Problem pri nastavitvi programov na kablski

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Na panasonicu 42x20e sem imel nekaj "porodnih" težav.

Najprej sem nastavil TV z jezikom slovenščina in državo Slovenija. TV mi je omogočil samo DVB-T in analogne programe. Nakar sem se spomnil, da so mi ob nakupu moje plazme rekli, da moram državo nasavit na Finska. To sem potem tudi storil ampak našlo mi je na digitalni shemi samo 12 programov od 58.

Potem sem klical enega v sorodstvu, ki ima enakega providerja kabelskih programov (isto naselje) in je rekel, da naj dam na Nemčija. Ko sem to storil, ni bilo več težav z digitalno shemo, našlo vseh 58 programov. Pojavil pa se je problem pri analogni?!!?! shemi, kjer mi je naenkrat našlo samo 25 od 38 programov. Zdaj pa bulim kot bik v nova vrata in mi ni nič več jasno.

TVja nimam tu pri sebi ampak na koroškem pri starih starših tako da zdaj ne morem kaj probat, ampak zbiram pa ideje, da lahko potem čez vikend nastavim na novo. Morda bo šlo samo z novim iskanjem analognih programov ali morda celo ročnim iskanjem, ampak vseeno me zanima, če je že kdo naletel na kaj takega in kako je to rešil.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
NE izberi nobene drzave in ti bo naslo vse programe samo dalj casa bo trajalo
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
pa je to sploh opcija? morm priznat, da se nisem tolk poglobil v seznam, verjetno je kje samodejno al kaj podobnega?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Na nekaterih Panasonicih najde programe če nastaviš na Finsko. Na nekaterih deluje samodejno iskanje samo če povrneš tovarniške nastavitve in greš začetni setup skozi. Na nekaterih pa ti ne preostane drugo, kot ročno vnest vse.

Hujši je samo še Philips, ki programe išče 45 minut
tongue-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
saj na finsko sem dal najprej, pa je našlo vse analogne in 10 ali 12 digitalnih (od 58), nato sem prestavil na nemčijo in je našlo 58 digitalnih ih 25 analognih, potem sem pa moral na trening in nisem uspel čez vikend nič več nastavit

no zdaj bom ta teden probal najprej ročno poiskat analogne, upam da bo to šlo, če ne pa še enkrat na tovarniške nastavitve in probat če me spusti mimo brez izbora države
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
OK, pa kak lahko požirate tak drek leto za letom?

Proizvajalec rabi samo par številk v tabeli firmware-e spremenit.

Mogoče pa jih še noben Janez ni obvestil, pa ne vedo za problem.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne vem ali imajo operaterji v drugih državah enotne frekvence in hitrosti, ker glede na to, da pri nas pri enih operaterjih programe najde pod Nemčijo, pri drugih pod Finsko, to pomeni, da očitno pri nastavitvi ene države išče samo po določenem frekvenčnem obsegu in hitrosti.

Pri nas pa imajo operaterji različne frekvence in različne simbolne hitrosti, tako da je potrebno potem izbrat celotno iskanje (če seveda TV ne omogoča nastavitev iskanja od določene do določene frekvence).

Zato kot pravim je največje sranje Philips, ker celo iskanje traja 45 min (druge opcije ni), pri Panasonicu pa je treba najt pravo državo, dat celotno iskanje (ki je pri nekaterih modelih možno samo pri prvi nastavitvi) ali pa celo vnest programe ročno.

Glede iskanja imata najbolje urejeno Samsung in Grundig, saj tudi pri polnem iskanju programe najdeta zelo hitro.