Primorska specialiteta: Fuži

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Pred kratkim sem jedla v gostilni fuže s tartufi in se zaljubila v to jed isti hip. Ne vem, ali je bilo zaradi tartufov ali zaradi testenin.

Na sumu imam te posebne testenine -FUŽI.
cheer.gif

Zgledajo kot navadni makarončki, ampak so nekaj posebnega. Zanima me, če kdo ve, kje naj bi kupila to obliko -saj najbrž se dobijo v vsaki trgovini, samo da nisem bila pozorna prej nanje
redface-1.gif
.
Potem pa glavno vprašanje; Kako naredijo tisto omakico, v kateri ti fuže postrežejo, potem pa naribajo tartufe nanje? Tako, rahla pocasta omakica je, kaj vem kako bi opisala. Men je bil okus božanski, pa ne znam opisat okusa dejansko... Smetanova? Ne vem...
confused-1.gif


Torej, če kdo ve... Naj mi napiše, v čem je trik. Pa full hvala
roza.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Evo najdla še slikico, kako je zgledalo (točno tako, samo da je bilo veliiiik več
grin1.gif
sprašujem se torej, kaj je ta rumena omakica )

fuzitartufi.jpg
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
A to so uni dolgi trakci?
Take sem videl v pakungi od Barille pa mislim, da celo piše gor nekaj na F nisem nikoli bil pozoren na to.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Barrila ima res nekaj takega, samo imajo na robovih kot neke "volančke", v glavnem niso gladki. Jih pa sama velikokrat jem s tartufato (Zigante). Vzamem smetano za kuhanje, zavrem, dodam tartufato, zgostim z moko (moko in vodo zmešam skupaj že preden ju vlijem v omako), malo soli in to je to. Drugače pa poglej malo po stojalu Zigante v Šparu v CP. So pa cene kar visoke, zato to ni ravno za masivno "žretje".
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Recept imaš v Mercator reviji Mesec, ki jo dobijo imetniki kartice na dom. Mislim pa da jo lahko dobiš v vsakem Mercatorju. Na sliki dobro zgleda.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Ravno včeraj sem videl fuže v prodajo v koprskem Intersparu na oddelku testenin.

Prihajajo iz CRO, cena cca 3,5 EUR 1/2 kg. Verjetno se dobijo tudi v drugih Sparovih trgovinah.

LP
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Ooo full hvala za informacije.

@ Davidoff: hvala, a veš da sem že opazila takoj ko smo dobili Mesec April in bla čist navdušena, kot da bi mi misli brali
grin1.gif
. Zdej morm sam še tartufato dobit pa fuže...

@ vesper: tud teb hvala za približno info glede cene, bom pogledala v kakšnem bolje založenem Intersparu.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Tartufato sem napisala zato, ker sem mislila na recept iz revije Mesec. Naredila bom pa točno tako, kot je predlagala Leprotto. Bom pofotkala na koncu, če bo lepo zgledalo hehe.