Problem z internetno povezavo ( Qtek 2020 )

Hunter

Pripravnik
6. dec 2007
55
0
6
Koroška
Pozdravljeni.
Na dlančniku imam WM 2003.Moram reči, da mi kljub "zastarelosti" zadeva zelo dobro služi ( navigacija, maili,brskanje po netu,... ). Ker sem ljubitelj šaha,sem par mesecev preko Internet Explorerja igral šah na Pocket Chess Planet -u. Sedaj pa se ne morem več povezati s serverjem ( unable to establish connection with server ). Čudno je, da vse ostale aplikacije na netu laufajo BP ?
Kakšen nasvet ?
Lep dan !
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
kako si usposobil internet na q2020? tud sam sem lastnik omenjenega dlančnika in zanima me postopek.
 

Hunter

Pripravnik
6. dec 2007
55
0
6
Koroška
Zdravo !

Qtek 2020
Nastavitev dostopa v internet omrežje preko GPRS povezave
"Start" -> "Settings" -> jeziček "Connections" -> "Connections" -> jeziček "Advanced" ->
"Select Networks" -> pod besedilom "Programs that automatically connect to the Internet
should connect using:" izberite "New" -> izberite in vpišite sledeče nastavitve:
• Enter a name for these settings: Planet Mini (Mini paket) oz. Planet Maksi (Maksi oz. Giga
paket) -> jeziček "Modem" -> "New"
• Enter a name for the connection: Mini PP (Mini paket) oz. Maksi PP (Maksi paket)
• Select a modem: Cellular Line (GPRS) -> "Next"
• Access point name: internet (Mini paket) oz. internetpro (Maksi paket) -> "Next"
• User name: mobitel
• Password: internet -> "Finish" -> jeziček "Proxy Settings" Izberite "This network connects to
the Internet" -> izberite "This network uses a proxy server to connect to the Internet" ->
"Advanced" ->
• WAP Server: 213.229.249.40 : Port: 9201
• Secure WAP Server: 213.229.249.40 : Port: 9203
potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite še vsa preostala okna
Nastavitev pošiljanja MMS sporočil
"Start" -> "Settings" -> jeziček "Connections" -> "Connections" -> jeziček "Advanced" ->
"Select Networks" -> pod poljem "Programs that automatically connect to the Internet should
connect using" tapnite "New"
Enter a name for these settings: Mobitel MMS -> jeziček "Modem" -> "New"
Enter a name for the connection: Mobitel MMS
Select a modem: Cellular Line (GPRS) -> "Next"
Access point name: mms.mobitel.si -> "Next"
User name: mobitel
Password: internet -> "Finish" -> "ok"
potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite še vsa preostala okna
"Start" -> "Programs" -> "MMS Composer" -> jeziček "Tools" -> "Options..." -> izberite
oziroma vpišite sledeče nastavitve:
• Connect via: Mobitel MMS
• Jeziček "Servers" -> izberite že obstoječ strežnik (verjetno "Sample Server") in vpišite
sledeče podatke
• Server Name: Mobitel MMS Center
• Gateway: 213.229.249.40
• Server Address: http://mms.mobitel.si/servlets/mms -> "OK"
• Jeziček "Preferences" ->
• Connect to Server: izberite "Mobitel MMS Center"
• Retrive messages immediately: izberite, če želite, da se sporočila avtomatično prenesejo na
aparat
• Size Limitations: 100K
• No. of attempts before aborting: 3
• Download on home network only: izberite, če želite prejeti sporočila samo, ko se nahajate v
MOBITEL omrežju
potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite še vsa preostala okna
POMEMBNO:
Poskrbite, da je privzeta povezava (Planet Mini oz. Planet Maksi) za povezovanje v internet omrežje
prikazana v polju "Programs that automatically connect to the Internet should connect using". Povezavo
lahko izberete s spiska povezav, ki se nahaja na omenjenem zaslonu.