Prhljaj ali luskavica?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, mleko včasih pospešuje luskavico... - v bistvu lahko dela zgago še marsikje, npr. v črevesju, pa tudi na koži. Dobro bi ga bilo odstranit iz kroga potencialnih vzrokov.
(Sicer pa nisem dohtar.)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
No, pa na pojavnost luskavice vpliva še alkohol, stres, začimbe.... skratka ni da ni. Pratično vse lahko vpliva (to jr zato ker v bistvu ne vedo kaj vpliva, potem je pa vse na shit listi).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ampak, če je na mleku, ne more biti istočasno tudi na alkoholu,
smile-1.gif
, a se to da?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Ja vichy je zelo dober šampon, dokler je zadeva na lasišču, ko pa se pojavi na obrobju in čelu pa ne pomaga več. Takrat je najbolje poseči po Oranazolu ali po čem drugem. Sam sem se dolgo časa ubadal z to trdovratno nadlogo "Serboični dermatitis" in je v začetku Oranozol pomagal, lasišče je bilo čisto, kar pa ni odpravilo lusk po čelu ,obrveh, bradi in na stanskem delu nosa.Te luske ki jih opisujem so bele in izgledajo kot da se je prhljaj prestavil na obraz, kot da se boš olupil vsak čas.
Potem sem po prebiranju tujih forumov odkril kremo BLUE CAP-
Kaj na j rečem?
Sem brez lusk, in brez prhljaja (obstaja tudi istoimenski šampon ter sprej za kožo). V eni temi na forumu sem o tem že pisal. In mogoče sem res preveč navdušen, toda to mi edino pomaga in me že tretji mesec ohranja..."clean"
Nobene hranljive kreme ali kreme za zelo suho kožo ne pomagajo, saj je tu predvsem problem z lojnicami.
Blue Cap pa res priporočam, poskusit ni greh, saj je tudi pri nas v prodaji. v lekarni je šampon ene 17€ krema pa 18€ se mi zdi.

Envase%20Blue-Cap_ingles.jpg


Ha, sam tole se pa res bere kot TOP SHOP promocija...
cool-1.gif
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
tudi sam sem imel probleme s prhljajem, dokler nisem sprobal Vichy šampona (po nasvetu zdravnika) in zadeva je izginila že po 2 pranjih. Se pa ga dobi samo v lekarni. Stane okrog 12€, vendar je vreden vsakega €, saj res pomaga (sem ga priporočal dalje in tudi drugi so z njim zadovoljni). Je pa to tale
http://www.moja-lekarna.com/p-2203-vichy-dercos-okrepitveni-sampon-proti-prhljaju-200-ml.aspx

PS: trenutno imajo akcijo in dobiš 2 za ceno 1
zmaga.gif
Kje si videl to akcijo? Ker pri meni v lekarni je bila pol leta nazaj akcija sedaj pa je ni več.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:

Kje si videl to akcijo? Ker pri meni v lekarni je bila pol leta nazaj akcija sedaj pa je ni več.

v MB....lekarna v Leclercu...sem sam kupil 3 pakete po 2 (ca. 3 tedne nazaj)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Ja vichy je zelo dober šampon, dokler je zadeva na lasišču, ko pa se pojavi na obrobju in čelu pa ne pomaga več. Takrat je najbolje poseči po Oranazolu ali po čem drugem. Sam sem se dolgo časa ubadal z to trdovratno nadlogo "Serboični dermatitis" in je v začetku Oranozol pomagal, lasišče je bilo čisto, kar pa ni odpravilo lusk po čelu ,obrveh, bradi in na stanskem delu nosa.Te luske ki jih opisujem so bele in izgledajo kot da se je prhljaj prestavil na obraz, kot da se boš olupil vsak čas.
Potem sem po prebiranju tujih forumov odkril kremo BLUE CAP-
Kaj na j rečem?
Sem brez lusk, in brez prhljaja (obstaja tudi istoimenski šampon ter sprej za kožo). V eni temi na forumu sem o tem že pisal. In mogoče sem res preveč navdušen, toda to mi edino pomaga in me že tretji mesec ohranja..."clean"
Nobene hranljive kreme ali kreme za zelo suho kožo ne pomagajo, saj je tu predvsem problem z lojnicami.
Blue Cap pa res priporočam, poskusit ni greh, saj je tudi pri nas v prodaji. v lekarni je šampon ene 17€ krema pa 18€ se mi zdi.

Envase%20Blue-Cap_ingles.jpg


Ha, sam tole se pa res bere kot TOP SHOP promocija...
cool-1.gif

Berem po guglu o temle čudežu, ki da zdravi IN luskavico IN prhljaj IN atletsko stopalo in se mi v glavi prižiga ideja, da je zadeva en kortikosteroid in da ti sploh nisi imel prhljaja. In če bi šel k dermatologu, bi ta to tudi povedal. Kot tudi, da se dolgotrajne uporabe takšnih šamponov ne dela brez dobrega razloga.

Zanimivo, zadeva vsebuje betametazon, tega pa na škatli baje sploh ne piše:
http://www.medicalnewstoday.com/articles/16706.php
http://pinch.com/skin/pshame/bluecap-warning.html
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.266
113
Hmmm zakaj pa se meni zdi da ti Vichyji niti niso tako dobri kot izgleda njihov marketing in reklame? Jaz sem jih uporabljal in so praktično za en drek.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
Jah, pač nate ne doro delujejo, na koga drugega pa. Tako kot pri meni drugi šamponi so za en drek, je pri tebi Vichy za en drek.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Kje pa piše, da NISEM bil pri dermatologu? Sem bil in tudi kremo pokazal. In ni imela zadržkov neuporabe...(dermatologinja, namreč).
Povedal sem svojo izkušnjo z to kremo, vsak se pa odloči sam. Kajne?

In ja...seveda nisem imel PRHLJAJA saj sem napisal kaj je moja diagnoza..