Pritisk pod adamovim jabolkom

ltt

Zelenc'
14. feb 2022
3
0
1
Zdravo,



Moja mami, stara 52 let, že leto in pol čuti močan pritisk na področju pod adamovim jabolkom, kod da bi jo nekdo davil. Oteženo je tudi požiranje hrane. V letu in pol ni šlo ne na bolje in ne na slabše. Bila je že na ogromno raziskavah za vratno hrbtenico (ultrazvoki, kri, urin, rentgen, magnetna,..) vendar zdravniki niso ugotovili nič konkretnega. Za ščititnico je bila prav tako na pregledih, vendar je vse uredu glede tega. Zaradi tega je tudi že pozno popoldne zelo utrujena in se ji začenja vrteti. Bila je tudi na fascialni terapiji. Ali je možno, da je težava kje drugje?



Hvala za pomoč.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Vsi simptomi kažejo na neravnovesje ščitničnih hormonov. Kot praviš so to že kontrolirali?
Imaš mogoče vrednosti TSH, T3, T4?
 

ltt

Zelenc'
14. feb 2022
3
0
1
Zdravo,

Da, za ščitnico so rekli da ni nič narobe. Vseeno rad slišim drugo oz. tretje mnenje.
Vrednosti so sledeče:

TSH: 1,53 mE/L
FT4: 14,97 pmol/L
FT3: 4,76 pmol/L
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Moja žena je imela enake probleme in so ji diagnosticirali ugašajočo ščitnico. Ampak če ima probleme s tem jo potem mora spremljat nenehna utrujenost, dolgo spanje, dvig kilogramov ipd.
 

ltt

Zelenc'
14. feb 2022
3
0
1
Moja žena je imela enake probleme in so ji diagnosticirali ugašajočo ščitnico. Ampak če ima probleme s tem jo potem mora spremljat nenehna utrujenost, dolgo spanje, dvig kilogramov ipd.
Morda..., je utrujena, vendar slabo spi ter je shujšala odkar ima to. Ampak glede ščitnice so ji rekli da je vse uredu.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Vrednosti ščitiničnih hormonov so ok, tako da tukaj se moja pomoč žal konča...