Program za kompresijo filmčkov

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Sem uporabil isklanik in ni dalo rezultatov (ne stiskanje, ne kompresija ne mpg...), čeprav sem skoraj prepričan, da bi tema o tem že mogla obstajat kje na forumu.

Imam namreč posnet filmček, ki smo ga s kolegi posneli na rojstnodnevni zabavi s kamero in je v mpg formatu. Film imam sedaj na USB ključeku in zasede cca. 5,8GB. Želel bi ga spraviti na DVD in bi ga torej moral zmanjšati na 4,7GB. Pa me zanima kak enostaven program s katerim bi odprl obstoječi filmček in bi lahko izbral recmo samo končno velikost, ki jo želim (4,7GB) in bi mi program to sam stisnil za ta 1gb. Seveda bi si proporocionlano vzel pri vsaki kakovosti nekaj.

S čim je to najlaje naredit, saj nisem nek tehnik, ki bi se razumel na kompresijo videa in audia?

Hvala za pomoč in lp
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Ufff to pa je kar obširna zadeva z vrsto podlinkov do drugih člankov. Hvala bom malo prebrskal, čeprav bi najenostavneje bilo res kako ime programa če kdo ve in da to naredi brez ur in ur učenja, saj to delam enkrat na par let
smile-1.gif


lp
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Kaj pa če posnameš na dvoslojni DVD (kapacitete 8.5 GB) in ne kompliciraš z kompresiranjem?
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Ja to bi tudi bla varianta na katero se niti spomnil nisem. Sem si predstavljal, da je to kompresiranje enostavneje in noben problem
smile-1.gif


lp
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Predpostavljam, da to potrebuješ za windows
Verjetno bi se dalo že z vgrajenim Windows DVD Makerjem (Vista HP, Win 7 HP, Pro in Ultimate).
Sicer googlaj "dvd authoring software". Pazi pa, ker nekateri free programi ne omogočajo prekodiranja.