Priklop zvočnikov

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Imam surround sistem od Creative-a (pač nizkotonec in pet zvočnikov na njega vezanih), pri katerem pa uporabljam samo tri zvočnike.


A je kakšna varianta, da preostala dva zvočnika samostojno priklopim na drug računalnik? Vem, da sta pasivna in nikakor ne bo mogoče nastavljati glasnosti, ampak preden grem po bananca->2x činč pretvornik (saj to obstaja, ne?), me zanima, če bo stvar sploh špilala. Torej, če je zvočna kartica (neka built-in) sploh dovolj "močna" (se opravičujem izrazom, ampak nisem ravno vešč v akustiki).

Hvala!
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Zvočna kartica ni dovolj močna za kaj takega. Če imaš doma kakšen par teh navadnih računalniških zvočnikov za par eur. lahko uporabiš njihov ojačevalec in potegneš ven izhode.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

frown-1.gif


A niso včasih obstajali tudi pasivni računalniški zvočniki (torej brez ojačevalca)? Saj jaz bi priklopil samo dva mala satelita...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Zvočnike lahko priključiš na zvočno kartico. Če imaš zelo tih ventilator, živiš v zelo tihem okolju in ni aktivnega nobenega drugega vira zvoka v stanovanju boš mogoče slišal zvok na ravni glasnejšega šepeta. Če želiš to, potem kar v trgovino po ustrezne konektorje
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Dvakrat
frown-1.gif
.

Hvala obema za nasvet. Itak bom verjetno za ceno vseh konektorjev dobil ene X aktivne zvočnike.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ah no... moči da ven, kolikor je da. Zdaj, jaz imam doma komplet pasivnih zvočnikov k si bli za poslušanje muzike iz walkmana
grin1.gif
Torej, ni neuporabno, ampak nek hud užitek za poslušanje muzike pa tudi ne. Če rabiš samo za to, da boš lahko nekaj poslušal, poj bo čisto dovolj, če bi pa užival ob filmu, pa pejdi v trgovino po aktivne...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a imajo kje priklop za slušalke?

poveš kak jih zvežež, ker vidim, da se dajo enosatvno opdret in bi si v skrajenm primeru lahko sam naredu priklop za slušalke.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Nimajo priklopa za slušalke... povežeš pa ta glavni zvočnik z ojačevalcev z običajno 3,5 banano na komp ter drug zvočnik z činč jackom vanj.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sem prvo kar z žičkami povezal in je špilalo. Sicer precej potiho, ampak za kak film pogledat je, kot si rekel, bolje kot slušalke.

Sem za 80c kupil konektorje in bomo videli... ni zame in prejemnik ni ravno preveč zahteven kar se zvoka tiče.


Hvala!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Če boš pogledal satleta (od zadaj) boš opazil da imata kljub temu moč nekje med 40 in 50 W.

Sama zvočna kartica pa da od sebe zgolj signal (na ravni slušalk), ki se ga pelje na nek ojačevalec, preko njega pa na zvočnike.

Tako da kakorkoli obnreš rabiš ojačanje signala.