Protesti v Franciji 2023

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.352
113
Pomurje
V rednem prometu vsekakor. Vidim, da marsikomu gre precej v nos edini razmeroma učinkovit način protesta kmetov, kar je sicer razumljivo, dokler so police trgovskih centrov polne.
Ni to tako kot pri JU, kjer samo rečejo ne bomo delali ali pa delali bomo manj. Praktično večina ljudi kmeta opazi šele, ko v bližino na njivo pripelje gnojevko ali pa ko protestira na cesti. Drugače pa so za ljudi skupaj s svojimi težavami nevidni.
V nos mi ne gre nič, le čudim se tvoji kratkovidnosti.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
Daniel, ne sekiraj se zaradi bizijevih izpadov. Algoritem gre nekako takole:
Golob popljuva dohtarje -> bizi popljuva dohtarje
Golob popljuva kmete -> bizi popljuva kmete
Golob razume migrante -> bizi razume migrante

Zato ne zapravljaj časa s prepričevanjem, ne boš prišel nikamor.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Daniel, ne sekiraj se zaradi bizijevih izpadov. Algoritem gre nekako takole:
Golob popljuva dohtarje -> bizi popljuva dohtarje
Golob popljuva kmete -> bizi popljuva kmete
Golob razume migrante -> bizi razume migrante

Zato ne zapravljaj časa s prepričevanjem, ne boš prišel nikamor.
Sicer ne vem, kdaj je Golob popljuval kmete, migrante sem pa razumel tudi v času strahovlade, dohtarjev pa ne pljuvam vsevprek, samo Fidesovce.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
A temu, ko se nekdo postavi zase, tebe pa moti ti praviš blamiranje? Tudi prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Ne rabiš se postavljati na piedestal s poniževanjem drugih, ker tja ne spadaš.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Še naprej rineš z glavo skozi zid? Štrajkaj tako, da ne oviraš običnih delavnih ljudi.
Tudi tebe nihče od nas ne ovira, da ti lahko svoje delaš.

Lahko še ti edino po kmečko napišem, če tega ne razumeš.
A sedaj boš ti postavljal pogoje kako mora kdo štrajkat? Ko štrajkajo na UE in ne moreš opraviti storitve ali dohtarji in ti zaradi tega prestavijo poseg pa se lepo postaviš v vrsto in si tiho ali jim tudi hodiš j*** mater in jim razlagat kako naj oni štrajkajo, da bojo običajni delovni ljudje dobili vse storitve?

Glede na to, koliko je pogojev kaj in kako se lahko dela v kmetijstvu je to, da te nihče ne ovira prav smešna izjava. Res, da ni nobene osebe, ki bi te fizično ovirala, je pa kup nelogičnih zadev in zaradi tega se tudi štrajka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ker je bilo tukaj o nekih zastojih, ki jih povzročajo stavkajoči kmetje, me zanima, če so se kolesarji po Lj umikali, ko so delali zastoje?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.352
113
Pomurje
A sedaj boš ti postavljal pogoje kako mora kdo štrajkat? Ko štrajkajo na UE in ne moreš opraviti storitve ali dohtarji in ti zaradi tega prestavijo poseg pa se lepo postaviš v vrsto in si tiho ali jim tudi hodiš j*** mater in jim razlagat kako naj oni štrajkajo, da bojo običajni delovni ljudje dobili vse storitve?

Glede na to, koliko je pogojev kaj in kako se lahko dela v kmetijstvu je to, da te nihče ne ovira prav smešna izjava. Res, da ni nobene osebe, ki bi te fizično ovirala, je pa kup nelogičnih zadev in zaradi tega se tudi štrajka.
Pa sem ti v štaru napisal, da se strinjam, vendar gladko ignoriraš, ker mi ni pogodu oblika vašega štrajka.

Očitno si vsak svojo pravico vzame, kam pa pridemo s tem razmišljanjem? Zato pišem, da si kratkoviden
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Dejansko bi bil optimalen kmečki protest s traktorji izveden tako, da blokirajo promet na primernem odseku v času kakega državniškega dogodka in da politike ujamejo v zastoj. Tudi v Franciji gre bolj ali manj za manevre s policijo. Nepotrebno, ker so na nek način na isti strani.
Sicer bodo prej ko slej policisti tudi stavkali, pa se takrat odloča o podpori in nepodpori.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Pa sem ti v štaru napisal, da se strinjam, vendar gladko ignoriraš, ker mi ni pogodu oblika vašega štrajka.

Očitno si vsak svojo pravico vzame, kam pa pridemo s tem razmišljanjem? Zato pišem, da si kratkoviden
Dejstvo je, da stanje pred parlamentom nima popolnoma nobenega efekta, razen, da ravno tako zabijaš čas. Če se po tvojem mnenju tako lahko kaj doseže si precejšen optimist. Sicer pa, čas bo pokazal ali bo se bo kaj spremenilo, mora pa tako ali tako najprej priti befel iz EU, da se lahko pri nas kaj premakne. EU je tako ali tako že čisto zabredla, še par let, pa bomo energetsko in prehransko popolnoma odvisni od uvoza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in BLABLABLA