Prevleka za steklo (zmrzal)

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
zdravo,

s čim pokrivate vetrobransko steklo?
Dolgo casa sem imel neko "aluminijasto" folijo, ki se je z notranje strani zapela z gumico.. je bilo lepo napeto in fajn.. čas je naredil svoje - zadeva je razpadla po par letih
Lani sem potem kupil nek nadomestek, ki je zdržal eno sezono (zapenjal se je z vrati - zadeva ni bila lepo napeta, zelo hitro so se potrgali ti "podaljski" s katerimi zapneš v vrata).. pa še material je bil čudn - parkat je vlaga prišla skoz in je primrznil na šipo.. skratka jajc

iscem preverjeno dober nadomestek..

hvala
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Jaz uporabljam tole stvar že 4 leto in se mi za enkrat obnese oz. je še vedno taka kot mora biti.
Največji minus so magneti oz. previdno moreš gor/dol vzemat če ne popraskaš avto.
Sem jih na enem platnu ven odrezal in se tudi obnese.

Glede napenjanja je pa tako: vedno ko dajes gor moraš imeti odprta zadnja vrata/prtlažnik, ker največji problem je ko zapreš vrata da bi stisnil plahto zrak nima kam it in ti plahto porine gor - zato ni lepo napeta; če pa imaš ena odprta pa zapreš vrata in plahta ostane tam kjer mora biti
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in ncnifrej

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Jaz sem si vedno nalil liter in pol tople vode in polil. In ne ne poči šipa. Ni 0.5mm debela.

Drugac sem pa brisačo metal preko če ni blo možnosti vode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
edino zlagat potem tega hudiča iz hoferja je sitno

Pa saj je ni treba vsakič zložit nazaj na rob in zlikat. Vržeš jo zvečer gor in zjutraj dol. Vsekakor bolj priročno kot navsezgodaj mahat okrog avta s flašo tople vode. Je pa res da je ceneje. Prihraniš 9,90 eur al kolk že.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Ta reč je kar velika. Ko jo vržem v avto nezloženo zasede cel prostor za noge na sovoznikovi strani. Pa posuši se tudi ne takole vržena. Pa tisti veliki magneti tudi ne vem če ne bojo ob malomarnem ravnanju delali kake luknje in praske po plehu :)

Drugače je itak silno uporabna zadeva. Da ne bo kdo mislil, da grajam ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Aha, ok. Jaz imam očitno še eno staro tudi iz lidla ali hoferja, samo da je brez magnetov in pokrije še stranska stekla in ogledala. Material je bolj kot en anorak in se tudi zloži oziroma zmečka tako.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
na amazonu je tega malo morje...

jest dajem gor kar obicajno cerado.

in tega se valda ne pospravlja v avto?! kaj pa ves led naplahti pa to? ko se stopi v avtu?? jest vrzem cez ograjo ob parkingu...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
ja led se stopi v avtu, kje pa se bo. nimamo vsi ograje kjer nas bo cerada mirno počakala do prihoda domov.

sicer približno isti k kot če greš v avto z zasneženimi škornji... pač preživiš
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
ja led se stopi v avtu, kje pa se bo. nimamo vsi ograje kjer nas bo cerada mirno počakala do prihoda domov.

sicer približno isti k kot če greš v avto z zasneženimi škornji... pač preživiš

hja, kako je pa z rosenjem?

ja ce nimas kam odlagat tega je res zoprno. je verjetno taka razprsilka boljsa moznost...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
očitno ima avto senzorje za vlago in dobro lufta, ker se ne rosi nikoli v nobenem primeru.