Problem SE Xperia X10

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Imam problemček, žal pa nikakor nimam časa letet na servis (telefon je še v garanciji).

Pred dvema dnevoma se je nekaj na telefonu očitno zalomilo oz. zaciklalo. Še vedno nisem upgradeal telefona tako da gor še vedno laufa originalni Android 1.6. Problem je, ker telefon ne zazna več SIM kartice (sem ga resetiral, spucal SIM-ko,..u name it, vse sem naredil). Grem npr. v imenik in mi napiše 'SIM card unavailable'. Nato grem v nastavitve in preko njih zaženem prenos vseh številk v spomin telefona, vendar takoj javi error, kljub temu pa najde kakšen koktakt ali dva in ju doda v spomin telefona. Zanimivo je, da kljub temu lahko kličem ali pa sprejemam klice, žal pa ne vem, kdo me kliče (izpiše le številko).

Je kdo že imel tak problem? Rešitve? Bi namestitev Androida 2.1 rešila ta problem? Prosim za nasvete, ker na servis bom imel čas iti šele sredi prihodnjega tedna, je pa muka, ker se z nekaterimi ki me kličejo res nimam časa ubadat, vseh cifer pa, jasno, ne vem na pamet).

LP in hvala za odgovore že vnaprej

Franci
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.553
2.410
113
1. hard reset (če si ga samo ugasnil), nekje imaš ponastavi na začetno stanje.

2. probaj z drugo sim... mogoče je kartica crknila

3. 2.1 pomoje ne bi vplival na zadeve, čeprav je zmeraj dobro updajtat... kakšni bug-i se odpravijo, baterija več zdrži.....