Priključnina Siol ?

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Pozdravljeni!

Ali mi zna mogoče kdo odgovoriti na tole:

Jeseni sem zamenjal paket pri Siolu. Iz ADSL sem šel po dvomesčnem preizkusnem obdobju na Trio paket.

Razen kupa mailov in netočnih odgovorov nanje zadeva sedaj špila kot je treba.
Danes pa dobim račun kjer je zaračunana priključnina (??). Se pravi po cca 5 mesecih odkar imam že vse urejeno še ta strošek. Ni to malo neobičajno? Seveda pa ne vem kakšna je osnova, ker sem ves priključek vzpostavil sam, rabil sem pomoč 080 samo, da so številko modema vpisali v sistem, ker to od doma enostavno ni šlo.

Kakšna ideja ali podobna izkušnja glede tega?
Ni mi znano niti, da bi moral kaj takega sploh plačati, če priključek vzpostavim brez siolovega mojstra.

Hvala za odgovore.
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Pri meni je bilo podobno le da sem racun dobil ze po mesecu dni. Kot ze napisano poglej v pogodbo kaj pise, meni lepo pise da prikljucnine ni. Poslal sem reklamacijo in so jo seveda upostevali.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Enkrat lahko pohvalim Siol (ali Telekom ?).

Zadevo sem reklamiral včeraj pa že prejel odgovor da je prišlo do napake ter da so priključnino neupravičeno zaračunali.

Pa še tole: v zvezi s tem dobil 3 pošiljke 1x dobropis, 2x odgovor na reklamacijo.
Še dobro, da na račun takih stroškov naročnine ne zvišajo.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Se mi zdi, da to delajo namerno. Tudi jaz sem dobo račun za priključnino, pa sem vse sam priklaplal. Seveda sledi že standardni postopek reklamacije računa itd.
Pri meni so rekli da gre trijo, nato pa ugotovili da ne. Od takrat pošiljam še samo reklamacije.
Redno sem dobival položnice za trijo (priključeni pa samo duo).
Vem hudo je nekaj dopovedat takemu giganto kot je Telekom. Vse skup sem rešo po naključju ko sem dobo enkrat (po nevem klkih klicih) nekoga na drugi strani, ki se je za problem res zavzel in povedal kaj je potrebno naredit da se težava reši.
Zdaj mi morejo priznat še samo 30€ dobropisa pa smo po letu in pol na čistem.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Jaz sem še v času akcije, ko je bila priključnina 1 sit vzel trio. Torej 3sit za vse skupaj. Pridejo, priklopijo, vse lepo in prav. Po prvem mescu pa dobim veliko položnico in gor znesek 10.000sit priključnina. Kličem tja in mi poskušajo nekaj razlagati, češ to, ono, bla, bla. Me je razp* pa sem še enkrat klical, tokrat v naročniško službo in rekel: imam to in to, vzel bi to in to - koliko me bo stalo? Operaterka reče to bo 3sit. Jaz pa: Zakaj pa potem moram sedaj plačati 10.000sit za to?! No, potem se je hitro uredilo in ni bilo potrebno plačati
smile-1.gif
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Kot si reko, poznam enega tipa, ki je to BP plačal, pol pa še mene prepričeval, češ se boš nakoncu mogo plačat.