[PRIROČNIK] Raba in uporaba Garminovega XT-ja

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tudi ta priročnik je za tiste, ki se na zadevo čisto nič ne spoznajo in so jim je računalnik, telefon, navigacija nujno zlo.

Običajno se jim niti ne sanja kakšne funkcije ima program še in pač uporabljajo tisto kar znajo. Mogoče bo komu pomagalo ali pa ga celo navdušilo za bolj podrobno raziskovanje drobovja programa.
Zavedam se, da nisem vsega zajel, a že tako je nastalo okoli 100 slikc, ker pravijo, da slika več pove kot pa 100 besed.

Pa poglejmo kaj se skriva v tem postu.
Če komu še kaj ne bo jasno, z veseljem bomo skupaj raziskovali, če odgovora ne bomo poznali (v kar sicer dvomim) a vseeno, učiti se je potrebno čisto celo življenje in še ne moreš reči, da kaj znaš. Smo pa vsaj funkcionalno pismeni in temu je ta post tudi namenjen.

*************************************************************************************************************************************************

Najprej seveda program zaženemo, pogledamo, če je GPS naprava vklopljena in počakamo, da se naloži.



Uspelo mu je. Počakamo, da se pojavijo (levo zgoraj) zelene črtice, ki pomenijo, da imamo stik s sateliti.



Kliknem KAM in odpre se nam naslednje okno.



1. Pelje nas na prednastavljeno domačo lokacijo (če je še nimamo, se bo odprl postopek vnosa ob prvem kliku na to opcijo in vpisali bomo kraj kjer nas čaka raj na zemlji.

2. Je glavna izbirna funkcija, tu načrtujemo naše potovanje z navigacijo

3. Hrana, njami, njami, hoteli .... že ime pove dovolj, o tej funkciji bom pa pisal bolj proti kincu prispevka.

4. Če imamo na napravi tudi GSM telefon lahko iz imenika ki ga imamo uporabimo naslove za navigacijo. Npr Peter - Celovška 183 Ljubljana >>> GO

5. Po vsaki načrtovani ali prepeljani ruti jo lahko shranimo in tu tiste, ki so nam navbolj pogoste in všeč najdemo

6. Zadnje najdene, ime pove vse

7. Razni bombončki, ki pa niso zastonj in se je za nakup potrebno obrniti na Garmin



8. Mesta blizu trenutnega položaja

9. Iskanje določenega križišča

10. PeerPoints - orodje za načrtovano razpoložljivost MMS, SMS

11.Določanje cilja s pomočjo koordinatov.

Torej, odločimo se, da gremo v Nemčijo, v Munchen, Kohlrauschstrasse 10, yuppi
cheer.gif






Seveda ne moremo napisati Nemčija ali Švabija ... ampak (vsaj prvo črko)

ali pa pustiti prazno in izpisalo bo vse države, katere imamo na karti






Enako velja za mesto. Ni Minhen, Mounchen ... (vsak prvi 2 črki)





Ulica, vsaj prvih nekaj črk, drugače pa s puščicami navzdol, ko izpiše vse na prvo črko npr. K








Hišno številko





Lahko si na zemljevidu tudi ogledamo, kje je to.



S puščicami ( - ) in ( + ) lahko povečujemo/zmanjšujemo bližino pogleda, po domače zumiramo.








Na vrhu imamo nekaj orodij, ki jih lahko uporabimo:




Pokaže nam koordinate načrtovanega cilja.




Izmeri nam razdaljo do katerekoli točke na zemljevidu, ki se jo dotaknemo.






Pa pojdimo v Nemčijo na izlet!
nahrung002.gif
( ko voziš ne pij oziroma, če piješ ne vozi)



**********************************************************************************************************************************************

Nadaljevanje v naslednjem postu
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
ORODJA



Dobro jih je poznati in ponujam vam eno od možnih nastavitev, sam sem z njo zadovoljen.




1. Podrobnosti o ruti




Uredi









Via Litija



2. Pregled zemljevida

Itak samo ime pove, da se da iskati po zemljevidu, kar tako s stilusom (pisalo) ali prstom.

3. Kje sem

Davkarija vedno ve. Drugače pa pritisk na ta gumb in izpisalo se bo.

4. Uredi moji podatki



Tista poimenovanja ki so nebeško jasna sem izpustil, saj brati pa zna vsakdo.






S kljukicami na zemljevidih jih vključujemo ali izključujemo. Seveda, če izkljukam City Navigator 2008 in nato iščem Nemčijo mi seveda ne bo ničesar našlo, ker ni dotični zemljevid v uporabi. Torej pred načrtovanjem najprej potrditi zemljevide, katere potrebujemo nato pa veselo na delo.









5. Potovalni računalnik



6. Simuliraj ruto
Tu lahko celo načrtovano pot prepeljmo ravno tako, kot da bi sami sedeli v avtu.


 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
UPORABA POI točk


















































In to je to.

Hvala za pozornost. Če vam je bil prispevek všeč povejte zanj še prijatelju, če mislite, da sem se koliko toliko potrudil, lahko na moje zdravje ampak na svoj račun (Gorenjska skoroja do Ljubljane) spijete
nahrung002.gif
2

 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Če bo 10-tim pomagalo in bo samo eden vprašal je PRIROČNIK dosegel svoj namen.
aplauz.gif



Hvala za pohvalo.
pozdrav.gif
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
aplauz.gif


tongue-1.gif


Drugače pa pohvala še iz moje strani! Dobro spisano
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

debitel

Zelenc'
18. feb 2008
4
0
1
Eno vprašanje:

Naložil sem city navigator Europe 2008 in AR 2.0. Seveda je vsaka poimenovana s svojim imenom. Zanima me, če se nahajam na območju Slovenije in imam vklopljeni obe karti, ali bere podatke iz AR, ki je bolj natančna ali iz CN 2008?
 

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
Sicer ne vem če je glih prov da si tle vprasu ampak meni deluje ,a imam dovolj rama in karte prenesene iz mapsurca
 

pana

Pripravnik
12. jun 2008
32
0
6
Pozdravljeni!
Mene pa zanima... A ima XT kje opcijo, da se da na hitro najti najbljižjo bolnišnico, policijsko postajo,... - se pravi tisto, kar potrebuješ v nujnih primerih?
LP Vsem
 

inaj

Pripravnik
10. jun 2008
84
0
6
prekmurje
V zgornem postu od cifre JE VSELEPO prikazano, tudi kako poiščeš policiske postaje itd..........Prikazano imaš slikovno tako da vse lepo preglej
 

pana

Pripravnik
12. jun 2008
32
0
6
Vse drugo sem našel, ampak BOLNIŠNICE pa nikjer - a mi lahko kdo napiše kam po menujih, da pridem do bolnišnice?
 

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
kam-hrana,hoteli - in prtiskas pusčico desno spodej navzdol dokler gre in mas lepo napisano bolnišnica

kam-hrana,hoteli -skupnost mas pa policijo

Mimogrede ti pripomnim da če se ne bos sam mal igračkal z meniji ,ti zna bit fajn hudo nekje na cesti ko bos krvavo rabil kaj.kakor pravijo vaja dela mojstra
wink-1.gif
 

pana

Pripravnik
12. jun 2008
32
0
6
Ej. Hvala ti! Sem pa res 'neumen' - sem šel po menuju samo do opcije DRUGO in sem mislil da je konec seznama..

Hvala!