Problem z PC-jom oz. ekranom

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
No kadar uklopim stacionarni Pc, mi napiše na ekranu Not in optimum mode, recommended mode 1280 x 1024 60hz odspodej pa vprašaj.

Sm prtisku use možne tipke na monitorju in nč. V winse pa pride, vsaj po posluhu k vem kako melje mašina.

A ma kdo kaki nasvet, k nastavitev se ni spreminjalo (vsaj pravjo da ni noben nč spreminju).

Hvala
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Nobenga biosa nč. Sam zgornje sporočilo se premika v diagonali od spodaj desno do zgoraj levo in nazaj. Sm probu tud monitor odklopit ampak se je sam sporočilo zamenjalo v preveri kabel.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Sem malo pogooglal in so imelo ljudje že podoben problem in nobene pametne rešitve.
Primer:
https://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=236500

Če bi ti vsaj bios pokazalo, bi lahko šel v safe mode in tam pobrisal driverje od grafične kartice... tko pa zgleda, da je monitorju nekaj zatrokiralo. Dobro bi bilo probati še na drugem računalniku, če se pojavi isti problem (kot je bilo pri tistem s slo-techa). Če je temu tako, preglej navodila, če obstaja kakšen reset, sicer ti lahko priporočam le še reklamacijo monitorja (upam, da je še v garanciji).