PRitrditev hišne številke na fasado

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Pred kratkim sem dokončal fasado, in bi nanjo moral pritrditi hišno številko (dve tablici). Škoda se mi zdi vrtat v fasado in mi je na misel prišlo, da bi tablico lahko kar prilepil. V mislih sem imel lepilo za lepljenje avtostekel, ki ga imam nekaj doma. Bojim se pa da nebi lepilo zaradi spiranja z dežjem, spustilo barve, saj je lepilo črne barve.
Ima kdo izkušnje s tem? Tablica je nekoliko izbočena, tako da ne moreš kar namazat po celi površini in prilepit.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83

ali pa kak gips/gips vijak, samo ne ga preveč zategniti, ker bo potem začel vrtat
gips-vijci-za-knauf.jpg
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Ali navaden silikon prime takoj dovolj, ne da bi moral držat številko dokler se silikon ne strdi?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
zakaj pa je preprosto ne privijačiš? kot je Numy svetoval gor?

Verjetno ne boš številke na letni ravni menjeval, in bo na istem mestu ostala vsaj do nove fasade.

Moje mnenje pač. Sam jo imam privijačeno.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Če se le da ne bi vrtal v fasado! Naredit moram 2x4 luknje. Kupit moram 8 vložkov. Prilepit je bolj enostavno.
Doma imam črno lepilo za vetrobranska stekla, ki bi to držalo, samo se bojim da bi se pod številko pojavila kaka črna packa od barve lepila.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Koliko imaš debelino fasade? Je stiropor? Daj 4x vijake za les toliko dolge da pridejo skoraj do zidu. Ni potrebno vrtat oz. ne smeš vrtat (mogoče samo skozi zaključni sloj), pustiš da vijaki sami naredijo v stiropor vijačnico. 4 vijaki 10cm bodo držal nabiralnik ne pa tablice za številko Če kdaj rabiš odstranit se pozna samo mala luknjica, ki jo lahko zaflikaš s prvim materalom ki ga imaš pri roki.

Silikon in lepila ne boš spravil več dol, vsaj ne tako da se ne bo poznalo. Poleg tega se na določene zaključne sloje slabo primejo, recimo pri meni je bil problem (silikonski zaključni sloj) kjer nisem dobil obojestranskega lepilnega traku ki bi držal (aja slednji je tudi opcija če imaš ustrezno gladko podlago).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Je... te kompliciras... Montaznih silikonov/limov mas malo morje od prozornih do barvastih... Kar ostane bos pa lah zeni usta zalimal...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
ksz. Jaz sem pred zaključni sloj navijačil te dible za stiropor in jih označil s slamicami. Vem, prepozno zate
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Dobra fora, jaz bi tudi raje sravfal kot lepil.
Saj ni treba z vsemi 8 sravfi. A je tablica taka kot jugktove luči zadaj ki so bile prisravfane z 32 vidnimi sravfi, koliko pa je bilo skritih pa ne vem.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Osem šraufov, zagotovo. Da se jo ne da kar tako ukrasti.