Pretvornik iz 12v na 220v

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Rabil bi KVALITETEN pretvornik iz 12v na 220v. Ni potrebna neka huda moč, saj se bo uporabljal le za polnjenje prenosnika.
Poudarek je na kvaliteten, poceni roba me ne zanima, ker zadeva običajno po enem letu v avtu pri izjemnih temperaturah crkne. Vsaj moje izkušnje so take.
Ima kdo kakšen pameten predlog kaj nabavit?
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Iz 220v na 12V ali iz 12V na 220V (glede na to da je govora o avtu)? Za slednje pomoje kak Waecov pure sine inverter.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je izključno za polnjenje prenosnika, bi si jaz raje omislil namenski 12V napajalnik.

Romzi: če je tak kot na sliki in za to ceno nima niti slučajno čistega sinusa.
 

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
Rabil bi KVALITETEN pretvornik iz 220v na 12v. Ni potrebna neka huda moč, saj se bo uporabljal le za polnjenje prenosnika.
Poudarek je na kvaliteten, poceni roba me ne zanima, ker zadeva običajno po enem letu v avtu pri izjemnih temperaturah crkne. Vsaj moje izkušnje so take.
Ima kdo kakšen pameten predlog kaj nabavit?
Mislim da je imel tole Hofer pred kratkim! Povprašaj !
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Hvala, sem popravil, itak zaj... :( Rabim iz 12v na 220v.
Jaz imam tega
brez ventilatorja, priključeno istočasno prenosnik z zunanjum HD - polnilec za telefon.
bil samo mlačen
Bere se dobro, ampak ne vem koliko bi bil za to. Sem imel namreč tudi za 50 EUR, pa zadeva gre po dveh letih na minusu in 50 stopinj plusu v franže.
Bi se sedaj stegnil do česa boljšega, vsaj upam, da za več denarja, dobiš bolje...
Se pa ne spoznam na te znamke, tako da zato sprašujem.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Prenosnikov usmernik je SMPS, tako da čistega sinusa sploh ne potrebuješ.
Meni tak Belkin dela brez problema, ga imam vedno v avtu, je pa res, da polnim nanj bolj redko.
Kaj točno odleti pri tvojih razsmernikih je težko reči, bi pa tako na prvo žogo (in laično) rekel, da so pri izpostavljenosti visokim temperaturam najbolj kritični elektrolitski kondenzatorji. Če bi ti nekdo pogledal pokvarjen razsmernik in zamenjal kritične kondenzatorje s kvalitetnejšimi, bi mogoče dobil delujoč kvaliteten razsmernik. Morebiti bi znal futuristic kaj pametnega svetovati.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Točno tega Belkina sem imel/imam. Potreboval sem ga morda 5x, pa ne dela več sedaj...
Tudi jaz imam tega Belkina že precej časa in je stalno v avtu. Rabil ga res nisem prav dosti, večinoma za polnenje laptopa na kakšni daljši poti, in zaenkrat še deluje (no vsaj nazadnje je :)). Je pa kolega enak model pred leti kar precej uporabljal na jadrnici, pa tudi ni imel težav. Mislim, da ga ima še danes v avtu za backup. Sigurno se pa dobi kaj bolj kvalitetnega ala Dometic.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Avto ti ne dovoli preveč amperov.
Ko dela, je lahko 20A ( varovalka ? )- 240W. Če ne dela motor, je sploh sranje. Tako odpadejo tisti z kabli-direkt preklop.
Kvaliteta ti ponudi 500W+. Prenosnik tako ali tako vleče 10 do 15A - 120 do 180W. Ampak taki, kot sem rekel, imajo kable, ne cigaretni vtkač.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
17 colski prenosnik pod polno obremenitvijo mogoče res cukne 10A iz 12V baterije, med polnjenjem pa precej manj, tako da prevelik tok ni problem.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Se bolj strinjam z pinopobalino.
Kaj pravi pa napis na napajalniku prenisnika? Polnilni tokovi s majhni!
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Romzi: če je tak kot na sliki in za to ceno nima niti slučajno čistega sinusa.
Ker?
Linkani trgovec je kar zanesljiva izbira, verjetno bolj kot nekaj direktno od Kitajcev. Oz. tudi direktt Kitajc je ok če izbereš pravega (od dveh miljard al kok jih je).
Običajni razsmerniki z modificiranim sinusom in tako majhnih (ali malo manjših) moči so v Lidlu ranga 20€. In celo delajo.
Amp-solar ga ima pa za 38: https://www.amp-solar.com/invert30012
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Avto ti ne dovoli preveč amperov.
Ko dela, je lahko 20A ( varovalka ? )- 240W. Če ne dela motor, je sploh sranje. Tako odpadejo tisti z kabli-direkt preklop.
Kvaliteta ti ponudi 500W+. Prenosnik tako ali tako vleče 10 do 15A - 120 do 180W. Ampak taki, kot sem rekel, imajo kable, ne cigaretni vtkač.
Odkod jih pobirate? Kaj ima max. deklarirana moč razsmernika s kvaliteto?
Kot bi rekel da je TAMić kvalitetnejši od novega Clia ker ima več kubikov.
Kvaliteta razsmernika se vidi po obliki sinusa ali "sinusa". Pa od tega da ne crkne naslednji dan po nakupu. Od obojega je močno odvisna cena, (zelo) pa je odvisna tudi od moči.
Prenosniki imajo tam okrog 100W napajalce, ampak ok. Glede cigaretnih vtičev se strinjam, zgoraj linkani 300W razsmernik ga nima....
Samo mislim da je čipšit razsmernik iz Lidla povsem dober za priklop napajalca za prenosnik. Prav ravno mu je, kaj dobi na vhod - če se ne motim.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Seveda, prenosnik ima SMPS (switching mode power supply), ki bo deloval tudi če dobi na vhod enosmerno napetost - tako ali tako se tok na vhodu SMPS najprej usmeri, nato razsmeri z višjo frekvenco in kvadratno obliko, kar pomeni boljši izkoristek na trafotu.
Z vidika izkoristka je za prenosnik najbolje, kot je predlagal McGiver, vzeti namenski 12V napajalnik, ker se losaš ene par faz z usmerjanjem in razsmerjanjem. Je pa taka rešitev manj univerzalna.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.167
-8.269
113
Tudi pri elektroniki ni vedno vseeno, na kaj se jo priklopi. Modificiran sinus ima ogromno višjih harmonikov, ki lahko delajo fajn štalo, tako da je fino najprej probati, kako se naprava razume z njim.

Imam recimo merilec porabe s Hofra. Na sinusu dela normalno, na modificiranem sinusu pa začne smrdeti in iz njega pride dimček. In to na 3 različnih pretvornikih, tako da ni problem v pretvorniku.