Pritrdilno okovje

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
BTW zakaj ne daš klasičnih U vijakov (kvadrat profil)? Postaviš reml na mesto, na vsako stran zavrtaš luknjo in daš U-vijak.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pa to 2x potegneš z rašpo pa zategneš matice da les malo zaječi in je v istem, nivoju! ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če imaš možnost varjenja, bi sam na tvojem mestu, raje naredil L profilčke (mogoče se jih da kje celo kupit), z luknjo na eni strani, na drugi pa privarjen (kar že sam omenjaš, da imaš nekje).
Na prečne jeklena profile daš potem vzdolž les, ki ga privijačiš preko teh L profilov, ter nato še enkrat prečno les (ki ga vijačiš zdaj na les), ter gor kritina (gledano tvojo prvo slike v tej temi...pri tebi je enkrat les, tu bi pa uporabil 2 x les (kar bo manj L profilov), sploh še, če uporabiš malo večji premer lesa vzdolžno (10 x 10 cm)...imaš lahko metrski razmik vmes.

A to si kje na območju z malo snega?
Ta objemka vsekakor neprimerno bolje drži kot kateri koli var ali vijak v železu. Tako da mi ni jasno, kaj vas motijo te objemke? Ideja je dobra. Kot sem napisal, probaj dobiti kak kos valjanca za ozemljitev, pa poskusno naredi par komadov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ta objemka vsekakor neprimerno bolje drži kot kateri koli var ali vijak v železu. Tako da mi ni jasno, kaj vas motijo te objemke? Ideja je dobra. Kot sem napisal, probaj dobiti kak kos valjanca za ozemljitev, pa poskusno naredi par komadov.
Se strinjam, vendar če nisi vsaj pol-profi, bo vsak malo drugačen. ;)

Po moje se kaj narejenega najde, ali pa požreš slino in daš naredit strokovnjaku.

Lahko pa vzameš perforiran trak pa natežeš enake dolžine in voila.

Recimo tole bi bilo uporabno brez vijakov: https://www.trgovinastern.si/omega-objemka-z-u-vijakoma skoraj 10cm je maks velikost.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pri teh objemkah je problem so dimenzijsko statične in ko bo les "svež" in boš montiral boš komaj nabil to na les in zategnil (ali pa bo pač ohlapno že ob času montaže), čez 5 let bo pa les pobralo za par mm bo pa vse skupaj majavo. Pač les ne moreš jemat kot nek material ki je dimenzijsko statičen ampak se bo precej širil in krčil, pa na spojih se bo tudi "obrabljal" in na koncu boš celo leto poslušal kako nadstrešek ropota ob vetru in zabijal kajlice. Vem iz izkušenj podoben primer ko je bil les položen v statičen kovinski nosilec in je s časom postalo majavo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
NIč ne nabijaš na les, ampak daješ okoli železja in vijačiš v les, saj je dal sliko kako že ima.
Me čudijo tvoje izkušnje z lesom, sam imam lesen nadstrešek - pokrito pergolo 15 let, hči enako 5 let in sin je že kupil hišo s tem, torej cca 15 let staro in je vse trdno, brez obrab,...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Zakaj les?
Direktno štaufanje v AL(!). da ne rjavi. Na plošče tesnilo in malce večja nerjavna podložka.
izgleda da imaš izkušnje za materialom in dimenzijami. Je bilo izdelano OK? No vidiš, vreme ti ne bo dvignilo strehe.
Poenostavi konstrukcijo in priterditev!! Ti ne bo zvilo niti ven potegnilo!
 
  • Haha
Reactions: Pbutec

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Mm debelo pločevino zagotovo lahko skriva v primežu.
Je pa vprašljiv kako oster vogal boš naredil. Ti pošljem na za kontakt lokalnega pigarja pa se dogovarjajo če te je volja.
Mu bo pa tole salamala za naredit najbrž.
Drugo je pa vprašanje kakšna bo cena.
Če boš dal cinkano pločevino, ne vem kaj naredi krivljenje po vogalih s cinkom
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
YEYOLJbqrZrj.jpeg



Zakaj preprosto, če lahko kompliciramo? ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Potreboval bi nekaj takega, kot sem na brzino narisal... Niti ne vem, kako se temu rece. Rabil pa bi za pritrditev lesenih precnih letvic na zelezno konsturkcijo za nadstresek ...

Poglej priponko 46300

Kje bi lahko kaj takega dobil... skoraj ne verjamem, da ze narejeno... tako da verjetno po narocilu.

Sem ze razmisljal, da bi sel v Bauhaus (tam sem nasel) po trak sirine 30mm in debeline 2mm ... in bi sam naredil. Edino ne vem, ce je alumunij primeren za prepogibanje brez pomoci kaksnih gorilcev ... Ali pa plocevinast trak... ta bi bila pomoje dovolj ze debeline 1mm ...

Se za lazjo predstavo... Gre za takle nadstresek in ne bi rad vrtal luknje v zelezo ampak bi od spodaj bile letvice pritrjene s temi "sponami" zgoraj ...
Poglej priponko 46301

Jaz ti nardim. 2,80 / kos.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pocinkana pločevina 2 mm.
Kar se mene tiče, bi bila bolj primerna 3 mm, toda - ok. Za ta denar toliko + DDV, + poštnina.

Pa napisati boš moral kake so luknje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Bom pomoje kar sam naredil. Vceraj sem v Bauhausu kupil eno alu letvico sirine 3cm in debeline 1mm, dolzina 1 meter. Cena je bila okoli 4€ ... Iz enega takega profila lahko naredim 4 spone... Sem v parih minutah prekrivil v zeljeno obliko... izvrtal 4 luknje in zadeva izgleda cisto OK...
IMG_1985.jpg


IMG_1988.jpg


IMG_1989.jpg
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zakaj pa ne raje 2x vinkel (kotnik)?
Edit: Sicer pa IMO tega nosilca sploh ne rabiš, prevrtaš kovinsko cev in vijačiš v leseno letev.
Če si paranoičen, lahko narediš dve luknji in 2x vijačiš (glej fotko).
Bo 10x ceneje, zgledalo bo 3x lepše, držalo bo pa ravno toliko ali bolj.

1624006005287.png
 
Nazadnje urejeno: