Prevoz otrok....

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Že kar nekaj časa sem pozoren na avtomobile, ki prevažajo male otroke...(odkar imam svojega). Mi smo takoj kupili lupinico, kasneje stolček....Moj otrok se vedno vozi pripet v stolčku, tudi, če se peljemo samo 500 m.
No pa začnem jaz malo opazovati okrog....se pripelje zelo lep in drag avto, v njem cela družina.... In kaj vidim, otrok je lepo stal na zadnjih sedežih....
bonk.gif
Res odlično, pa kje imajo pamet si rečem. Pa spet naslednji primer, mama ima otroka lepo v naročju, pa se vprašam, pa kje imajo pamet...ali misli, da bo kaj pomagalo, če je otrok v naročju, še bolj ga bo zlemalo....
V parih letih takih opazovanj sem ugotovil, da cca 50% ljudi vozi v avtomobilu nepripete otroke, nekateri celo ležijo na zadnji polici....večina pa jih mirno skače po sedežih ali pa stoji....
Zanimivo je predvsem to, da imajo ti neodgovorni starši sigurno zelo radi svoje otroke in jih izven avtomobila sigurno zelo ščitijo pred nevarnostmi, vendar je ta nevarnost kateri so nepripeti otroci izpostavljeni v avtomobilu precej večja kot nevarnost padca, ugabitve oz. kake druge nesreče. Ne vem kako, da tega ne uvidijo.
Naslednji problem, ki lahko doleti voznika, ki se recimo majčkeno butne v vozilo kjer je notri nepripet otrok....že zaradi malega trka lahko otrok umre....in voznik, ki je povzročil trk ima uničeno življenje.
En tak izjemno beden primer, se je zgodil cca. dve leti nazaj v bližini mene, Družina se je vračala z obiska, peljali naj bi se samo 2 km....Tri leta starega otroka je babica imela na sprednjem sedežu pri sebi v naročju....Prišlo je do manjše prometne nesreče...ubogega fantka je vrglo v vetrobransko steklo, bil je na mestu mrtev...
frown-1.gif
Ostali potniki so jo odnesli dobesedno brez praske....tudi avtomobilu ni bilo hudega....Tukaj vidimo kako hude so lahko posledice za neprivezanega otroka....mala brezvezna nesreča katere rezultat je smrt otročka....
Jaz na te zadeve opozarjam tudi znance, ki jemljejo zadeve vse preveč na lahko, vedno je izgovor, ah, saj se peljemo samo 10 km. Ja mater, pa kje piše, da se bo nesreča zgodila takrat, ko se boš peljal daleč????? Največ nesreč se zgodi v bližini doma....
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ne razumem tako neodgovornih staršev
jezen.gif


Mene še za mojga psa skrbi, ker ga nimam privezanega in mi skače po avtu
redface-1.gif
(sej vem, pas pa to) kaj šele za otročka. Ok, še preden grem na morje, bom poskrbela za to. ž

To da pa otroke vozijo v naročju na prednjem sedežu, to je pa.....
10.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tudi sam sem (pa žena tudi) alergična natake... Zase nabavi avto z žnji airbagi in ostalo varnostno opremo, da pa bi izpljunil še 150 EUR za soliden otroški sedež... to pa ne...
Res so mi vrhunske izjave v stilu ...saj ga bom zadržal/a... saj če leži na zadnjem sedežu je še najbolj varen... saj se peljemo samo 1km... sedež je predrag, kdo ga pa rabi (ponavadi lastniki pregrešno dragih vozil)...
Moji otroci so navajeni in vzgojeni tako, da se vozijo v otroških sedežih in pripeti, pa četudi jih zjutraj samo spotoma oddam v šolo/vrtec (100m)
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Sicer ni povezano z otroki, svetujem ti, da psa voziš v pripeti "pasji škatli", v primeru nesreče bo imel mali kuža hitro 150+kg sile, ki te lahko ubije...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Edino pravilno, jaz ga dam v sedež in pripnem tudi za cca. 200 m vožnje. Mislim, da je tukaj prisotna prevelika lahkomiselnost in miselnost, saj meni se pa nič ne bo zgodilo. Take starše bi jaz kaznoval z veliko denarno kaznijo in tudi z prijavo na socialno službo....To je namreč ogrožanje otrokovega obstoja in temu primerna bi morala biti sankcija.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Pa ne gre samo za voznike boljših vozil, kot jih imamo sami, neodgovornost je kar enakomerno razporejena.

Jaz avtomobila ne premaknem, dokler niso vsi privezani. Me ne zanima kdo, koliko je star in kje sedi, pri meni se pelješ privezan ali pa sploh ne!

O voznikih vozil 30kEUR+: ne posploševati ker izpade kot nevoščljivost. Se pa sam včasih tudi žalostno nasmehnem, ko na takem avtomobilu pozimi vidim letne ali najcenejše zimske gume, ko se telefonira s slušalko na ušesu (Parrot 3100 je verjetno pregrešno draga investicija), pojezi pa me, ko vidim neprivezane otroke.

Ampak tako pač je, nekateri raje doplačajo za 18" platišča (te se vidijo), potem jim zmanjka za ostalo (kar se ne vidi).
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
hehe... malo off... tole s kužki je sploh problem. Vidiš majhnega maltežana na zadnji polici, kako polaga ovinke.
Ko se pa naveliča polaganja, gre raziskovati po avtu. In glej ga cucka, kar na 1x med nogami in pod pedali...
bonk.gif

Za svojo mrcino imam pripravljeno mrežo za zadnjimi sedeži do stropa, če jo prevažam okoli...

Kar se pa tiče nepripetih otrok. Tu očitno organi pregona posvečajo premalo pozornosti. Poleg tega, resno ne razumem
staršev, dedkov, babic ali pač kogarkoli, ki vozi otroka, da ne uporablja sedežov. Sodobni sedeži (tudi ISOFIX) vzamejo
za montažo minimalno časa. Tako ne sme biti izgovor, da je samo en stol, pri hiši pa X avtomobilov...
10.gif
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Pri nas sta pa že tamala tako zverzirana, da ne pustita speljat, če nista privezana in naju tudi vedno opozorita naj se priveževa.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Pa od kje tebi spet neke traparije o nevoščljivosti? Dobre avtombile sem omenil zato ker so varni, imajo 10+ airbagov in kup nekih pomagal, ki povečajo varnost. Lastniki navadno poudarjajo njihovo varnost na lastne otroke pa kar lepo pozabijo. Teh primerov sem videl največ Nikjer pa nisem napisal, da to počnejo vsi....
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
hehe... malo off... tole s kužki je sploh problem. Vidiš majhnega maltežana na zadnji polici, kako polaga ovinke.

redface-1.gif


Hahahaha to dela moja, ampak ona je zdej raje na prednjem sedežu, vedno se uleže, pa vendar se zavedam, da če pride do karambola se bo razmazala na vetrobranskem steklu
crazy1.gif

Žal ne morem zmontirat mreže v prtljažnik, ker je premajhen avto, bom pa šla v iskanje za pasove (menda se dobijo oprsnice, ki jih pritrdiš enako kot varnostni pas zadaj v avtu).
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Ah, jaz sem cel otroštvo v avtu preživel tako da sem skakal po avtu kje pa sem.
cheer.gif


Seveda se pa časi spreminjajo.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Ah, jaz sem cel otroštvo v avtu preživel tako da sem skakal po avtu kje pa sem.
cheer.gif


Seveda se pa časi spreminjajo.

Jaz sem enkrat celo pot od doma do morja stal med sedeži in gledal naprej. Mojega otroka pa vedno vozimo v lupinici, če sem imel jaz srečo, da se mi ni nikoli nič zgodilo, to še ne pomeni, da jo bo imel tudi on.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Ko smo bili majhni je bilo prometa dosti manj, hitrosti manjše, sicer so bili avti večje kripe, ampak res pa razumem zakaj jim je to težko narediti. Premalo se predvaja teh "krutih reklam" kaj se ti zgodi v avtu če nisi privezan...

Jah, opažam da ni kaj dsoti razlike ali je super duper avto ali pa ena stara kripa, procenti neprivezovanja so verjetno isti. Razlika bi bila edino, da bi te premožnio še hotel iztožiti za vsak cent, ki ga je mogoče dobiti...