projektor namesto televizije???

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
a kdo mogoče kaj takega že prakticira ...
v mislih sem imel nekaj takega, sam mal omahujem ... kaj pa kakšna alternativna (beri cenejša izvedba)

confRoom-projector-hero.png


moje želje .... projektor, ki na steni naredi veliko sliko, ni preveč drag, po možnosti wireless povezava do računalnika, oziroma priklop na internetno tv ... ali je to mogoče in kolk bi to vse skupaj stalo???

ali je treba za to imet prav platno, al bi bila stena že dovolj???
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jst bi sam omenu, da je sam projektor težko met za tv gledat, sej na začetku je ql pa to, sam problem je, ker za projektor more useen bit mal temnej u sobi, pa še žarnce ponavad niso glih pocen, da bi biu za brezveze pržgan. Zdej odvisn je tud kok gledaš TV in to, zdej pomoje če je primern projektor in da večino gledaš filme pa to, tv pa sam kšn dnevnik, to mogoče sploh ni slaba ideja, ampak useen je mal za razmislt okrog tega.

Glede projektor je najbolš si zamislt, za kaj je namenjen ozeroma kaj se bo največ gor vrtel, ter kok si prpravlen dt, pol pa mal teste pogledat, pa še kšn user lohk kej pove.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Wireless ne bo laufal, ker je prešvoh za potreben pretok podatkov. Na steno lahko projiciraš, najboljš, je, da je bela, gladka in ravna. Pa precejšnja oddaljenost je tudi priporočljiva. In tema. Tv slika bo nikakva.
Tolk na brzino - moje mnenje. Raje kupi ornk TV, bo bolje in ceneje.
Ampak, smo pa enkrat za foro ponoči projicirali diase na sosednji blok
hysterical-1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
jets tole prakticiram.....nimam namesto TVja....ampak za filme gledat....
se pravi en LCD TV...in projektor...projeciram pa kar na steno...zadeva je super...
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Jaz tut uporabljam samo navezo Projektor + DVD ter Wii, za vse ostalo pa LCD TV. Se pa tut splača investirat v platno je kar boljša slika.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Odbojnost na platnu je boljša, slika je bistveno bolj svetla in intenzivna kot direkt na steno. Sicer imam jaz oboje - projektor in plazmo. Projektor za filme, plazmo pa za TV gledat. Sem tud sicer že TV na projektorju fural, ampak za vsakdanji dnevnik ni. Če gledaš izključno zvečer in v temi potem je ok, sicer projektor odmisli, premalo svetlo. Aja, gledam malo (2 leti občasnih filmov, pa imam dobrih 500 ur gledanja na žarnici, tako da bo po statistiki šla po gobe šele žez 6-8 let:).
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Sam imam tudi projektor in platno za platnom pa TV. Sem se nekaj zanimal za projeciranje na steno, vendar je v mojem primeru zmagalo platno ker je bolj praktično, namreč pokrijem omaro in TV ko gledam filme. Obstajajo pa neke posebne barve za steno, ki so namenjene prav za projeciranje slike na steni.