Programčki za Wireless

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
bi lahko pripopal kdo kakšen programček, s katerim bi videl recimo, kdo je na mojem wireless omrežju, se po možnosti z njim kaj pogovoril in podobno... Po možnosti tudi recimo omejitev uploada in downloada, samo to mislim da lahko nastavim samo na routerju.

Trenutno uporabljam WirelessWatch. A je mogoče še kje kaj bolj uporabnega?
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Tega poznam. Ta je sicer bolj za prenosnega in odkrivanje brezžičnih omrežij. Rabil bi nekaj takega, da bi instaliral na hišnega, ki je na router povezan s kablom in bi tako imel nadzor do drugih žičnih in brezžičnih povezav v mreži.

Recimo, ko bi se prijavil nekdo preko wirelessa, bi mi program to tudi javil. In pa kako dolgo je bil na mreži, koliko MB je bilo pretoka in podobne stvari...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz tudi iščem nekaj takega - imam nov router in mi pokaže v DHCP listi samo IP-je, ki so v lease time, ne napiše pa ime računalnika ampak mac naslov.

Zdaj pa gledam, da so v DHCP štirje IP-ji, pa imam doma priklopljene samo 3 računalnike (imam pa zaklenjeno omrežje in geslo, ki se ga ne da uganit).
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Če se je uspešnopovezala povezala potem sigurno. POglej na routerju v kakšni obliki ti piše dnevnik, mani zapiše vse povezave, dodeljen ip in mac naslov.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
poglej mac od njenega dlančnika, pri meni tud ne izpiše imena od mojga P1i samo mac. Za računalnike mi pa izpiše tudi ime .
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Sorry za mac od dlančnikov (WM) ti ne vem povedat kako ga poiskat. Na SE P1i ga lahko pogledam v nekem meniju pri internetnih nastavitvah.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
na router-ju že lahko vidiš kdo in kdaj je bil connectan gor, ampak bolj bi bil zadovoljen z kakšno user frendly verzijo. WirelessWatch je že nekaj takega, ampak ta ti samo javi kdaj in kako dolgo je bil uporabnik gor.

A obstaja kakšen SW v navezi z router-jem (Asus-WL500G) da bi lahko lepo nastavljal DL in UL pa kakšno sporočilo poslal in take stvari. Na routerju sicer imam nastavljen max. DL za posameznika (ker imam nastavljene fixne IP-je), ampak bi želel še kaj več...
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Lažje bo tebe spraviti na drug forum, kot pa strokovnjake z drugega foruma sem.
rolleyes-1.gif
Jaz si pomagam s tem forumom, če imam probleme z Asusom.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
hehe, to si lepo napisal... Bom poskušal tudi na linku, ki si ga dal, pa da vidimo.

Sicer pa sem mislil nasplošno za kakšen SW, ki bi to omogočal.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Čeprav nimam pojma o zadevi, pa glede na to, da ni še nihče omenil: v Linuxu se to lahko naredi, v Winsih pa je baje nemogoče. Lahko pa naložiš NetLimiter in na vsaki mašini omejiš UL/DL. Samo, kaj ko ni zaščiten z geslom in lahko vsak uporabnik spremeni nastavitve.

Včasih si res želim imet soseda, ki obvlada Linux.