Program za izdelavo "slike"(image-a) partiticije

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zanima me ker je kšn dobr program za izdelavo slike ozeroma image-a neke partiticije ozeroma diska, da lahko npr poinštaleraš OS z vsemi driverji, programi in nardiš sliko, ki jo lahko čez čš spet nazaj spravš na disk, da je disk v takem stanju kot je biu ob sveži inštalaciji. Al pa, da naprimer kupš nou večji disk pa sam nardiš image, skloneraš zadevo na nau disk in razžširš partiticijo, itd.. Uglavnm iščem en tak program pa me zanima ker je najbolši za take zadeve?
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Ja probi, a ne. Jaz sem z njim izredno zadovoljen že par let, tak da drugih niti nisem iskal/preizkušal. Uporabljam ga ravno za to, kar si opisal v prvem postu.
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
A to če naredim image od particije kjer mam xp-je potem po ponovni namestitvi samo inštaliram iz tega image in mi bodo xp-ji delovali isto kot prej?

A so ti programi za to?
 
Nazadnje urejeno:

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Ja, zato so ti programi.

Jaz naložim OS, dam gor vse gonilnike in posodobitve in naredim image. Ostale programe naložim kasneje. V primeru da se sistem sesuje, imam v 10minutah postavljen sistem, na katerega potem samo naložim programe. Lahko pa narediš tudi image, ko imaš že vse naloženo; po želji.
 

Maj

Zelenc'
30. sep 2007
29
0
1
46
Gorenjska
Zmedenko.si
Citat:
Uporabnik alcazar pravi:
Ja, zato so ti programi.

Jaz naložim OS, dam gor vse gonilnike in posodobitve in naredim image. Ostale programe naložim kasneje. V primeru da se sistem sesuje, imam v 10minutah postavljen sistem, na katerega potem samo naložim programe. Lahko pa narediš tudi image, ko imaš že vse naloženo; po želji.

Tole zna biti zelo uporabno.

Zanima me kako točno potem sistem ponastaviti.
Recimo imam particijo c: in d:, na c: imam inštalirane winse in osnovne programe nato bi posnel sliko diska in potem se mi recimo winsi povsem sesujejo in ne morem nič.

Kako se potem točno obnovi sistem s to sliko diska?
A enostano ponovno zaženeš računalnik z dvdjem te slike diska in ti enostavno zadevo prekopira nazaj na c:, d: pa pusti nedotaknjeno?

Po novem inštaliranju imam zasedenih skoraj 10GB a lahko to sliko diska posnamem na tri dvdje?

Lp
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
Narediš lahko image celotnega diska ali pa samo ene particije.
Image lahko narediš na disk (ne na izvornega), usb disk, dvd-je (na več, če je potrebno), je pa običajno, da se podatki kopresirajo, 10 GB skoraj gotovo gre na 2 dvd-ja.
Tudi shranjevanje oz. restore iz mreže je nekaj običajnega
wink-1.gif
.


lpm
 

Maj

Zelenc'
30. sep 2007
29
0
1
46
Gorenjska
Zmedenko.si
To mi je kar jasno.

Ne razumem kako se potem zadevo obnovi na disk.

Recimo, da ti crkne disk in potem zamenjaš z novim praznim-kako potem to zadevo spraviš na ta nov disk.

A je enako kot, da bi začel na novo nameščati Winse le s to razliko, da tu vložiš v dvd, s to image datoteko in se ti vse naloži na disk.

Kako pa to naložiš recimo z usb diska?

Lp
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Ta program boot-aš iz cd-ja, tak da so lahko winsi popolnoma sesuti. Jaz si image (ker je ponavadi malo večji) naredim kar na drugo particijo in tam čaka
grin1.gif
. Lahko pa imaš tudi na dvd-ju (če gre gor) in jo potem tam dol odpreš, če seveda imaš dve dvd/cd enoti, ker eno rabiš za laufanje programa. Pa ta slika ne sme biti na tisti particiji, kamor jo potem "zapečeš".
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Če se računalnik še prižge ne, ti noben backup ne bo pomagal, če se pa prižge je pa tak OK. Preden se začnejo nalagati winsi, se ta program boot-a (zažene) z zagonskega cd-ja, tak da nima z winsi nobenega opravke, tudi če so total sesuti. Če maš pa kakšno strojno napako, je pa drug problem.
 

Maj

Zelenc'
30. sep 2007
29
0
1
46
Gorenjska
Zmedenko.si
A moraš pri Acronisu naredit boot cd posebej a se ti avtomatsko naredi na dvd kjer imaš sliko diska?

A obstoja možnost vse to narediti tudi z usb diska?

Hvala, sta dobila zvezdice
wink-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Mislim da je (vsaj do nedavno sem sam tako delal) treba imeti bootable cd (usb ključ, ....) z aplikacijo (v tem primeru Acronis). To je v bistvu live linux cd in se starta neodvisno od diskovja. Potem ko se program zažene, ima naložene driverje za usb, network in verjetno še par tipov storage-a in potem lahko vidiš med opcijami tvoj image iz enega od teh storage-ev in diskvje, kamor boš zadevo restore-al...

Po opraljenem restore postopku vzameš bootable medij ven in če se winsi butnejo, si zmagal... čene pa nazaj na začetek, zaradi proceduralnih napak
smile-1.gif
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Jaz delam image na drugo particijo. Najprej inštaliraš program (s katerim lahko kasneje "brskaš" po image-u) in s tem programom narediš boot cd s tem programom. Da bi bil pa program avtomatsko "vključen" v image, pa mislim da ne gre.
 

Podobne teme