečka se vedno polna.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Jaz bi se vseeno zapeljal za bežigrad do mojstra v peter šport. Ima vse variante thule čeljusti, nove in rabljene in lahko pomoje tudi probaš. Oziroma ima najbolj ziher odgovor. Sharan ima sicer rail do konca, drugače kot recimo prejšnji passat/touran/golf kjer je bil na začetku in koncu raila plastičen pokrov nataknjen od zgoraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Jason

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
za recimo passat b8 karavan, prtljaznik ne objame sank (ker so pac polne), ampak se zatakne za zob, ki se nahaja vzdolz sani ... (meni osebno ta zob ne vliva nekega zaupanja v nosilnost, cela teza tovora sloni na par cm ... )

kaksen predlog za kvalitetno resitev, pa da ne slisi na ime thule ali original?
q5 ima "polne" strešne sani - ampak tudi z zadnje strani luknjice, nekje 2, nekje 3 - ni šans, da stakneš, spredaj pa zob kot ti praviš
original prečka ima celo magnet spredaj levo, ker je v saneh "senzor", pri čemer ABS/ESP enota ve, da imaš nekaj na strehi in primerno temu deluje po drugi mapi

G3 italijanski bi znal imet, Bartog