Prodajno besedilo

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Vsak se prejkoslej sreča z dejstvom, da je določena roba zastarala in se kupi nova. Staro je potrebno prodati/oddati/vreči stran. Kako ste kaj uspešni pri prodaji rabljenih stvari?

Prodajam odlične rabljene stvari, delujoče, brez praske - zelo pazim na svoje stvari. Pa vendar mi ne uspe prodati skoraj nič. Ceno nastavim na neko povprečje (ne najnižjo, ne najvišjo - glede na ostale oglase).

Kako vi napišete ODLIČEN oglas, ki prodaja? Kaj je še pomembno poleg tega? Na kakšen način ocenite stvar, ki jo prodajate?

Fino bi bilo vidt tudi kakšen primer :)

LpS
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Lepe slike, spremno besedilo, npr: Če prodajaš računalnik, ne napišeš samo lep, lepo ohranjen, ampak tudi tehnične karakteristike
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Kakšne stvari pa prodajaš? Določene stvari rabljene pač ne grejo... Kaj pa znamke teh stvari? So znane pri nas med "rajo" ali so bolj elitistične zadeve?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Če si s cenami nekje vmes ne bo nič. Moraš imeti žal najbolj TOP brezhiben produkt po praviloma med najugodnejšimi cenami, da sploh kdo kliče in, kaj prodaš..... Sam navadno probam, če ne gre, dam po neki zelo nizki ceni, samo, da se rešim.....
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ni varijante, ljudje želijo kupiti za 10-15 % nabavne cene.
Morebitne izjave: jaz pa prodam vse, so debele laži. Če pa že kdo kaj proda, je to izjema, ki potrjuje pravilo, da se zelo težko kaj proda.

Vem, kaj govorim, prodajam kakih 30 stvari na Bolhi že 3-5 let. Pa niso drage.

Konkreten primer 1: Yamaha izvenkrmni motor, kupljen za 1100 €, rabljen 15 ur (!) dve sezoni, sem po čudežu prodal za 450 evrov in to nekomu, ki je oddajal čolne, saj sva šla na občino potrdit kupoprodajno. Tip je tistih 450€ verjetno zaslužil v 14-ih dneh.
Večina pa mi je ponujala 150-200 evrov. Sami preprodajalci?

Konkreten primer 2: fotografski odbojnik, nov stane 25 evrov, sem prodajal več ko dve leti. Ko sem imel vsega dovolj in sem napisal, da ga dam za 10 evrov, če pa ga ne kupijo, ga bom v roku treh dni razrezal in objavil fotografije razrezanega v oglasniku, so se TAKOJ javili trije interesenti. Prodal sem v manj kot 24-ih urah po objavi oglasa. Za isto ceno, kot sem prej prodajal dve leti...

Hišo torej prodaš po neki še sprejemljivi ceni le, če napišeš, da jo boš razstrelil?
Adijo pamet, slovenski klošarski skopuhi!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ja pa ne se pustiti podjebavati..........

Ta teden me je ob živce spravil eden, ki je prišel po nikoli uporabljeno ponjavo za avto za točo nova od 58-90 eur jaz imel ceno 38 zdilala sva za 30.

Pride iskati in je bil zunanji kuferam malo umazan, se je zmislil, da rabi za darilo in vihal nos, nazadnje izdavil, da vzame za 20 eur, sem rekel nasvidenje ne dam.

Sem bil razpiz...... me naslednji dan en kliče mu pošteno vse povem, ne vpraša po zadnji ceni in reče dam 40 eur če mi držiš do jutri.

Rečem ni problema, drugi dan pride odkarta nič ne komplicira potem mi pa pove, da nikjer nimajo dobava pravi piše od 3-14 dni, endar pravi jo on že 7 čaka iz Mimovrste in nimjo in bo sedaj storniral nakup, ker je pri meni dobil.

Tako, da , je pa res, da tudi jaz že ene 8 let prodajam naslon usnjen nov za BMW E60 to je serija 5 dakota črno usnje nov je na servisu 680 eur , mene pa za 80 eur še nihče ni niti kontaktiral.....tako, da ..... so stvari, ki ne gredo....
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Ja pa ne se pustiti podjebavati..........
Tako, da , je pa res, da tudi jaz že ene 8 let prodajam naslon usnjen nov za BMW E60 to je serija 5 dakota črno usnje nov je na servisu 680 eur , mene pa za 80 eur še nihče ni niti kontaktiral.....tako, da ..... so stvari, ki ne gredo....

Če imaš v oglasu napisano, koliko nov stane ,si kdo misli, da se norca delaš :evil:

https://coschedule.com/blog/how-to-write-the-best-headlines-that-will-increase-traffic/#word-balance
Mogoče velja tudi za slovenske besede :)
Naslov pač naj pritegne kupca. Ugodno, delujoče, primerno za (nekoga).
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mene ponavadi preseneča, da 80% ljudi, ki prodaja rabljene zadeve, nastavi ceno, tako, da ponavadi najdem stvar ceneje novo na netu. Res opažam, da folk želi za rabljene stvari nerealne zneske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec in Hanzi

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Mene ponavadi preseneča, da 80% ljudi, ki prodaja rabljene zadeve, nastavi ceno, tako, da ponavadi najdem stvar ceneje novo na netu. Res opažam, da folk želi za rabljene stvari nerealne zneske.

Seveda ni normalno, da rabljeno stvar prodajaš dražje, kot novo, ali za 90% nove, prav tako pa ni normalno, da ti zanjo ponujajo 8, 10, ali 15% cene nove. Še posebej, če je malo rabljena, ali celo nerabljena.

Eden od prvih desetih Fordov, ki so prišli s traku, še danes vozen, pa je bil pred nekaj leti prodan na dražbi, se mi zdi, za 7,2 miljona dolarjev...
Pri nas bi morebitni interesenti mislili, da sme stati največ 7.200 evrov, če ne celo 720 evrov. Poznavalci, da te sune kap. :bonk: dd_s3ep61_mosaic_quadricycle.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
hehe, saj se razumemo. Samo res občasno gledam oglase za različne stvari in me srat prime, ko vidim da 80% ljudi postavi ceno, kot da prodajajo novo stvar, ne pa rabljene.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
S tem se strinjam, eni nastavijo vceno v višave, si misliš, vsaj pohecal, ga bom, da ga sreča pamet....

Tako sem enkrat enega poklical je prodajal 5 let star oh in sploh 55 inchni HD smart TV za samo 1400 eur, zraven pa jasno priložil račun, da je on plačal 4300 eur svoj čas za njega. Sem mu pokomentiral in napisal, da veliko boljši smart TV NOV z 3 letno garancijo danes kupiš za 999 eur, pa je očitno res pogledal zadeve in mi odpisal, da potem pa umika prodajo, ker tako poceni, ga pa on ne da, da bo pa za rezervo, res je umaknil potem oglas, sam sem se pa samo čudil, kako čudni so ljudje..................

Nasprotno pa ljudje tudi sam , ko se hočem česa znebiti nastavim res sorazmerno nizko ceno, pa še potem včasih ne gre, ker konec koncev morda nihče ne rabi, nekdo, ki bi bi pa plačal dvojno samo, da dobi....
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
hehe, saj se razumemo. Samo res občasno gledam oglase za različne stvari in me srat prime, ko vidim da 80% ljudi postavi ceno, kot da prodajajo novo stvar, ne pa rabljene.
Končno tudi 60-letna kurba in to amaterka in to 20 kg predebela, z že zelo povešenimi mlekarnami, postavi ceno 80 evrov za pol ure seksa po sistemu: Če rata, rata, če pa ne, pa ne...

Gre za podobno razmišljanje, kot na Bolhi, ki je daleč od realnosti! In zagotovo (preverjeno pri znancu, ki 25 let dela v Avstriji) je to v tujini drugače, so cene, tako rabljene robe, kot vsega ostalega,bolj realne.

Mlada Mađarka, je v ceniku postavila ceno za erotično masažo (samo) 30 evrov. In punca dela na Dunaju, ne pa v kakšni avstrijsko-koroški vasi...

Mož, ki vsako nedeljo prodaja starine na bolšjem sejmu ob Ljubljanici, pove, da gre večkrat na kakšen sejem starin v Avstriji, tam kupi za 1000 evrov robe in to v nekaj nedeljah brez problema proda v Ljubljani za 1400 ali 1500 evrov. Ali za celo več... :bonk:
 
Nazadnje urejeno: