Problem Garmin NT 2008 in Adria Route hkrati.

RaW

Pripravnik
17. mar 2008
35
0
6
Obala
Za Nuvi 200:
1. Če sem naložil na napravo (500 mb interne memorije) AR 2.0, ADRIA Topo SLO, SCG Route SKUPAJ v 1. prenosu in NT 2008 (brez ex YU regij) v 2. prenosu na SD kartico sem na napravi lepo videl vse 4 karte, nikakor pa nisem mogel kreirati rute npr iz LJ v Amsterdam - sploh ni našlo držav EU, ki jih pokriva NT 2008. Zanimivo pa sem lahko s prstom po zaslonu "pridrsal" v Avstrijo ali naprej....Pri izbiri zemljevidov v NT 2008 v Mapsource nisem mogel izbrati "vključi podatke izračuna..." levo spodaj

2. Če pa sem naložil na SD kartico AR 2.0 in NT 2008 (brez ex YU regij) SKUPAJ v 1 kosu, sem lahko izbral "vključi podatke izračuna..." levo spodaj in lahko kreiram pot iz področja, ki ga pokriva AR 2.0 npr LJ v področje NT 2008 npr Amsterdam...lahko normalno pač iščem po državi, ulici tudi v EU državah...

Kot sem razumel tukaj naj bi bil NT 2008 apriori rutabilen ne glede na to ali ga kot takega naložiš v Mapsource....samo zgleda, da v mojem primeru ni tako...ali pa je kaj drugega kar sem pozabil...

LP
RaW
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Zakaj mi noče narediti rute na Garmin XT, preko mapsourca sem poslal AR 2.00 Slovenijo in iz CN 2008 pa 2 italijanski regiji tik ob naši meji. Zemljevidi so imenovani "GMAPSUPP" in "GMAPSUP2", oba dva sta aktivirana, a mi pri izračunu poti naredi napako.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Mislim da je bolj kot ne problem v AT mapi in ne to da si posebaj naložil Evropo in posebaj AR. Poizkusi po prvi varianti in izklopi v napravi AT. Če to ne bo pomagalo potem pusti v CNNT notri tudi Slovenijo in bi zopet moralo delati, edino ko boš iskal naslove po sloveniji te bo dvakrat vprašal za državo.
Ne razumem pa te zakaj tako vztrajno vztrajaš pri tem, da je potrebno vklopit "vključi podatke..." pri karti CNNT2008, ali res ne razumeš da ta karta nima te opcije ali pač ne znaš slovensko brati. Oprosti za sarkazem, ampak se mi res butasto zdi ko tako "rineš z glavo skozi zid"
Seveda si lahko izbral "vključi podatke..:" v tvoji drugi varianti saj si dal vendar zraven AR in pri tej karti to MORAŠ imeti obkljukano če želiš imeti rutabilnost, če še nisi opazil se na levi strani nabirajo vsi zemljevidi ki si jih označil v isti stolpec zatorej mora bit tista opcija tam takrat ko imaš razne karte ki morajo imeti to rutabilnost vklopljeno. Sploh pa ti predlagam , da če imaš kartico vse naloži v en fajl in tega na kartico in pusti na napravi samo base map in čao, ravno tako ti bo delalo le da boš imel pol manj komplikacij in še hitrejši prenos map na kartico, če imaš čitalec kartic.


@Telefunken
Kakšno napako ti naredi ???
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Napiše, da ne more izračunati poti. tudi ko pišem naslov, npr. Via Bellavista, mi med zadetke najde "Via Bellavis" in Via Bellavista", in ko kliknem na drugo me vpraša za hišno številko, nakar dam v redu in se mi pokaže gumb POJDI, brez nobenga naslova zgoraj kot je to v navadi.

Mislim, da je nekaj narobe s klapanjem AR 2.00 in CT 2008
 

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
Telefunken

Adria in 2008 nista čist sinhronizirane,zato ti ne izračuna.Sm testirov grosuplje -Dunaj in me je hotel peljati nekje prek Trsta oz bliz na Dunaj.Imel pa sm podobno adrio celo in 2008 brez slo.
Potem sm nalozu 2008 z slovenijo in dela potem,pač prej je pa treba izbrati karto ,katero pač rabis tist trenutek
wink-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
aha. Torej najboljše, da vključim Slovenijo v CN in potem pač menjujem/vključujem karte.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Podoben problem je na Zumo napravah, bi bilo fino da se to sporoči na servis, da ne bodo mislili da sem osamljen problem. Najbolje da imaš CN kompletno , potem mislim da ti niti ni treba prekljapljati vsaj na 200, 250, 350 in 660 nuviju je bilo tako.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
CN je zelo uporabna in dobra karta, ki v verziji 2008 odlično pokriva tudi Slovenijo (praktično enako kot AR). In tu nastane problem: Če imaš pri Garminu istočasno aktiviranih več kart, ki pokrivajo isto ozemlje, pride do opisanih problemov. To se zgodi tudi v primeru kombinacije AR+NT2008 v tem primeru je SLO pokrita dvakrat.

Jaz sem se temu izognil tako, da na napravo nisem prenesel cele AR, ampak sem izpustil SLO. Na napravi imam tako 2 datoteki z zemljevidi:
1)komplet NT2008 (1.4 GB)
2)AR (brez SLO) + SCG + BlueChartAtlantic (le Jadran) (160 MB).

Druga možnost je pa ta, da imaš na napravi "fizično" sicer vse zemljevide, jih pa zato v nastavitvah po potrebi vklapljaš in izklapljaš, da nikoli dva ali več zemljevidov ne pokriva isto področje.

Točno tako, kot pravi zgoraj Primus. Pri 760-ki imam v SLO raje vklopljen samo AR, ker me pripelje po bližnjici veliko bolje, kot NT2008, ki nima vrisanih vseh cest - lahko potrdim za SLO.
 

Podobne teme