Protikadilski zakon v Angliji

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
zakon je tu jasen, lahko pa se začnemo kregati, kaj si vsak interpretira pod izrazom "javni prostor". ali pod ta pojem spadajo izključno prostori v "skupni" lasti (npr. državni, občinski...)? ali pod ta pojem spadajo tudi prostori v zasebni lasti, kjer se opravljajo pridobitne dejavnosti?
hkrati pa, ali npr. gostinski prostori spadajo tudi v rubriko "delovni prostori"
Če že citiraš je lepo zraven napisati vir.

Sem pa zadevo že enkrat pokomentiral:

Citat:
@yugec: javni prostor je skupna dobrina, lokal to nikakor ni....

V anti-kadilsem zakonu so si privoščili lapsus in so napisali, da se po tem zakonu tudi vsi lokali spadajo pod javni prostor.

Kot da bi napisal v novem lovskem zakonu, da so po tem zakonu gozdne jagode spadajo pod divjad. In posledično bodo nastale trditve, da so lovci debili, ker strelajo gozdne jagode...

Torej ti trdiš, da če v zakonu napišejo, da gozdne jagode spadajo pod divjad, da je to dejansko res?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:samo zakaj potem kafiči niso izjeme tako kot hotelske sobe ??? ( točka 14. )




Ti lepo piše:

To ne pomeni skupnih prostorov, ki bi bili

namenjeni kadilcem, ampak zgolj omogoca, da lastnik, najemnik ali upravitelj nastanitvenih

obratov in drugih ponudnikov nocitev v njih doloci nastanitvene sobe, ki so lahko kadilske. V teh

sobah se strežba gostom, ki v sobi prenocujejo oz. prebivajo, izrecno ne prepoveduje.



In če citiram zakon o omejevanju tobačnih izdelkov:

je kajenje dovoljeno:

– v posebej za kadilce določenih prostorih nastanitvenih obratov in drugih ponudnikih nočitev,

– v domovih za ostarele in zaporih v prostorih, ki niso namenjeni skupni rabi, kadar v njih bivajo samo kadilci,

– v posebej za kadilce določenih prostorih v psihiatričnih bolnišnicah in v posebej za kadilce določenih prostorih drugih izvajalcev zdravstvene obravnave duševnih bolnikov,

– v kadilnicah.





To ne velja za "kafič", ker je prav nasprotno. Je načeloma javno in delovno okolje.



Še en citat iz zakona o omejevanju tobačnih izdelkov (3. člen):



Javni prostori po tem zakonu so prostori, namenjeni dejavnostim na področju zdravstva, otroškega varstva, vzgoje in izobraževanja, socialnega varstva, prometa, javnega prevoza, trgovine, gostinstva in turizma, športa in rekreacije ter kulture.

Javni prostori iz prejšnjega odstavka so zlasti čakalnice, sejne sobe, kino dvorane, gledališča, zdravstveni, vzgojno varstveni, izobraževalni, socialni zavodi, gostinski prostori in trgovine, športne dvorane, javna prometna sredstva, dvigala, kabinske žičnice, javna stranišča in drugi prostori, kjer so nekadilci proti svoji volji lahko izpostavljeni cigaretnemu dimu.
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
...
Torej ti trdiš, da če v zakonu napišejo, da gozdne jagode spadajo pod divjad, da je to dejansko res?
vir : http://www.zzv-ravne.si/prom_zdr/tob07obr.pdf
jaz pravim, da gre tukaj za dlakocepstvo, ker če bi v zakonu namesto "javni prostori" pisalo npr. "javni in zasebni (delovni) prostori, kjer se izvaja gostinska dejavnost", ne bi bilo te debate
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Faaaak...pa iz kje vi to vlečete? Dokument brez datuma in podpisa z ogromno netočnosti, ki se nahaja na spletni strani ZZV Ravne?

Se strinjam - debata glede tega ni potrebna. Zakon je nedvoumen. Nedvoumen je pa tudi pojem javni prostor, a žal ne vsem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.395
6.556
113
Kaj pa pregrada iz "lističevo", ve kdo kaj mislim? PVC trakovi, ki visijo iz stene.

To je tudi tretirano kot stena?
smile-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Za zaprt javni ali delovni prostor se šteje prostor, ki ima streho in popolnoma zaprto več kot polovico površine pripadajočih sten.

Torej, če stene "dihajo" potem to ni zaprti javni ali delovni prostor.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.395
6.556
113
Zato sem jaz spomnil na tiste "lističe"..tisto je zelo ohlapno in fajn diha prostor, hkrati pa pomoje kr zadržuje toploto.

No..če bi naredil betonske stene, koliko jih zakon dovoli, potem pa višek pač s tem nekako...

Pomoje se da...samo čakam, da bo nekdo nekaj pogruntal.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
@yugec: javni prostor je skupna dobrina, lokal to nikakor ni....

V anti-kadilsem zakonu so si privoščili lapsus in so napisali, da se po tem zakonu tudi vsi lokali spadajo pod javni prostor.

Kot da bi napisal v novem lovskem zakonu, da so po tem zakonu gozdne jagode spadajo pod divjad. In posledično bodo nastale trditve, da so lovci debili, ker strelajo gozdne jagode...

@steve: 2. "Zaprti prostor je tisti, ki ima streho in več kot polovico zaprtih sten."

Težave z branjem ali razumevanjem?

Smola za lapsus. Naj ugibam, si lastnik lokala ali pa strasten kadilec.

Če si prvo, se pač v tvojem lokalu ne bo kadilo več, če si pa drugo, boš pa kadil zunaj na mrzlem in pustil zaprt prostor nezakajen.
cheer.gif


AAAA lakše se diše!
cheer.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:

Faaaak...pa iz kje vi to vlečete? Dokument brez datuma in podpisa z ogromno netočnosti, ki se nahaja na spletni strani ZZV Ravne?



Se strinjam - debata glede tega ni potrebna. Zakon je nedvoumen. Nedvoumen je pa tudi pojem javni prostor, a žal ne vsem.




Seveda je pojem javni prostor nedvoumen, saj je pojem v 3.členu ZOUTI-UPB3 eksplicitno opredeljen.



In strinjam se s teboj... žal vsi ne razumejo napisanega. Ali pa le ne želijo razumeti.
 
Nazadnje urejeno:

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Nisem nič bral uradne liste oz zakone. A je tisto res kar je nekdo malce višje odebelil, da mora biti

stena popolnoma zaprta, da se šteje kot zaprto?



Torej če je na vrhu stene 1cm odprto to ni več popolnoma zaprto in imaš v bistvu lahko potem "zaprt" prostor iz vseh 4ih strani, samo na vrhu pustiš 1cm odprto?



Pa da ne bo pomote, sem nekadilec in mi je zelo všeč da se ne sme več kaditi v kafiči, samo zanima me tole.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.395
6.556
113
Lahko bi imel na vsak meter 1cm odprtino...

Kot sem rekel, zakon je tako površno napisan, da se samo čudim kako to da ni prišlo do kakšnega "iznajdlivca" kateri bi izkoristil luknjo v zakonu.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Faaaak...pa iz kje vi to vlečete? Dokument brez datuma in podpisa z ogromno netočnosti, ki se nahaja na spletni strani ZZV Ravne?

Se strinjam - debata glede tega ni potrebna. Zakon je nedvoumen. Nedvoumen je pa tudi pojem javni prostor, a žal ne vsem.

Seveda je pojem javni prostor nedvoumen, saj je pojem v 3.členu ZOUTI-UPB3 eksplicitno opredeljen.

In strinjam se s teboj... žal vsi ne razumejo napisanega. Ali pa le ne želijo razumeti.

Pa še za sass:
Bi mislil, da se norca delata iz mene. Pa vidim, da samo nista sposobna razumeti.

Začetek v 3.členu ZOUTI-UPB3:
Citat:
Javni prostori po tem zakonu so...

Torej: PO_TEM_ZAKONU.
Pomeni: SICER_NISO. Vendar po tem zakonu se vsi prostori, ki so v tem členu v nadaljevanju tudi napisani, štejejo za javni prostor.
Zaključek: gostilne, bari, restavracije NE_SPADAJO pod javne prostore. Ta zakon pa jih tako opredeljuje zaradi avtorjev, da so ga lažje sestavili.

A lahko zaključimo to debato?

Al bosta kar še lapala, da je gostilna javni prostor?:cry
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Ko govorimo o temi protikadilskega zakona je gostilna javni prostor. Kaj ti ni jasno?

Saj ne govorimo o subveniconiranju vzdrževanja/ogrevanja ali o tem, kdo dobi najemnino ali o nečem X. Govorimo o točno določenem zakonu v okviru katerega so javni prostori opredeljeni. Zakaj pa ti lapaš tisto kar ni pomembno pa mi ni jasno in se s tem, kaj se ti dogaja v možganih, ne mislim obremenjevati.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Ko govorimo o temi protikadilskega zakona je gostilna javni prostor. Kaj ti ni jasno?
Jasno mi je, da gostilna ni javni prostor. Tebi to ni jasno? Resno sprašujem:ti to ni jasno?

In to, ali gostilna je ali ni javni prostor, mislim, da je zelo pomembno vprašanje. Se ti ne zdi?

Sploh pa po tem, ko se nekateri spotikajo, češ kaj kadilci mislimo da smo, da bomo kadili v javnih prostorih.....ipd...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Se ti vedno pogovarjaš kot butec ali znaš voditi pogovor v kontekstu nečesa? V kontekstu "protikadilskega zakona" je gostilna javni prostor. Če tega iz zakona (citat si prilepil celo sam) ne razumeš si pač ali:
a) prestavnik relativno velikega % slovencev, ki so funkcionalno nepismeni
b) predstavnik tistih, katerih EQ jim preprečuje, da bi razumeli tisto, kar je popolnoma jasno
c) predstavnik tistih, katerih IQ jim onemogoča, da bi razumeli tisto, kar je osebam s povprečnim IQ popolnoma jasno
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:

Jasno mi je, da gostilna ni javni prostor. Tebi to ni jasno? Resno sprašujem:ti to ni jasno?

In to, ali gostilna je ali ni javni prostor, mislim, da je zelo pomembno vprašanje. Se ti ne zdi?

Sploh pa po tem, ko se nekateri spotikajo, češ kaj kadilci mislimo da smo, da bomo kadili v javnih prostorih.....ipd...
to, ali gostilna je ali ni javni prostor, se meni zdi popolnoma nepomembno. ker namen tega zakona ni bil vse gostinske prostore okarakterizirati kot javne prostore, ampak je bil namen omejiti kajenje v gostinskih lokalih. lahko bi namreč v zakonu pisalo npr. "gostinski lokali, ki so v javni ali zasebni lasti", pa bi bil efekt tega zakona popolnoma enak.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
No, nivo butca si ravnokar sam pokazal.

Ker vidim, da ti kontekst oz. rdeča nit dela glavobole in čustvene izlive, ti bom poskusil zadeve olajšati.

"Gostilna ni javen prostor. Gostilna je v novem protikadilskem zakonu izjemoma definirana kot javen prostor, čeprav tja ne spada."

Ja? Ne? Ja, ampak...? Ne, ampak..? Mogoče? Glava me že boli zaradi razmišljanja? Moram mami vprašat?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.