Preventivni pregled celotnega vozila ob nakupu

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Lep pozdrav,

Torej - kolega kupuje avto in sicer je to (že izbran) Volvo V60 T5 R-design 12/2019 z 250KM bencinarjem, ki je bil v Slovenijo uvožen z tujine. Kam bi ga bilo smiselno peljati na nek celotni preventivni pregled, da se vidi ali je res vse OK saj cena ni ravno majhna in bi bilo fino vedeti, da res vse štima in posledično tudi ni problem dati dodatnih par deset € zgolj zaradi tega. Obstaja kje kak zaupanja vreden privatni volvo strokovnjak? Se naj pelje vozilo na kak pooblaščeni servis? AMZS pregled?

Volvo scene ne poznam ravno najbolje in se posledično med drugim obračam tudi na vas, Alter strokovnjake. :cheer:
Že vnaprej hvala za vsa uporabna in neuporabna mnenja :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
AMZSja se na dolgo izogni, naredijo tehnični pregled (pline merijo samo v leru, ker se nikomur ne da tiščati avta v obrate) v temni garaži in rečejo: v redu je.

Najbolje bi bilo avto peljati k nekemu volvo mehaniku IN nato še k nekomu, ki dila avte vsakodnevno in bo na 20 metrov videl, če je bil avto kje barvan ali na strehi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Tomaz Zupan v Blagovici. Sraufa samo Volvote, k njemu vozijo celo iz okoliskih drzav. Svojega ne peljem nikamor vec drugam. Ce zelis ti lahko dam cifro na zs.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Od Tomaža imam kontakt a se dejansko nisem (še) spomnil nanj, poleg tega pa nimam izkušenj z njim ampak tvoj post se dobro sliši/bere. Torej se ukavraj tudi z najnovejšimi volvoti? Najlepša hvala, vsem.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Xc90 sem ze videl pri njem, v60 je relativno nov model, bi bilo pa za vprasat. Ampak glede na kolicino strank, ki jih ima, sem skoraj siguren, da ima ze koga. Edino motor ni ravno obicajen:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Točno, se mi je zdelo, da se je že nekaj pisalo o volvo servisih, tenkjuverimač :)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
ksz...

jaz bom tako rekel, ni važno volvo mehanik, ford mehanik, opel mehanik, teh avtov v slo ni veliko tako, da tudi nek volvo mehanik jih ni prav veliko videl, in glede na izkušnje pooblaščencev ne bo kaj prida pomagalo, če ga gleda volvo mehanik, naj gre do nekoga , ki si bo vzel čas, tako mehansko kot elektronsko in ga pregledal, za štart po ba že auto dna dovolj, če tam stavri ne štimajo z opisanim je naprej škoda izgubljati bsede
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Mašina je klasična T5, R-design je pa podvozje in oprema.

Ja saj to mi je jasno, da ne gre za T5R motor. Ampak gled ena to, da sem videl pri njemu pravega T5R-a pa sem mislil, da seveda ne bo težav s klasično T5 mašino, ki pa je verjetno v osnovi do neke mere kar podobna T5R. No kakorkoli že, mislim, da bom kolegu (ljubljančanu) res svetoval obisk Tomaža. Blagovica je blizu, je pa res, da je ta moment zaradi prepovedi prahajnja občin malce težje dosegljiva.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.685
113
kod Džej-Zija
Ja saj to mi je jasno, da ne gre za T5R motor. Ampak gled ena to, da sem videl pri njemu pravega T5R-a pa sem mislil, da seveda ne bo težav s klasično T5 mašino, ki pa je verjetno v osnovi do neke mere kar podobna T5R. No kakorkoli že, mislim, da bom kolegu (ljubljančanu) res svetoval obisk Tomaža. Blagovica je blizu, je pa res, da je ta moment zaradi prepovedi prahajnja občin malce težje dosegljiva.
To ti želim povedat: T5R mašina ne obstaja več že dolgo. Volvo že nekaj let dela samo 2-litrske štirivaljnike (isti blok) v bencinski in dizelski izvedbi, s samo dvema menjalnikoma, 6-st. ročnim in 8-st. avtomatom. Bencinci so T2-T6 in še T8 hibrid, dizli pa D2-D5. R-design pomeni športno podvozje, večje feltne, školjkaste sedeže in značke R-design po avtu (morda je še kakšna malenkost, ki se je ne spomnim). Videl sem že V40 D2 R-design, imaš pa recimo tudi T6, ki ni bil R-design.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Ah so, ok. Hvala za obrazložitev :nazdravje: Kot že povedano - pri Vulvah nisem dobro update-an glede podrobnosti :D
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Na začetku je nekdo pokritiziral AMZS. So res zanič? Si sicer predstavljam, da gredo po nekih predvidenih točkah, ki jih preverijo. Predvidevam, da nekaj pa vseeno vedo in imajo orodja.