Prevodno stikalo?

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Zdravo,

Potrebova bi tak kontaktor / stikalo (nevem če je to pravi izraz) kot je na spodji sliki. To je docking startion za kosilnico. Jaz pa bi zadevo potrebval za napajnje led traku, ki bi bil v drsnih dvoriščih vratih. Se pravi, rabim kontaktor, ki bo bo napajal trak, ko se vrata zaprejo in sklenejo kontakt.

1664169160574.png




Kakšna ideja kako se imenuje tak kontaktor - stikalo?

hvala!

lp
 
Nazadnje urejeno:

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Jaz bi uporabil kar kaj iz avtomobilskiega programa, za avte ki imajo drsna vrata, npr:

Drugače za čisto tvoj namen, ne vem če je kaj pametnega.
Tole je blizu ja, hvala! Mogoče smo da bi bili daljši pini oz. fleksibilni. Ker pri meni nebo nalegalo na koncu amapk z boka ograje.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18

Tole je prava rešitev, ko se vrata zaprejo, ti premaknejo tisto (nastavljivo) ročico v drug položaj da se trak vklopi pa zaščiteno je proti vlagi, če sem prav razumel bo zadeva zunaj na dežju
Tole stikalo je verjetno ok... amapk jaz moram dobit štrom v vrata, verjetno ne preko tega stikala...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ma ne rabi on stikala, ker bodo luči oz LED trak na premičnem delu dvoriščnih vrat in rabi elektriko speljat na ta vrata, ki se bodo premikala.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Tole je blizu ja, hvala! Mogoče smo da bi bili daljši pini oz. fleksibilni. Ker pri meni nebo nalegalo na koncu amapk z boka ograje.

Saj teli pini so fleksibilni, je notri vzmet, ampak jaz žal stranske izvedbe nisem ravno videl. Bi pa verjetno šlo tudi s tem. Pazi pa tudi, ker tista izvedba od robotskih kosilnic je primerna samo za v eno stran gibanja. Verjtno ti kaj drugega kot samogradnaj ne bo ostala. Lahko tudi izvedeš preko dveh ležajev, ki se v zaprtem položaju vrat dotikata vsak svoje inox ploščice. Za en LED trak napajat bosta zmogla tudi dva majhna ležaja.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Saj teli pini so fleksibilni, je notri vzmet, ampak jaz žal stranske izvedbe nisem ravno videl. Bi pa verjetno šlo tudi s tem. Pazi pa tudi, ker tista izvedba od robotskih kosilnic je primerna samo za v eno stran gibanja. Verjtno ti kaj drugega kot samogradnaj ne bo ostala. Lahko tudi izvedeš preko dveh ležajev, ki se v zaprtem položaju vrat dotikata vsak svoje inox ploščice. Za en LED trak napajat bosta zmogla tudi dva majhna ležaja.
Nekaj takega, tukaj bi moral narditi še stranski noslile, ampak bi šlo..

1664188530203.png
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Klasična samonosna dvoriščna vrata na motorni pogon. Luč bi svetila, ko bojo vrata zaprta. To stikalo bo pa nekje pri motorju, tko da bo čim manj razpeljevanje.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Klasična samonosna dvoriščna vrata na motorni pogon. Luč bi svetila, ko bojo vrata zaprta. To stikalo bo pa nekje pri motorju, tko da bo čim manj razpeljevanje.
Ta motor se vkljaplja preko delovnega kontakta releja, ki je v neki omarici ali na motorju. Zagotovo ima ta rele tudi mirovni kontakt, katerega lahko uporabiš za vklop ledic, in tako ne rabiš nobenega stikala na vratih za vklop.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ne razumeš, on ima luč na gibljivem deluje drsnih vrat. Ko so vrata zaprta, se luči napajajo preko tega konektorja, ki je en del na premičnih vratih, drugi pa na delu, kamor se vrata zataknejo. Stikalo tukaj nima veze. On rabi speljat elektriko v vrata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mlacar

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Ne razumeš, on ima luč na gibljivem deluje drsnih vrat. Ko so vrata zaprta, se luči napajajo preko tega konektorja, ki je en del na premičnih vratih, drugi pa na delu, kamor se vrata zataknejo. Stikalo tukaj nima veze. On rabi speljat elektriko v vrata.
Točno tako, luč bo v premičnem delu in do tja je trab spraviti elektriko.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
pri zaprtih vratih. Non-stop verejtno niti ni smiselno, ker drsna vrata se ponavadi spravijo tako, da jih ni videt.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Nekareri avti imajo na prtljažnih vratih kontakte za luči, ki se sklenejo, ko vrata zapreš. Mislim da sem to videl na enem Renoju, ali Opelici. Ne znam točno.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Nisem dobro napisal. Dva kontakta (ženska) na dvižnih vratih prtljažnika, in na okvirju prtljažnika spodaj, dva kontakta (moška).